Cambler

Częste choroby u kobiet

10 chorób zdrowia częściej u kobiet

Jeśli chodzi o nasze zdrowie, nie wszystkie choroby są takie same. Niektóre problemy zdrowotne są specyficzne dla kobiet, na przykład ciąży i menopauzy. Ale czy wiesz, że wiele kwestii wspólnego zdrowia uderzyć kobiety częściej niż mężczyźni? Spójrz na tej liście.

1. Depresja

Ponad 20 milionów ludzi w Europie, mają depresję, a kobiety są 3 razy bardziej narażone na depresję niż mężczyźni. W rzeczywistości, około 1 na 4 kobiety doświadczają depresji w pewnym momencie ich życia w porównaniu z tylko 1 z 12 mężczyzn. Eksperci uważają, że jednym z powodów może być zmieniające się hormony doświadczane przez kobiety, ale nie jest jednoznacznie czynnikiem nadrzędnym.

2. Osteoporoza

Osteoporoza jest cichy, postępującą chorobą, w której kości stają się porowate, kruche, słabe ze względu na utratę masy kostnej. Osłabione kości zwiększa ryzyko złamań kości, co może być powolne, aby leczyć, powodować wyniszczające ból i spowodować powikłania zagrażające życiu. W porównaniu do mężczyzn, kobiety są 4 razy bardziej narażone na zdiagnozowano osteoporozę i 6 razy bardziej narażone na złamania hospitalizowany związanego z osteoporozą. Sprawdź swoje ryzyko złamania kości w tym teście zdrowia.

3. Infekcje dróg moczowych i śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

1 na 5 kobiet rozwija się zakażenie układu moczowego (ZUM) podczas jej życia. Możesz mieć ZUM jeśli masz częste parcia na mocz i bolesne, pieczenie w okolicy pęcherza lub cewki moczowej podczas oddawania moczu. Objawy ZUM, że nie odejdzie może wskazywać śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego (IC), choroby zapalnej, która składa się z powtarzających się ból w obrębie miednicy, ciśnienia, lub dyskomfort w okolicy miednicy i pęcherza towarzyszy nietrzymanie częstotliwości i pilności. Prawie dwa razy więcej kobiet jak mężczyzn cierpi z IC. Przeczytać: Czy jest to zakażenie dróg moczowych lub coś innego?

4. POChP

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD), odnosi się do grupy chorób płuc, które prowadzą do poważnych problemów z oddychaniem, najczęściej spowodowane przez palenie. Typowe objawy to duszność i przewlekły kaszel. Co najmniej 12 milionów dorosłych Amerykanów cierpi na tę chorobę, a aż 12 mln ludzi więcej może mieć na POChP, ale nie wie. Większy odsetek kobiet niż mężczyzn umiera z powodu POChP, a eksperci uważają, płuca kobiet mogą być bardziej podatne na uszkodzenia od dymu. Może masz POChP i nie wiedzieć?

5. Trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, która zaczyna się jako skłonność do łatwego płukania i postępuje do trwałego zaczerwienienia, jak trądzik czy pryszcze wybojami, grubej skóry i widocznych drobnych naczyń krwionośnych na policzkach, nosie, a czasami powiek. To może być mylone z trądziku dorosłych, ale trądzik dorosłych nie powoduje zaczerwienienie. Trądzik różowaty dotyka około 16 mln dorosłych Europejczyków. Kobiety mają tendencję do rozwoju trądziku różowatego częściej niż mężczyźni, jednak choroba jest często bardziej nasilone u mężczyzn. Zobacz zdjęcia z trądzikiem różowatym.

6. Chorobę Alzheimera

Choroba Alzheimera jest najczęstszą postacią otępienia, i to stopniowo i nieodwracalnie pogarsza pamięć, rozumowanie, wyrok, i mowę. To powoduje również zmiany osobowości i zachowania emocjonalne i apatię. Szacunki wskazują, że od 2 do 4 milionów ludzi cierpi z powodu demencji związanej z wiekiem, a dwie trzecie z tych ludzi ma chorobę Alzheimera. Jedna 6 kobiet występuje ryzyko choroby Alzheimera, w porównaniu z 1 z 10 mężczyzn. Chociaż nie ma leku na tę chorobę w tym czasie wcześniej rozpoznania, częściej objawy będą odpowiadać na leczenie.

7. Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, która powoduje zapalenie tkanek wyściełających stawów i innych części ciała. Powoduje to ból, obrzęk, sztywność i utrata funkcji stawu, co może sprawić, że trudno jest używać rąk i spacer. Około 1,3 mln osób ma RA, i to jest 2 do 3 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

8. Pęcherz nadreaktywny

Jeśli masz na mocz 8 lub więcej razy dziennie lub wstać 2 lub więcej razy w nocy, może masz pęcherza nadreaktywnego. Objawy to uczucie silne, nagłe pragnienia oddania moczu, oprócz częściej niż zwykle oddawanie moczu. Kobiety są bardziej narażone na pęcherz nadreaktywny i innych form nietrzymania moczu niż mężczyźni.

9. Migreny

Migrena to więcej niż tylko ból głowy. Migreny zwykle obejmują intensywne, pulsujący ból, który może prowadzić do nudności, zaburzenia widzenia i wrażliwość na światło i dźwięk. Około 30 milionów ludzi cierpi z powodu migreny, i są 3 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Migreny u kobiet może być związane z miesiączkowaniem i powiązane zmiany w poziomach estrogenu. Dobrą wiadomością jest to, że dostępna w celu zapobiegania migreny i przynieść ulgę są możliwości leczenia.

10. Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą chorobą, często uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Objawy tej choroby autoimmunologiczne mogą być łagodne, np. drętwienie kończyn lub ciężki, włączając porażenie lub utratę widzenia. MS wpływa prawie 2,1 mln ludzi na całym świecie. W Europie, ma około 400 tysięcy osób, a około 200 MS więcej osób diagnozuje się co tydzień. MS jest 2 do 3 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Dziś, nowe metody leczenia i postęp w dziedzinie badań dają nadzieję na ludzi dotkniętych chorobą

Róg ob / Gyn

Kobiety często zobaczyć lekarza o kontroli urodzeń, ale ważne jest też, aby rozpoznawać oznaki problemów ginekologicznych. Objawy wiedzieć ›

Umysły i nastroje kobiet

Uczucie zdrowe emocjonalnie pomaga zachować nasze życie w równowadze. Joga jest zdrowe ciało i umysł praktyka. Jak joga może pomóc ›