Cambler

Światła, sen wpływa na zachowania w demencji

Jaśniejsze światła i pigułki hormonalne mogą pomóc problemy z zachowaniem i snu u osób z demencją, badanie. Badaniem objęto 189 osób w 12 domach grupowych. Większość miała demencję. W niektórych domach, jasne światła były włączone przez cały dzień. Pozostałe domy były mniej jasne. Ponadto, ludzie mieli suplementów melatoniny lub fałszywych pigułek. Melatonina jest hormonem, który pomaga w regulacji snu. Osoby narażone na działanie światła były mniej podatne na depresję. Jeśli wzięli również melatoninę, spali dłużej i były mniej pobudzone. Ale melatonina zwiększone problemy nastroju do osób narażonych na słabe światło. HealthDay i Reuters Health Services News podała na badania 10 czerwca. To było w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego.

Jaka jest reakcja lekarza?

Oświetlenie może lepiej pomóc z objawami demencji?

To może wydawać się dziwnym pytaniem. Ale ludzie z demencją mają często problemy z rytmu dobowego. Jest to 24-godzinny cykl organizmu czuwania, snu i hormonów wahaniom. Na przykład, osoby z otępienia często drzemki podczas dnia. Potem mają problemy ze snem w nocy. To może położyć duży obciążenie rodziny, przyjaciół i pracowników domu opieki.

Możliwym wytłumaczeniem tego problemu jest nieprawidłowe poziomy hormonu melatoniny. Szyszynka, mały gruczoł w mózgu, sprawia, że ​​w odpowiedzi na melatoninę lekkich sygnały z oka. Zmiana cykle światła i ciemności może przywrócić normalny rytm produkcji melatoniny. Suplementacja melatoniny może zrobić to samo. Dla osób z demencją, zabiegi te mogą poprawić objawy.

Badania opublikował w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego testowany tę teorię. Naukowcy z Holandii, studiował 189 osób starszych. Większość z nich miała demencję. Niektóre otrzymał dziennik "dawki" w jasnym świetle (od 9 rano do 6 wieczorem). Niektórzy wzięli suplementów melatoniny (2.5 mg każdej nocy). Niektórzy mieli oba zabiegi. Inni mieli ani.

Średni okres leczenia wynosił 15 miesięcy. W tym okresie, ludzie, którzy Tajwanu "leczenia światłem" miał następujące korzyści:

 • 5% spadek upadku myślenia i pamięci

 • 20% zmniejszenie objawów depresji

 • 53% spadek w spadku funkcjonalnej

Tych, przyjmowania suplementów melatoniny:

 • Zasnął o 19% szybciej

 • Spali dłużej (6%) i z mniejszą liczbą przerw (25%), a

 • Częściej mają obniżony nastrój

Co ciekawe, osoby, które otrzymały zarówno melatoniny i traktowanie światła pokazał mniej agresywne zachowanie. Leczenie światłem wydawał także w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom melatoniny na nastrój.

Badanie to może być ważne dla osób z demencją i ich opiekunów. Zastosowanie jasnych świateł jest proste, bezpieczne zmiany. Jednak to może poprawić jakość życia ludzi z demencją, a także pomóc tym, którzy się nimi opiekują. Domy opieki, ośrodki wspomagane życia i domy prywatne, które opiekują się osobami z demencją powinny wziąć te wyniki do serca. Zapewnienie jasnego oświetlenia na planie podobnym do użytego w tym badaniu może mieć duże znaczenie.

Melatonina może być warto spróbować dla osoby z demencją. To byłoby najbardziej prawdopodobne, aby pomóc, jeśli sen lub agresywne zachowanie jest problemem. W innych sytuacjach, nie jest jasne, że melatonina jest opłacalne. To ma potencjalne ryzyko. Są to rzadkie reakcje alergiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi lub senność. Badanie sugeruje, że melatonina należy wraz z terapią światłem. To może udać się negatywnego wpływu na nastrój.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Jeśli ktoś ci bliski cierpi na demencję, porozmawiać z jego służby zdrowia o wynikach tego badania. Rozważmy lekkiej obróbce melatonina lub obu. Jak w przypadku każdego nowego leczenia, jednak ważne jest ścisłe monitorowanie.

Ludzie z demencją może wprowadzić inne zmiany w celu poprawy ich sytuacji. Należą do nich:

 • Pobierz w rutynę. Po regularnych rutynowych mogą być bardzo pomocne. Jeśli jest to możliwe, powinien zawierać ćwiczenia i spotkań ze znajomymi i rodziną.

 • Dołącz do grupy wsparcia. Może to być przydatne, aby usłyszeć na temat wyzwań i rozwiązań innych osób z podobnymi problemami.

 • Zmniejszyć ryzyko serca i tętnic. Utrzymać ciśnienie krwi, wagę, poziom cholesterolu i cukru we krwi, w dobrym zakresie, aby zapobiec dalszej szkody lub udarów mózgu.

 • Wykonywać swoje ciało i umysł. Niektóre badania sugerują, że aktywność fizyczna i "ćwiczenia mózgu" (takie jak gry planszowe i krzyżówki) może obniżać ryzyko demencji. Czy mogą zachować nasileniu otępienia jest jeszcze mniej jasny.

 • Nie należy prowadzić pojazdów. To może być trudna decyzja. Jak demencja gorzej jednak, jazda staje się coraz bardziej niebezpieczne.

 • Weź lek na receptę na demencję. Są to donepezylu (Aricept), galantaminę (Razadyne), memantyny (Namenda), rywastygminy (Exelon) oraz takryny (Cognex). Leki te mogą spowolnić spadek myślenia i pamięci (przynajmniej dla choroby Alzheimera).

 • Rozważ opieki psychiatrycznej. To może pomóc ludziom z demencją, zwłaszcza jeśli mają one również chorobę psychiczną. Leczenie może polegać na leki, takie jak antydepresanty.

Czasami, przeniesienie do domu opieki lub domu opieki jest najlepsza dla osoby z demencją. To może być również lepiej przytłoczony opiekunów. To nigdy nie jest łatwa decyzja, aby dać się samodzielnego życia., Ale instytucja, która troszczy się o wielu ludzi z demencją może najlepszym rozwiązaniem.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Można oczekiwać, że naukowcy w celu potwierdzenia korzyści z jaskrawego światła i melatoniny u osób starszych i innych grup. Około 90% z tych, w tym badaniu była kobieta. Musimy wiedzieć, czy podobne wyniki wystąpić z mężczyznami. Średnia wieku badanych osób wynosiła 86. Można również oczekiwać, aby usłyszeć o badaniach, w tym młodych ludzi.

Będziemy potrzebowali więcej badań, aby znaleźć najlepszy ilość światła dla osób z demencją. W tym badaniu osoby zostały wystawione na działanie światła, które 04:56 jaśniejsza niż grupą nieleczoną. Odpowiednia ilość melatoniny jest niepewna. Można oczekiwać, że usłyszał o więcej badań z wykorzystaniem różnych "dawki" światła i melatoniny.

Wreszcie, można spodziewać badania nad dlaczego jasne światła i melatonina może udzielania świadczeń. Zrozumienie tego mogłoby prowadzić do jeszcze lepszych metod leczenia.