Cambler

Double Trouble: bezdech senny i niewydolność serca

Czy chrapie tak głośno, że twój małżonek ma trudności z zasypianiem? Albo, czy się wyspać, ale czuje się zmęczony cały czas? Jeśli tak, możesz mieć bezdech senny, wspólne choroby medyczną, w której tymczasowo zatrzymuje oddech staje się płytkie lub podczas snu. Nieleczony bezdech senny może spowodować poważne problemy, zwłaszcza jeśli jesteś w grupie ryzyka chorób serca lub niewydolności serca.

Zrozumienie bezdech senny

Istnieją dwa rodzaje bezdechu sennego, z których oba powodują ilość tlenu we krwi spada. Najczęstszym typem jest obturacyjny bezdech senny, gdzie miękkie tkanki w tylnej części gardła zapada się podczas snu, blokowanie dróg oddechowych i zapobiega przepływowi powietrza do płuc. Próbujesz oddychać, ale nie są w stanie. Istnieje również centralny bezdech senny, rzadka postać, która występuje, gdy mózg nie wysyła odpowiednie instrukcje do mięśni oddechowych. W tym przypadku zatrzymania oddychania, ponieważ nie starają się oddychać. W obu typach bezdechu sennego, twój mózg zauważa brak tlenu i wznowić oddychanie, ale sen jest zakłócony.

Jeśli masz bezdechu sennego, oddech zwykle zatrzymuje się na dłużej niż 10 sekund na raz-więcej niż 20 razy na godzinę, podczas snu. Po powrocie do normalnego oddychania, często zrobić głośny dźwięk zadławienia.

Większość ludzi, którzy mają tendencję do bezdechu sennego jest nadwaga, wysokie ciśnienie krwi, lub w rodzinie bezdechu sennego.

Link choroby serca

Bezdech senny może mieć poważne konsekwencje. To zakłóca jakość snu, prowadząc do przewlekłej senności. Bezdech podczas snu są również związane z chorobą serca.

"Pięćdziesiąt procent osób z niewydolnością serca lub będzie mieć obturacyjnego bezdechu centralnego", mówi Atul Malhotra, MD, lekarz, personel z zaburzeniami snu programu w Brigham i kobieta szpital w Bostonie.

Nieleczony obturacyjny bezdech senny może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi. Wysoki odsetek osób z chorobami serca, niewydolności serca i udaru mózgu mają również bezdechu obturacyjnego, ale nie jest jasne, czy ktoś powoduje inne. Centralny bezdech senny może mieć niewydolność serca gorzej.

Diagnostyka i leczenie

Zdiagnozować bezdech senny, Twój lekarz może sprawdzić historię medyczną i sprawdzić swoje usta, nos i gardło dla każdej tkanki, które mogą być utrudnienia w swój oddech. Możesz być również rejestrowane podczas snu tak, że twój oddech może być monitorowane i analizowane.

Leczenie jest ważne. Jeśli masz łagodny bezdech senny, niektóre podstawowe zmiany w stylu życia, może być wszystko, co jest potrzebne. Są to m.in. unikanie alkoholu, palenie tytoniu, oraz leki, które sprawiają, senności i utrudnić gardło pozostać otwarte podczas snu. Pomaga także spać na boku zamiast plecach.

"Na obturacyjny bezdech senny, najlepszym sposobem, aby zapobiec jest utrata wagi u osób z nadwagą," Dr Malhotra dodaje.

Jeśli u pacjenta występuje umiarkowana lub ciężka bezdech senny, inne zmiany mogą być konieczne, jak również. Zabiegi obejmują ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych, co wiąże się noszenie maski w nocy, że wieje powietrze do gardła, aby utrzymać go w pozycji otwartej lub niestandardowy dopasowania ustnika do zmniejszy szczęki i języka i utrzymać drożność dróg oddechowych otwarte. Operacja jest inna możliwość dla cięższych przypadkach.

Jeśli masz zarówno niewydolności serca i bezdechu sennego, Dr Malhotra zaleca odpowiednie leki schemat zarządzania choroby. Porozmawiaj ze swoim dostawcą o jakie leczenie jest dla Ciebie najlepszy.