Cambler

Dokonywanie planuje ciążę

Zrobić wiele planów, kiedy zajść w ciążę. Wybrać kolory i nazwy przedszkola dziecka, poszerzyć swój dom lub zmienić pokoje. Ale trzeba także zaplanować przed wyobrazić.

Więcej lekarze sugerują teraz uprzedzenie sprawdzanie i zapłodnieniem doradztwo zanim się poważnie o dziecko. Wiele problemów, które mogą mieć wpływ na ciążę można uniknąć, jeśli i usuwane przed zajściem w ciążę.

Planowanie z wyprzedzeniem jest ważne, ponieważ rozwój jest ważnym organem w ciągu pierwszych ośmiu tygodni ciąży "wstępnie koncepcja lista kontrolna może pomóc zapewnić, że gdy pojawia się koncepcja, jest optymalne środowisko, aby promować i wspierać prawidłowy rozwój wszystkich organów płodu.

Zdrowa waga

Otyłość jest jednym z wielu możliwych problemów. CDC mówi, że kobiety z nadwagą i otyłe twarz wyższe ryzyko urodzenia dzieci z problemami serca i innych wad. A jeśli masz cukrzycę, która nie jest traktowana przed wyobrazić, ryzyko wzrasta do mózgu, rdzenia kręgowego, przewodu pokarmowego i wady serca u dziecka.

Waga jest kluczowym zagadnieniem dla matki-to-be. Niedowagą kobiety mają większe ryzyko niemowląt o niskiej masie urodzeniowej, zgodnie z Europejskim Kolegium Położnictwa i Ginekologii. Pary, które planują dziecko powinno ustanowić sesji doradczej z lekarzem.

Należy również omówić dietę i ćwiczenia. Problemy diety obejmują przyjmowanie wapnia matki, jak również stosowanie witamin, przed ciążą. Na przykład, US Public Health Service zaleca wszystkie kobiety się 400 mcg kwasu foliowego dziennie. Wystarczającej ilości kwasu foliowego pomaga w zdrowym rozwoju systemu neurologicznego nienarodzonego dziecka.

Inne zagadnienia

Kolejną problematyczną kwestią: korzystanie z ponad-the-counter i recepty leki, jak również wszelkie dolegliwości, które wymagają leczenia. Wiele kobiet z przewlekłymi problemami zdrowotnymi nie wiem, że leki mogą umieścić dziecko na niebezpieczeństwo. Kobiety powinny porozmawiać z lekarzami o strategii, aby zminimalizować ryzyko dla płodu.

Historie rodzin oboje rodzice odgrywają rolę w określaniu zaburzeń genetycznych lub wad. Poradnictwo przed-koncepcja może zapewnić wgląd w pewnych zagrożeń genetycznych, że ty i twój partner może nie być świadomy, College mówi.

Ojcowie też odgrywają dużą rolę w ochronie zdrowia dziecka. Eliminowanie alkoholu, tytoniu lub narkotyków użyć trzech do sześciu miesięcy przed poczęciem może prowadzić do większej i lepszej spermy, College mówi.

Lista kontrolna przed-koncepcja

Oto sugerowane wykaz dla kobiet, które mogą chcieć mieć dziecko:

 • Kontroluj swoją wagę. Kobiety, które ważą zbyt dużo lub zbyt mało powinna porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się swoją idealną masę ciała.

 • Się w kształt. Kobiety, które są w dobrym choroby fizycznej zazwyczaj mają łatwiejsze ciąż i lepsze wyniki.

 • Jeść odżywcze diety. Dobre odżywianie jest częścią dobrego zdrowia, zarówno dla kobiety w ciąży i planowane lub prądu.

 • Rzucić palenie i uniknąć bierne palenie.

 • Przestać pić alkohol.

 • Porozmawiaj z lekarzem o jakieś leki, które bierzesz. Obejmują leków ziołowych lub alternatywnych.

 • Rozpoczęciu przyjmowania multiwitaminy, który zawiera 400 mcg kwasu foliowego przynajmniej na dwa miesiące przed wyobrazić.

 • Lekarz będzie zweryfikować odporność na różyczki i ospy wietrznej. Jeśli uważasz, że masz ich lub były szczepione jako dziecko, badanie krwi może wykazać, czy nadal jesteś odporny. Jeśli nie są odporne, uzyskać nowe szczepienia. Szczepienia ochronne powinny być podane w miesiącu lub przed poczęciem.

 • Zrobić test na HIV i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

 • Spójrz na swoje rodziny i historii swojego partnera w celu zidentyfikowania ewentualnych problemów genetycznych.

 • Unikać miękkich serów, wędlin i surowe hot dogi. Produkty te mogą być zanieczyszczone bakteriami Listeria. Zakażenie w pierwszym trymestrze ciąży może być związane z poronieniem.

 • Unikać surowego i niedogotowanego mięsa i ryb. Sprawdź z CDC na listę ryb, które zawierają niedopuszczalnych stężeń rtęci.

 • Pobierz pokaz na mukowiscydozę. Jeśli jesteś Żydem, się pod kątem choroby Tay-Sachsa. Jeśli jesteś Afryki Europejskiej, dostać kątem sierp komórki anemii. Upewnij się, że jesteś na bieżąco na wszystkich innych pokazów.

 • Rozważ żadnych zagrożeń zawodowych, że praca może wiązać.

 • Kału kotów mogą przenosić toksoplazmozę. Twój partner powinien zmienić kuwety. W przypadku zmiany z kuwety, nosić maskę i rękawice.

 • Przejrzyj swoje hobby i sport z lekarzem i zapytać, co jest bezpieczne dla ciebie zrobić.