Cambler

Życie z zapaleniem wątroby

Życie z zapaleniem wątroby

W preteen lata to czas, kiedy młodzi ludzie eksperymentować z nowymi rzeczami i zaczynają wywierać swoją niezależność. Z tych powodów bardzo ważne jest, aby Twoje dziecko być zaszczepione przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Dowiedz się więcej na temat życia z zapaleniem wątroby ›

Mycie rąk zapobiega zakażeniu wirusowemu zapaleniu wątroby typu A

Wirusowe zapalenie wątroby typu jest chorobą uniknięcia. Szczepionka jest obecnie dostępna dla osób z grup ryzyka zapalenia wątroby typu A. Jest to również zalecane jako rutynowe szczepień dla dzieci. Wirusowe zapalenie wątroby typu A, na początku alfabetu wirusów wywołujących choroby wątroby, stawia podróżnych na ryzyko i, do niedawna, martwi rodziców dzieci w żłobkach.

Oprócz immunizacji, mycie rąk przed jedzeniem lub przygotowywania żywności, po skorzystaniu z toalety lub zmiany pieluszki malucha, pozostaje jednym z najlepszych sposobach zapobieganiu przed uzyskaniem lub rozprzestrzeniania wirusa zapalenia wątroby A (HAV), według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC ).

Choroba rozprzestrzenia się przez kontakt kał-usta. Wirus może być realizowane na ręce osoby zakażonej i rozprzestrzenia się przez bezpośredni kontakt lub poprzez spożywanie żywności lub napojów osoby zakażonej obsługiwane. HAV również mogą być przesyłane poprzez seks oralny, analny lub przez spożycie wody lub surowe owoce morza zanieczyszczonej ściekami.

Dowiedz się więcej na temat zapalenia wątroby profilaktyka ›

Życie z przewlekłą chorobą zdrowia

Nauki masz chorobę przewlekłą jest przerażające. W zależności od tego, co to jest i dostępne możliwości leczenia, może czuć się smutny spanikowany lub w najlepszym.

Ale nauka o swojej chorobie i robi wszystko, aby zarządzać może pomóc żyć mniej straszne i bardziej ekspansywną życie.

W przeciwieństwie do ostrych chorób, takich jak: ból gardła, przeziębienia lub grypy, które są w dużym stopniu uleczalne i krótkotrwałe, przewlekłe choroby mogą trwać przez wiele miesięcy, lat lub całe życie.

Chorób, takich jak zapalenie stawów, astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, cukrzycy, chorób serca, nadciśnienia tętniczego, zapalenie wątroby typu C, AIDS i pewnych nowotworów kilka znanych chorób przewlekłych. Niektóre mniej znane z nich to zespół przewlekłego zmęczenia, fibromialgii, zespół jelita drażliwego i choroby Parkinsona.

Dowiedz się więcej o życiu z chorobą przewlekłą zdrowia ›