Cambler

Bierne palenie, problemy z pierwszej ręki

Według Europejskiego Stowarzyszenia Płuc (ALA), biernego palenia, zwany także środowiskowy dym tytoniowy (ETS), jest poważnym problemem zdrowotnym, który powoduje, że blisko 50.000 zgonów rocznie. CDC donosi, że ETS zawiera co najmniej 250 znanych toksycznych substancji chemicznych, z których 50 są znane powodować raka. 2006 raport chirurg generalnego na bierne palenie sprawia, że ​​jest jasne, że bierne palenie powoduje przedwczesną śmierć i choroby u dzieci i dorosłych, którzy nie palą. Unikania tych zagrożeń jest o wiele trudniejsze, niż zwykliśmy myśleć.

Czy kiedykolwiek powiedział: "Och, po prostu przejść do innego pokoju, a ja papierosa," sądzić można utrzymać filtr powietrza? Lub oczyścić powietrze z dymu, czy kiedykolwiek powiedział: "Będę otworzyć okno" lub "Odłóż diseaseer powietrza na"? Jeśli tak, zapisz twój oddech i cudze. Dobrze co oznacza, że ​​mogą one być, te kroki po prostu nie działają.

Oddychanie nawet trochę dymu może być szkodliwe, ponieważ nie ma wolna od ryzyka na poziomie z biernego palenia. Jedynym sposobem, aby chronić siebie i ludzi, których kochasz jest zapewnienie ustawienia antynikotynowej 100 proc.

Problemy na początku

Szkoda ETS może zacząć się wcześnie, nawet w czasie ciąży. Dla niepalących matek, które wdychane bierne palenie w czasie ciąży są bardziej prawdopodobne, że dzieci o niskiej masie urodzeniowej, które są podatne na problemy zdrowotne.

Statystyki pokazują, że dzieci, CDC, których matki w czasie ciąży i palić dzieci, które są narażone na dym papierosowy po urodzeniu są bardziej podatne na syndrom nagłej śmierci niemowląt niż dzieci bez narażenia. Dym wtórny jest również pokazany na powolny wzrost płuc dzieci, powodując częstszych problemów oddechowych, takich jak ostre infekcje układu oddechowego, płuc i astma. ETS również było związane z wyższym tempie przewlekłe infekcje ucha.

Bierne palenie szkodzi dorosłych, którzy nie palą, też. To może pomóc wywołać lub zaostrzyć chorobę serca, raka płuc i astmę. Ludzie, którzy mają już choroby serca lub choroby układu oddechowego są szczególnie wysokim ryzykiem.

Dobrze, że to zła wiadomość. Oto dobra: mniej osób niż kiedykolwiek palić. Że sam pomógł zmniejszyć narażenie niepalących 'do ETS. Oprócz tego, coraz więcej miejsc pracy, szkoły, restauracje i bary są zakazem palenia.

Jedno z badań wykazało cztery z pięciu goście hotelowi preferują ustawienie antynikotynowej. I niektóre duże sieci hotelowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie będą wolne od dymu w 100 procentach. Palenie jest zabronione na wszystkich krajowych połączeń lotniczych w USA i międzypaństwowych podróży autobusem, i jest ograniczony w pociągach. Niektóre państwa sprawiły, że nielegalne jest palenie w samochodzie z młodych zawodników.

Promowanie zmian jak te środki upewnić, że głos jest słyszany. Pracy w celu podniesienia świadomości w tej kwestii w swojej społeczności.

Co można zrobić?

  • Jeśli palisz, przestań. Wiele darmowych lub tanich programów zaprzestania palenia wskazówki i wsparcie. Znaleźć telefon zamknąć linię, która służy obszar, zadzwoń 1-800-QUIT-NOW (1-800-784-8669) lub odwiedzić http://www.smokefree.gov.

  • Jeśli palacz mieszka w domu lub wizyt, zmniejszenie ryzyka dla domowników. Palacze nie powinni palić w domu, ani w samochodzie. Nie powinni palić na zewnątrz z dzieci w pobliżu.

  • Piłki, restauracje, opieki dziennej i innych firm, które są w 100 procentach wolne od dymu.

  • Dowiedz się, jakie prawa ograniczyć palenia w miejscach pracy i miejscach publicznych w danym stanie lub społeczności. Dołącz do koalicji, które zwalczają bierne palenie. Europejskie Stowarzyszenie Raka lub Europejskie Stowarzyszenie płuc może wskazywać do grup lokalnych.

  • Podnoszenie świadomości społecznej w kwestii biernego palenia poprzez listy do redakcji i podobnych forach medialnych.

  • Dowiedz się, co i dołącz działalność Dym projektu Darmowe Homes (http://www.kidslivesmokefree.org), prowadzonym przez grupę organizacji opieki zdrowotnej, a Palenia Homes Programem (http://www.epa.gov / wolne od dymu tytoniowego), prowadzony przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA).

Bierne palenie powoduje poważne problemy zdrowotne dla milionów dzieci. Jak stwierdza EPA, możesz stać się bohaterem dziecka poprzez prowadzenie antynikotynowej dom i samochód.