Cambler

Czas do zapłodnienia? Chwileczkę!

Wiosna oznacza ogrodniczych i obowiązki - koszenia trawników, mielący, sadzenie, pielenie.

Dla wielu ogrodników, weekendowe, jest to również czas, kiedy chemikalia aby ich roczne debiut - jako nawozy, pestycydy lub herbicydy. W dążeniu do bardziej ekologicznej trawnik lub wolnych od szkodników ogrodu, właściciele domów często stają się chemicy z rodzajów.

Najnowsze badania, jednak nie podniósł czerwoną flagę na użyciu chemicznych, wskazując na możliwy związek między herbicydów i pestycydów i rodzaju nowotworu zwanego chłoniaka nieziarniczego. Chociaż eksperci twierdzą, że potrzebne są dalsze badania, co jest ważne dla domu ogrodnika jest grać bezpiecznie.

"Upewnij się, przeczytaj wskazówki," mówi George C. Hamilton, Ph.D., specjalista rozszerzenie na Rutgers Cooperative Extension. "Uważamy, że ludzie nie czytają etykiet całkowicie i że może powodować problemy."

Nawozy nie są niebezpieczne w użyciu, ale chemikalia stosowane do zwalczania chwastów i szkodników może być wysoce toksyczne. Używane nieprawidłowo, pestycydy mogą zatruć nie tylko ludzi, ale także zabić korzystne błędy i zanieczyszczają gleby i wód gruntowych, mówią eksperci.

Przed wydobyć swój arsenał chemiczny w tym roku, eksperci sugerują, zadać sobie kilka pytań:

 • Jaki jest problem w ogrodzie?

 • Czy chwastów, owadów, czy choroba?

 • Problem jest na tyle poważne, aby wymagało pestycyd?

 • Jaka jest najbezpieczniejsza pestycydów używać, a kiedy należy go stosować?

Nawozy

Czy Twój trawnik naprawdę potrzebują nawozu? J. Robert Nuss, Ph.D., profesor ogrodnictwa ozdobnego w Penn State University, mówi, że w ogóle, właściciele domów często stawiają zbyt dużo nawozu na trawnikach.

Zaleca on, że właściciele domów po test gleby robiłem ustanawiające żadnych składników odżywczych. Za około 10€ można dowiedzieć się, czy trawnik potrzebuje nawozu - a jeśli tak, to jakie. Zestawy dostępne są w glebie w centrach ogrodniczych i biur przedłużających powiatu.

"Wielu ludzi zbliżyć badania gleby jako nawóz sprzedaży sztuczka" Dr Nuss mówi. "Ale to jest bardziej istotne w dzisiejszej gospodarce, jak i ekologii. Unika nadmiernego stosowania nawozów."

Zbyt dużo nawozu może dokonać trawa rośnie zbyt szybko i rozwijać słaby system korzeniowy. I szybko rosnące trawy oznacza dodatkowy czas koszenia!

Możesz też iść za burtę na nawóz dla roślin kwitnących, Dr Nuss mówi. Zbyt dużo nawozu będzie zachęcać do wzrostu roślin więcej liści - i cofać się na produkcji kwiatów. "Wszystko, co pozostaje to zielone, liściaste rośliny," mówi.

Wzrost oznacza także więcej więcej cięcia, a tym samym bardziej stoczni śmieci do dysponowania.

Pestycydy

Jeśli zdecydujesz się na użycie pestycydów lub herbicydów, eksperci twierdzą, że należy najpierw skupić się na problemie: Jakie zioła to jest? Co to za owad? Co to za roślina kontry owad?

"Jeden produkt nie będzie kontrolować wszystko," Dr mówi Hamilton. Chemiczny, który działa na pomidory mogą nie działać na bakłażany, choć te dwa warzywa są ściśle związane.

Zestaw jest również krytyczne. Jeśli starasz się kontrolować mlecze, upewnij się, że korzystać herbicyd w odpowiednim czasie roku. Zbyt wcześnie lub zbyt późno w sezonie może nie być skuteczna, dr Hamilton mówi.

Niektóre substancje chemiczne mogą wymagać podlewania roślin po zastosowaniu pestycydu, w celu zapewnienia, że ​​substancja chemiczna przedostaje się do gruntu. Inni mogą potrzebować suche chorób.

Eksperci również podkreślają, zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z tych chemikaliów. Nosić rękawice gumowe i długie rękawy, aby uniknąć chemicznych na skórę. Możesz również użyć maski, kapelusz lub obuwie ochronne. Skórzane rękawiczki i kapelusze nie powinny być stosowane, ponieważ mogą one wchłonąć substancje chemiczne.

Używać oddzielnych osłon dla herbicydów i pestycydów, tak że reszty nie mieszać ze sobą. Odrobinę herbicydu w lewo w aplikatora pestycydów, na przykład, może spowodować uszkodzenie krzew różany, dr Hamilton mówi.

Mieszać tylko tyle pestycydu do leczenia problemu. Suche pestycydy mogą być przechowywane bezpiecznie na sezon, ale ciekłe pestycydy muszą być traktowane jako odpady niebezpieczne i unieszkodliwiane przez powiatowego programu odpadami niebezpiecznymi. Nigdy nie wlewać je w błoto.

Nigdy nie noś pestycyd w strefie pasażerskiej samochodu, lub umieścić go obok produktów spożywczych w bagażniku. Nigdy nie należy przechowywać substancji chemicznych w cokolwiek innego niż ich oryginalnych opakowaniach, aby uniknąć ewentualnego zatrucia. Dr Hamilton mówi kilka przypadków zakażenia, w którym brązowy chemiczny przechowywanych w butelce sody i innych związków chemicznych zmieszano i przechowywano w dzbankach z mleka.

Alternatywy dla chemikaliów

Jednym ze sposobów na cięcie na herbicyd jest do stosowania mulcz, szczególnie dla roślin jednorocznych, Dr Nuss mówi. Rozdrabniania utrzymuje tempo wzrostu chwastów.

Do zwalczania szkodników przykład nonchemical podejścia jest metoda stosowana do gąsienic namiotowych. "Nie ma powodu, aby rozpylać," Dr mówi Hamilton. "Po prostu czekać, aż wszystkie gąsienice są w namiocie i wyciąć z namiotu."

Skontaktować się z centrum ogrodu lub biura rozszerzenia Więcej pomysłów na nonchemical alternatywy dla pestycydów.

Innym podejściem jest czujność, Dr Nuss mówi. Wyciągnij to chwast, jak tylko się pojawi. Wybrać się błąd przy pierwszym zauważyć na roślinie.

"Większość ludzi mówi:" Będę czekać do następnego tygodnia ", a przez to chwast ma kwiaty i nasiona," Dr Nuss mówi. "Dobry czujność opłaca."

Czytanie etykiet

Po zidentyfikowaniu problemu, ogród, ogrodnictwo eksperci zalecają kupowanie pestycydu na podstawie jego względnego bezpieczeństwa, łatwości obsługi oraz jej skuteczności dla problemu. Oto lista ostrzeżeń toksyczności i ich wyjaśnień, od Florydy Cooperative Extension Service:

 • Niebezpieczeństwo-Poison. Są to najbardziej toksyczne pestycydy i należy obchodzić się z wyjątkową ostrożnością.

 • Ostrzeżenie. Są to materiały umiarkowanie toksyczne. Powinny być traktowane z ostrożnością.

 • Ostrzeżenie. Są to materiały, które są lekko toksyczne nadal trujące. Obsługiwać jak każdy trucizna - ostrożnie.

Pestycydów mieszania i nakładania wskazówki

Floryda Cooperative Extension Service oferuje porady dotyczące bezpieczeństwa podczas używania pestycydów:

 • Użyj 1 - do 3-galon ręcznego opryskiwacza i sprawdzić zwykłą wodą przed napełnieniem pestycydu, szukając nieszczelności lub podłączonego dyszy. Nie używać opryskiwacza plecak, ponieważ może wyciekać na plecach.

 • Należy zachować szczególną ostrożność podczas mieszania pestycyd. Zawsze mają inny dorosły w obszarze w razie wypadku. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie dokładnie. Mają wody, mydła, ręczniki, i węża na rękę w przypadku wycieku. Wymieszać tylko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

 • Zachowanie innych ludzi i zwierząt domowych, gdy stosowanie pestycydów. Etykieta powie, czy dzieci i zwierzęta powinny być wyłączone z leczonym obszarze.

 • Aplikator i oczyścić opryskiwacz dokładnie po użyciu.

 • Natychmiast po zastosowaniu pestycydu i czyszczenia aplikatora, prać ubrania w gorącej wodzie z silnym detergentem. Nie myć je z innej odzieży. Wziąć gorący prysznic i umyć włosy.