Cambler

Wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV) u dzieci

Ilustracja anatomii dróg żółciowych

Co jest zapalenie wątroby typu B (HBV)?

Wirusa zapalenia wątroby typu B jest chorobą wątroby spowodowane wirusem zapalenia wątroby typu B. Hepatitis B ma szeroki zakres objawów klinicznych. To może być łagodny, bez objawów, lub może powodować przewlekłe wirusa zapalenia wątroby typu. W niektórych przypadkach, gdy niemowlęta i małe dzieci nabyć zapalenia wątroby typu B, są w wysokim ryzykiem przewlekłej choroby wątroby i niewydolności wątroby. Transmisja wirusa zapalenia wątroby typu B następuje poprzez krew i płyny ustrojowe ekspozycji takich jak krew, nasienie, wydzielina pochwy, ślina. Niemowlęta mogą rozwijać się choroby, jeśli rodzą się do matki, która ma wirusa. Zakażonych dzieci często rozprzestrzenianie się wirusa na inne dzieci, czy jest częsty kontakt (tj. domowych kontaktów) lub dziecko posiada wiele zadrapań lub cięcia. Poniżej przedstawiono osoby, które są na ryzyko rozwoju zapalenia wątroby typu B:

 • Dzieci urodzone przez matki, które mają zapalenie wątroby typu B

 • dzieci, które urodziły się z matek, którzy wyemigrowali z kraju, gdzie zapalenie wątroby typu B jest szeroko rozpowszechnione, takich jak południowo-wschodniej Azji i Chinach

 • dzieci, które mieszkają w długotrwałej opieki lub którzy są wyłączone

 • Dzieci mieszkające w gospodarstwach domowych, w których inny członek jest zakażonych wirusem

 • dzieci, które mają zaburzenia krzepnięcia krwi, takich jak hemofilia i wymagają produktów z krwi

 • dzieci, które wymagają dializy do niewydolności nerek

 • młodzież, którzy mogą uczestniczyć w działalności wysokiego ryzyka, takich jak IV narkotyków i / lub bez zabezpieczenia heteroseksualny czy homoseksualny kontakt

Ludzie mogą zarazić zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B, nie wiedząc, jak się mam. Około jedna trzecia przypadków zapalenia wątroby typu B w Europie mają nieznanego źródła.

Dlaczego jest problem zapalenia wątroby typu B?

Młodsza osoba, tym większe prawdopodobieństwo pobytu zapaleniem wątroby typu B i mające problemy z wątrobą całe życie, takich jak blizny wątroby i rak wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B szczepienia:

Szczepionka na zapalenie wątroby typu B nie istnieje i jest obecnie szeroko stosowane w rutynowej szczepień dla dzieci. Dzieci otrzymują obecnie pierwszą szczepionkę między urodzenia i 2 miesiące, drugi szczepionki na 1 do 4 miesięcy, a trzeci szczepionki na 6 do 18 miesięcy. Szczepionka jest zwykle wymagana dla wszystkich dzieci urodzonych w dniu 1 stycznia 1992 r. lub w po, przed wejściem do szkoły. Szczepionka jest dostępna dla starszych dzieci, które nie mogą być zaszczepionych przed 1992 i jest zalecane przed ukończeniem 11 lub 12. Szczepionki przeciwko WZW typu B zapobiega tej chorobie. Trzy dawki są potrzebne do pełnej i trwałej odporności. Szczepionki zapalenia wątroby typu B można stosować w tym samym czasie, co inne szczepionki.

 • Dzieci matek, które mają wątroby powinien otrzymać immunoglobulinę zapalenia wątroby typu B i zapalenie wątroby typu B szczepionki w ciągu pierwszych 12 godzin po urodzeniu.

 • Niemowlęta zapalenia wątroby B-ujemnych matek może odbierać pierwszą dawkę do 2 miesięcy.

 • Druga dawka powinna być podana co najmniej jeden miesiąc po pierwszej dawce.

 • Trzecia dawka powinna być podana co najmniej dwa miesiące po podaniu drugiej dawki i co najmniej czterech miesięcy po pierwszej. Trzecia dawka nie powinna podawać niemowlętom poniżej 6 miesiąca życia.

 • Catch-up szczepienia może wystąpić od 7 do 18 lat.

Jakie ryzyko wiąże się ze szczepionki przeciwko WZW typu B?

Szczepionka, jak każdy lek, może powodować poważne problemy, takie jak ciężkie reakcje alergiczne. Ryzyko zapalenia wątroby typu B szczepionki powoduje poważne szkody lub śmierci, jest bardzo mała. Osoby, które mają alergię na zagrożenie dla życia drożdży piekarskich nie powinny otrzymywać szczepionki WZW typu B.

Otrzymujących szczepionkę przeciwko WZW typu B jest o wiele bezpieczniejsze niż zarażenia chorobą zapalenia wątroby typu B. Większość osób, które otrzymują szczepionkę przeciwko WZW typu B nie ma żadnych problemów z nim. Ryzyko może obejmować:

 • bolesność w miejscu, w którym zostało wydane strzał, trwające dzień lub dwa

 • gorączka

 • ciężka reakcja alergiczna (bardzo rzadko)

Jak mam dbać o moje dziecko po szczepieniu szczepionką WZW typu B?

 • Daj dziecku aspirynę wolne lek przeciwbólowy, a wyreżyserowany przez lekarza dziecka.

 • Należy uważać na objawy reakcji, takich jak wysokiej gorączki, trudności w oddychaniu, zmiany zachowań, szybkie bicie serca, lub zawroty głowy. Zgłosić te lub jakiekolwiek inne nietypowe objawy natychmiast do lekarza dziecka.