Cambler

Zaćmy i chirurgii zaćmy

Fotografia symulacja: normalne widzenie

Fotografia symulacja: zaćma

Czym jest zaćma?

Zaćma to zmętnienie lub obszar nieprzejrzysty na soczewce oka - obszar, który jest zwykle przejrzysty. Ponieważ zachodzi to zgrubienie zapobiega promieni świetlnych przejściu przez soczewkę i skupiając się na siatkówce - światłoczuły okładziny tkanek znajduje się w tylnej części oka. Ten zmętnienie jest spowodowane tym, niektóre białka, która tworzy soczewkę zaczyna się skupiać i zakłóca widzenia.

W początkowej fazie, zaćma nie może powodować problem. Zmętnienie może wpływać tylko niewielką część obiektywu. Jednak zaćma może rosną w czasie i dotyczyć więcej obiektywu, przez co trudniej zobaczyć. Jako mniej światła dociera do siatkówki, staje się coraz trudniejsze, aby zobaczyć i wizja może stać się nudne i rozmyte. Podczas gdy zaćma nie może przenosić się z jednego oka do drugiego, wiele osób rozwijać zaćmy w obu oczach.

Co powoduje zaćmę?

Chociaż naukowcy nie wiedzą na pewno, co sprawia, zaćmy, ale podejrzewam, że może być kilka przyczyn, w tym:

 • Palenie

 • Cukrzyca

 • Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne

 • Stosowanie sterydów

 • Moczopędne wykorzystanie

 • Niektóre główne uspokajające

Na kilka z możliwych przyczyn wymienionych (jak steroidy, leki moczopędne i / lub głównych środków uspokajających) dodatkowe badania w celu odróżnienia efekt choroby z efektem samych leków.

Anatomicznych oka, wewnętrzne

Jakie są objawy zaćmy?

Oto najczęstsze objawy zaćmy. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Słabe lub rozmyte widzenie

 • Światła wydaje się zbyt jasny i / lub obecne blask lub okolic halo

 • Słabe noktowizor

 • Wielokrotny wizja

 • Kolory wydają się wyblakłe

 • Zwiększona krótkowzroczność, zwiększając potrzebę zmiany recepty okularowe

 • Zniekształcenie widzenia w obu oczach

Często we wczesnych stadiach choroby jest, może nie zauważyć żadnych zmian w swojej wizji. Od zaćmy wydają się powoli rosnąć, twój wzrok pogorszy stopniowo. Niektóre zaćmy może spowodować chwilową poprawę w makro widzenia, ale prawdopodobnie ulegnie pogorszeniu, jak zaćma wzrasta. Objawy zaćmy mogą przypominać inne choroby oczu. Skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jakie są różne rodzaje zaćmy?

Według National Eye Institute, część Narodowych Instytutów Zdrowia, zaćma rodzaje są odpowiednio podzielone:

 • Age-related zaćmy
  Większość zaćmy są związane ze starzeniem się.

 • Zaćma wrodzona
  Niektóre dzieci rodzą się z zaćmy i rozwijać je w dzieciństwie, często w obu oczach. Niektóre wrodzone zaćmy nie wpływa na wzrok, ale inni i muszą być usunięte.

 • Zaćma wtórne
  Zaćmę wtórne opracowanie głównie w wyniku innego wystąpienia choroby w organizmie (np. cukrzycą). Wtórny rozwój zaćmy jest również związane z używania sterydów.

 • Traumatyczne zaćmy
  Oko (a), że nie doznał szkody, może rozwijać pourazowego zaćmę albo bezpośrednio po incydencie, lub w kilka lat później.

Inne źródła, w tym Europejskiej Akademii Okulistyki, opisują różne rodzaje zaćmy według lokalizacji zaćmy w soczewce oka, w tym:

Obraz standardowego wykresu oka

 • Zaćma jądrowa
  Jest to najbardziej popularny typ zaćmy, a najczęstszym typem związane z procesem starzenia się. Zaćmę jądrowe opracowania w środku soczewki, i mogą wywoływać krótkowzroczność lub krótkowzroczności - ". Drugi rzut oka" tymczasowe poprawy wzroku w odczytowego, który jest czasami określany jako Niestety, "Second Sight" znika jak zaćma rośnie.

 • Zaćma korowa
  Ten typ zaćmy początkowo rozwija się w kształcie klina szprychy w korze soczewki, przy czym szprychy przebiegający od zewnątrz do środka soczewki. Kiedy te szprychy dotrzeć do centrum obiektywu one zakłócać transmisję światła i powodują odblaski i utraty kontrastu. Ten typ zaćmy często opracowany u osób cierpiących na cukrzycę, i chociaż zazwyczaj rozwija się powoli, to może pogorszyć zarówno odległość, jak i bliży tak znacznie, że operacja jest często zalecane, na wczesnym etapie.

 • Podtorebkowe zaćmy
  Podtorebkowe zaćma rozpoczyna się zazwyczaj w małej nieprzezroczystości pod kapsułki z tyłu soczewki. Ten typ zaćmy rozwija się powoli i znaczące objawy mogą występować aż zaćmy jest dobrze rozwinięta. Podtorebkowe zaćma jest często u osób z cukrzycą, krótkowzroczność, barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, oraz w tych przyjmujących sterydy.

Jak zaćmy rozpoznano?

Oprócz kompletnego wywiadu i badania oczu, procedury diagnostyczne dla zaćmy mogą obejmować:

 • Badanie ostrości wzroku - wspólne badanie Wykres oka (patrz wyżej), który mierzy zdolność widzenia na różne odległości.

 • Dylatacja uczeń - uczeń jest poszerzony z kropli do oczu, aby umożliwić zbliżenie badanie siatkówki oka.

Ponadto, inne badania mogą być również wykonywane, aby pomóc swoim specjalistą dowiedzieć się więcej na temat zdrowia i struktury oka.

Jakie są czynniki ryzyka rozwoju zaćmy?

Możliwe czynniki ryzyka zaćmy należą:

 • Wiek
  Prawdopodobnie największym czynnikiem ryzyka zaćmy jest wiek. I, choć związane z wiekiem zaćma może wystąpić między 40 a 50 lat, wizja jest zazwyczaj nie wpływa znacząco dopiero po 60 roku życia.

 • Położenie geograficzne
  Najnowsze badania wykazały, że ludzie, którzy mieszkają w dużych wysokościach są bardziej narażone na rozwój zaćmy.

 • Nadmierna ekspozycja na słońce
  Ludzie, którzy spędzają więcej czasu na słońcu może rozwijać katarakty wcześniej niż inni. Europejska Akademia Okulistyki teraz zaleca noszenie okularów i kapelusz z szerokim rondem, aby zmniejszyć narażenie na promieniowanie ultrafioletowe.

Leczenie zaćmy

Specyficzne leczenie zaćmy będzie określona przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

W początkowych etapach utraty wzroku spowodowane zaćmy może być wspomagane za pomocą różnych okularów, lupą lub silniejszego oświetlenia. Gdy środki te nie są pomocne, operacja jest jedynym skutecznym sposobem leczenia dostępne dla większości osób. Ważne jest, aby pamiętać, że zaćma musi tylko zostać usunięte, gdy utrata wzroku przeszkadza w codziennych czynnościach takich jak jazda, czytania lub oglądania telewizji. Ty i Twój lekarz podjąć tę decyzję razem.

Co to jest udział w operacji zaćmy?

Chirurgii zaćmy jest jednym z najbardziej typowych operacji wykonywanych i jeden z najbardziej bezpieczny i skuteczny. Operacja polega na usunięciu słabe soczewki i zastąpienie jej soczewką zastępczego. Jeśli są obecne zaćmy obu oczu, nie mogą być usunięte w tym samym czasie. Lekarz będzie musiał wykonać operację na każdego oka oddzielnie.

Zaćma jest zazwyczaj usuwany w jednym z dwóch sposobów:

 • Fakoemulsyfikacji (zwane również małe nacięcie operacja zaćmy)
  To, najczęściej, procedura usuwania zaćmy polega chirurga małe nacięcie z boku rogówki - jasne, w kształcie kopuły powierzchni, który obejmuje przednią oka - gdzie malutka sonda emituje fale ultradźwiękowe w celu zmiękczenia i przerwy się pochmurne centrum obiektywu. Zaćma jest następnie odsysa przez samego nacięcia.

 • Extracapsular chirurgii
  Podczas tej procedury, już nacięcie na boku rogówki w celu usunięcia twardej środek soczewki; pozostała część soczewki, a następnie usunięto przez odessanie.

Według National Eye Institute, w gabinetach najbardziej zaćmę usuwa obiektyw zastępuje soczewki wewnątrzgałkowej (IOL). IOL jest jasne, sztuczne soczewki, które nie wymaga opieki i staje się częścią oka. Z IOL, osoba ulepszone widzenia, ponieważ światło będzie w stanie przejść przez siatkówki. Odbiorca nowego obiektywu nie zobaczyć lub poczuć.

Co to jest "po-zaćmy"?

"Po-zaćmy" występuje, gdy część naturalnego obiektywu nie usunięte podczas operacji zaćmy mętnieje i zaciera wizji. W przeciwieństwie do zaćmy, "po-zaćmy" mogą być leczone za pomocą techniki zwanej YAG kapsulotomia. W warunkach ambulatoryjnych, lekarz wykorzystuje wiązkę laserową, aby mały otwór w obiektywie niech światło przechodzi przez.

Po zaćmy mogą wystąpić miesięcy, lub nawet lat, po operacji zaćmy.