Cambler

Zaćma

Fakty zaćma

Zaćma jest zmętnienie lub nieprzezroczysty obszar na soczewce oka. Występuje wtedy, gdy niektóre białka, które tworzą obiektyw zaczyna się skupiać. Dowiedz się więcej ›

Zaćmy i chirurgii zaćmy

Zaćma to zmętnienie lub obszar nieprzejrzysty na soczewce oka - obszar, który jest zwykle przejrzysty. Ponieważ zachodzi to zgrubienie zapobiega promieni świetlnych przejściu przez soczewkę i skupiając się na siatkówce - światłoczuły okładziny tkanek znajduje się w tylnej części oka. Ten zmętnienie jest spowodowane tym, niektóre białka, która tworzy soczewkę zaczyna się skupiać i zakłóca widzenia.

W początkowej fazie, zaćma może powodować problem. Zmętnienie może wpływać tylko niewielką część obiektywu. Jednak zaćma może rosną w czasie i dotyczyć więcej obiektywu, przez co trudniej zobaczyć. Jako mniej światła dociera do siatkówki, staje się coraz trudniejsze, aby zobaczyć i wizja może stać się nudne i rozmyte. Podczas gdy zaćma nie może przenosić się z jednego oka do drugiego, wiele osób rozwijać zaćmy w obu oczach.

Dowiedz się więcej na temat zaćmy ›

Podwójne widzenie (podwójne widzenie)

Podwójne widzenie, zwany również podwójne widzenie, powoduje człowiek, aby zobaczyć dwa obrazy w jeden obiekt. Istnieją dwa rodzaje podwójnego widzenia: lunety i lornetki.

Monokular podwójne widzenie jest podwójne widzenie w jednym oku. Podwójne widzenie trwa nawet wtedy, gdy drugie oko jest zakryte. Podwojenie nie znika, gdy patrzysz w różnych kierunkach. Monokular podwójne widzenie może być spowodowane przez:

  • Astygmatyzm - jest nieprawidłowe krzywizna przedniej powierzchni rogówki.

  • Stożek rogówki - rogówka staje się cienka i stopniowo w kształcie stożka.

  • Skrzydlik - To pogrubienie spojówek, cienka błona śluzowa, że linie wewnętrznej powierzchni powieki i białek oczu. Zgrubienie rozciąga się na rogówce, jasne części powierzchni oka.

  • Zaćma - soczewka stopniowo staje się mniej przejrzysta. Czynniki ryzyka to wiek ponad 65 lat, mając uraz oka lub długotrwałej cukrzycy, palenia tytoniu, za pomocą leków steroidowych lub konieczności leczenia promieniowaniem.

Dowiedz się więcej o podwójne widzenie ›

Dlatego usunięcie zaćmy

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, można zauważyć, jest blask reflektorów nadjeżdżających z nocą. Zwykle mgła otacza lights.Then, jesteś prawdopodobnie znaleźć czytając trudniejsze. Trudniej zobaczyć litery, i mają tendencję do zacierania together.This to co dzieje się podczas rozwijania cataracts.A zaćmy jest zmętnienie soczewki oka, jasny, miękki galaretowatej struktury za ucznia, który działa podobnie jak obiektyw aparatu. Główną przyczyną zaćmy starzeje. Inne czynniki, jak:

  • Genetyka.

  • Światło słoneczne.

  • Choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca.

  • Niektóre leki, w tym długiego stosowania kortykosteroidów, takich jak kortyzon lub prednizon.

Dowiedz się więcej na temat usuwania zaćmy ›

Nie spiesz się do operacji zaćmy

Ludzie nie powinni wpadać w panikę i spieszyć do chirurgii zaćmy są po raz pierwszy rozpoznano. W większości przypadków zaćmy są czymś ludzie mogą żyć przez długi czas po diagnozie, eksperci oko powiedzieć.

To dlatego, że zaćma, które są zmętnienie soczewki wewnątrz oka, zwykle zaczynają się małe i rozwijać się powoli. Wyjątkami są zaćma spowodowane urazem oka lub choroby lub obecnych przy urodzeniu, które są rzadkie.

Większość osób z zaćmą mogą skorzystać z corocznego egzaminu oka, aby sprawdzić zdrowie oczu i ustalenia potrzebie zmiany soczewki. Zaćma nie powodują zmian w wizji, ale początkowo okulary i soczewki kontaktowe mogą czasami rozwiązać problem, zgodnie z National Eye Institute.

Dowiedz się więcej na temat operacji zaćmy ›

Określania zakresu na okulary

Możesz myśleć, że możemy nosić okulary przeciwsłoneczne dla komfortu i mody. Ale tu jest kolejny ważny powód, aby nosić okulary: do ochrony zdrowia Twoich oczu.

Jeśli spędzasz długie godziny na słońcu bez ochrony, można zwiększyć ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe (UV) promieni, niewidocznej postaci promieniowania światła słonecznego. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV-A i promieniowania UV-B, który powoduje uszkodzenie skóry i oczu. Można uszkodzić powierzchnię oczu w ten sam sposób można uzyskać opalony - z jednym ekspozycji na światło słoneczne odbite bardzo jasny piasek, śnieg off lub wody. Ekspozycja na światło słoneczne w ciągu roku może prowadzić do utraty wzroku od zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej.

Dowiedz się więcej o odpowiednich okularach ›