Cambler

Leczenie zapalenia wątroby typu

Leczenie zapalenia wątroby

Jest wielce prawdopodobne, że wirus zapalenia wątroby typu C (HCV) został znaleziony przy rutynowe badania wątroby przeprowadzono na krwi lub po oddały krew. Po wykryciu wirusa zapalenia wątroby typu C, ocena medyczna pomaga ocenić, czy pacjent ma chorobę wątroby. Dowiedz się więcej na temat leczenia zapalenia wątroby ›

Co należy wiedzieć o leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C

Większość osób zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV) przeprowadza się wirusa przez resztę ich życia. Ale leczenie pomaga niektórzy ludzie na zakażenie HCV. Zapytaj swojego lekarza o swoich możliwości i jakie jest prawdopodobieństwo, że leczenie będzie pracować dla Ciebie.

Podejmowaniu decyzji, czy aby leczenie zakażenia HCV nie jest łatwe. Leczenie nie działa dla każdego. Twój wiek, płeć, genotyp HCV i może mieć wpływ na sposób działa dobrze traktowanie. A ponieważ zapalenie wątroby typu C rozwija się powoli, nie każdy wymaga leczenia. Oto kilka rzeczy do przemyślenia:

  • Jak zdrowy jesteś? Ludzie, którzy są w dobrym stanie zdrowia nie może rozwijać się problemy zdrowotne z wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Zapytaj swojego lekarza, czy leczenie może korzyści dla zdrowia.

  • Korzyści są warte ryzyka? Leczenia zakażenia HCV może potrwać nawet rok i może powodować działania niepożądane, które sprawiają, że czujesz się chory. Ale po zabiegu, organizm może być wolny od HCV. Omawiając wady i zalety leczenia z lekarzem i najbliższymi mogą pomóc w podjęciu decyzji.

  • Teraz jest właściwy czas? Pomyśl o tym, jak leczenie będzie pasować do codziennej rutyny. W trakcie leczenia, może być zbyt zmęczony, aby utrzymać aktywny styl życia. Porozmawiać z członkami rodziny i bliskich przyjaciół o tym, jak zabieg pasuje do twojego życia i harmonogramem.

  • Czy planujesz mieć dziecko szybko? HCV czasami przechodzi z matki na dziecko w czasie porodu. Możesz próbować temu zapobiec coraz leczenie. Jednak leki stosowane w leczeniu infekcji HCV może spowodować problemy podczas ciąży. Jeśli ty i twój partner planują mieć dziecko szybko, to prawdopodobnie będzie mieć wpływ na plany leczenia zapalenia wątroby typu C. Porozmawiaj z służby zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat leczenia zapalenia wątroby typu C ›

Leczenia zapalenia wątroby typu C: Leki

Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest traktowane za pomocą dwóch leków, które pomagają organizmowi w walce z wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV). Leczenie wymaga czasu i zaangażowania. U niektórych osób, leczenie całkowicie oczyszcza organizm z HCV.

  • Interferon jest białkiem, które pomaga odpornościowy docelowego systemu HCV. Jest wstrzykiwany raz lub kilka razy w tygodniu przez okres do 12 miesięcy. Większość ludzi uczy się, jak zrobić te zdjęcia w domu.

  • Rybawiryna utrudnia HCV odtworzyć w organizmie. Te tabletki są często brane razem z interferonem na bardziej skuteczne leczenie. Tabletki są brane dwa razy dziennie przez okres do 12 miesięcy.

Dowiedz się więcej na temat leków, zapaleniem wątroby typu C ›