Cambler

Wszystko o melatonina

Melatonina jest hormonem, który reguluje swój rytm dobowy, lub 24-godzinnym cyklu procesów biologicznych nazwie twój "wewnętrzny zegar biologiczny." Pomaga nadzorować snu, produkcję hormonów, naprawę komórek, aktywność mózgu i inne funkcje organizmu.

Szyszynka w mózgu sprawia, że ​​większość melatoniny trzeba z mózgu serotoniny.

Komercyjnie dostępne melatonina otrzymuje się z szyszynki bydła lub jest syntetycznie. Ta forma melatoniny jest sprzedawany jako pomoc over-the-counter (OTC) lub recepty snu.

Światła i ciemności

Produkcja naturalnych melatoniny organizmu jest wyzwalany przez ciemności i zatrzymał się przez światło. Poziomy melatoniny we krwi są najwyższe przed snem.. Poziom melatoniny następnie spaść i pozostać bardzo niskie w ciągu dnia.

Czy prace snu pomocy melatonina?

Wiele badań na zrobione na melatoniny, ale niewiele jest dowodów, że hormon podjęte jako uzupełnienie może pomóc w przypadku większości zaburzeń snu, w tym bezsenność.

Dodatki melatonina może być skuteczne w pewnych okolicznościach. Mogą one pomóc w chorobę zwaną zespołem opóźnionej fazy snu. Osoba z tą chorobą ma trudności z zasypianiem bardzo późno w nocy, ale wtedy budzi się wcześnie rano. W 2004 r. Agencja Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej (AHRQ) stwierdził, że suplementy melatonina może być skuteczne dla tej choroby, gdy podjęte przez krótki czas: kilka dni lub tygodni. To nie polecam biorąc je na dłuższy okres. Melatonina może także pomóc z jet lag, ale badania nie są jasne, czy to działa, aby zmniejszyć w ciągu dnia zmęczenie lub leczenia zaburzeń snu związanych ze zmianą stref czasowych.

Efekty uboczne i inne obawy

Krótkoterminowe skutki uboczne suplementów melatoniny wydają się być łagodne. Są to : nudności, ból głowy, zawroty głowy, zmęczenie i koszmary. Ponadto melatonina może wchodzić w interakcje z innymi lekami OTC lub przepisanych. Potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć skutki krótko-i długoterminowych melatoniny.

OTC suplementów melatoniny są w różnych marek. Bardzo ważne jest, aby rozpoznać, że te różne marki mogą różnić dawkowania i / lub składników.

Przed podjęciem dodatek melatoniny OTC, omówienia problemu spać z lekarzem. Melatonina nie powinien być stosowany przez pacjentów przyjmujących leki rozrzedzające krew lub przez kobiety w ciąży, może zajść w ciążę lub karmienie piersią. Należy zachować ostrożność u osób, które biorą leki ciśnienie krwi i osoby z cukrzycą i depresyjnych zaburzeń. Twój lekarz może powiedzieć możliwych korzyści i zagrożeń związanych z podjęciem melatoniny.