Cambler

Okresami zwrotu za utracone snu

Czy jesteś wystarczająco dużo snu? Masz dług snu? Brak snu, lub "dług snu", nie musisz czuć się zmęczony, apatyczny i senny na co dzień.

Dopóki twoje ciało zaczyna się sen potrzebuje każdej nocy - większość osób potrzebuje około 8 godzin, mówią eksperci - nie będzie działać tak efektywnie, Twoje zdrowie będzie zagrożone, a nawet praca może być w niebezpieczeństwie.

Szukaliśmy na co Shakespeare zwany "sen, że dzianiny górę raveled rękaw opieki" na wieki. W miarę upływu czasu, chociaż, mamy coraz mniej. Ponadto, liczba osób w Stanach Zjednoczonych, którzy średnio sześć godzin lub mniej na sen, wzrosła z 1985 do 2006 roku. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) jest niedawne badania, 10 procent dorosłych przyznaje, że nie są wystarczająco dużo snu każdego dnia na ponad miesiąc w czasie. CDC szacuje, że między 50 a 60 milionów ludzi ma albo chronicznego braku snu lub zaburzenia snu.

Co jest w tym złego?

Wszystko. Sen nie jest po prostu pasywny działalność. To jeden z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia, równie ważne jak dobre odżywianie i ćwiczenia, według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i uderzenie (NINDS).

Naukowcy wiedzą, że brak snu głębokiego - w przeciwieństwie do nieregularnych lub rozdrobnionym snu - osłabia zdolność organizmu do walki z chorobą. Senność zmniejsza także ilość i jakość pracy tych ludzi, zgodnie z National Sleep Foundation (NSF).

Badanie wykazało również, że występowanie niedostatecznego snu spadła z wiekiem.

szacunkowa 13,3 procent osób dorosłych w wieku 18-34 lat odnotowano niewystarczające odpoczynku lub snu codziennie

w ubiegłym miesiącu w porównaniu do zaledwie 7,3 procent dorosłych w wieku 55 i starszych.

Dług snu

I gdzie można znaleźć senność, można znaleźć "dług snu."

Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy są pozbawieni snu ma kilka problemów. Według National Sleep Foundation (NF), krótki czas trwania snu jest związana z: - zwiększone ryzyko wypadków drogowych - zwiększone ryzyko otyłości z powodu zwiększonego apetytu przyczyny pozbawienia snu - zarówno zwiększone ryzyko cukrzycy i problemów z sercem - zwiększone ryzyko depresja lub nadużywanie substancji - obniżenie zdolności, aby zwrócić szczególną uwagę, reagują szybko, lub pamiętaj nowe informacje.

Recepta na lepszy sen

  • Spróbuj iść do łóżka w tym samym czasie co noc.

  • Pobierz regularne codzienne ćwiczenia

  • Nie jeść w ciągu czterech godzin od snem.

  • Ustanowić procedurę wstępnego na dobranoc - mycie zębów lub czytanie - które pozwala organizmowi znać, że czas na sen.

  • Unikaj kofeiny na sześć godzin przed snem. Unikaj alkoholu i tytoniu na dwie godziny przed snem.

  • Wstawać o tej samej porze każdego dnia, bez względu na to, kiedy zasnął.

  • Oderwać się od codziennych zajęć wcześnie więc twój umysł jest czysty przed snem.

  • Spać w ciemnym, chłodnym i cichym pomieszczeniu na wygodnym materacu.