Cambler

Wiele przyczyn bezsenności

Lęk i stres są uważane za najczęstsze przyczyny bezsenności. Około 35 procent osób z chroniczną bezsenność cierpi na depresję lub lęk.

Jednak bezsenność może być również spowodowane przez wiele chorób, medyczne, leki i czynniki środowiskowe. Jeśli cierpisz na bezsenność i ma jeden z następujących chorób medycznych, zwrócić się do lekarza, aby omówić ewentualne zabiegi.

Choroby układu oddechowego

Alergia, astma, zapalenie oskrzeli i rozedma płuc mogą kolidować z oddychaniem w nocy i może spowodować często obudzić. Ponadto, wiele leków stosowanych w leczeniu tych chorób powodują bezsenność. Zwrócić się do lekarza w celu uzyskania jednakowego schematu leczenia najmniej może kolidować z twoim snem.

Zespół niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg (RLS) jest zaburzeniem sensorycznej układu nerwowego. Powoduje to nieodparty przymus poruszania nogami z powodu nieprzyjemnego uczucia opisanego jako pełzanie, indeksowania, mrowienie lub pieczenie. Przenoszenie nóg tymczasowo łagodzi uczucia. Nieprzyjemne odczucia mogą występować w każdej z grup. RLS może sprawić, że trudno zasnąć i pobytu w sen. Często powodują RLS nie może zostać ustalona. To może nastąpić w wyniku choroby lub choroby, takie jak: (z niedoboru żelaza lub bez niedokrwistości ), niewydolność nerek, cukrzyca, choroba Parkinsona, reumatoidalne zapalenie stawów i ciąży. Niektóre leki, takie jak leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne i zapobiegających mdłościom oraz leki przeciwhistaminowe mogą objawy choroby.

Proste sposoby pielęgnacji siebie i zmiany stylu życia mogą pomóc złagodzić objawy. Należą do nich unikać tytoniu, alkoholu, kofeiny; Spacer lub rozciągania; biorąc gorący lub zimny kąpiel; masażu oraz kaczki ciepła lub lodu. Niektóre określone leki mogą pomóc. Lewodopa mogą być stosowane do leczenia łagodnych przypadków. Agonistów dopaminy, takich jak pramipeksol i ropinirol mogą być stosowane w ciężkich przypadkach.

Zgaga

Zgaga może zakłócać sen, gdy kwas żołądkowy przedostaje się do przełyku, wywołując odruch, który budzi cię. Aby zmniejszyć występowanie zgagi: Należy unikać kawy, czekolady, alkoholu i wysokiej zawartości tłuszczu i wysoce kwaśnych pokarmów. Nie jeść późno w nocy. Podnieś głowę łóżku sześć cali poprzez umieszczenie bloków drewna na ramie łóżka. Rzucić palenie, dym tytoniowy osłabia zwieracza przełyku.

Artretyzm

Ból i sztywność stawów często zachować cierpiących spać dobrze. Przeciwbólowe i regularne ćwiczenia, które zwiększają zakres stawów "ruchu może przynieść ulgę.

Klimakterium

Wiele kobiet doświadcza niespokojny sen, nocne poty i wybudzania wczesno porannego po osiągnięciu menopauzy. Kobiety na terapii hormonalnej (HT) są mniej narażone na problemy ze snem. Ponieważ HT niesie zwiększone ryzyko zdrowotne, kobieta powinna porozmawiać z jej lekarzem, co jest dla niej najlepsze.

Leki i sen

Wiele leków na receptę i bez recepty może powodować bezsenność. Zapytaj swojego lekarza, czy można zmienić na zmiany związane z lekiem lub dawkę lub razem podczas wykonywania leku, jeśli masz problemy ze snem i regularnie przyjmować jedną lub więcej z tych leków: leki zawierające kofeinę, takie jak EXCEDRIN Migrena; recepty pigułki diety i inne leki zawierające amfetaminę; obkurczające naczynia przeciwdepresyjne, steroidy hormony tarczycy; oskrzelowo-rozszerzanie leki dla astmy, oraz uspokajające.

Nikotyna i alkohol

Nikotyna jest środkiem pobudzającym. Palacze doświadczają odstawienia nikotyny podczas snu i może mieć trudności z zasypianiem i problemy budzi.

Alkohol może przyspieszyć początek snu, ale to zwiększa liczbę razy budzisz się w drugiej połowie nocy.