Cambler

Z ofertą: okres snu wpływa na ryzyko udaru mózgu u kobiet po menopauzie

Jest dobrze wiadomo, że brak snu może mieć negatywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Ale więcej nie jest lepsza, jeśli chodzi o uzyskanie Twój oo jest. Według badań, które zostaną opublikowane w numerze z grudnia 2008 Stroke: Journal of Europejskiego Stowarzyszenia Serca, a które pojawiły się w Internecie 17 lipca 2008, spanie zbyt dużo lub zbyt mało zwiększa ryzyko niedokrwiennego udaru mózgu u kobiet po menopauzie. Udar niedokrwienny mózgu - najczęstszy rodzaj udaru i najczęstszą przyczyną niepełnosprawności w Europie - występuje, gdy niektóre przeszkody (zwykle, zakrzep) odcina dopływ krwi i tlenu do mózgu.

Badanie opiera się na danych Skok z siedmioletnim zdrowie Inicjatywa Kobiet badania obserwacyjnego, który badał rolę genów, biologii, i stylu życia na ryzyko starszych kobiet do poważnych problemów zdrowotnych. W badaniu wzięło udział 93.175 kobiet, w wieku od 50 do 79. Badacze odkryli, że kobiety, które spały dziewięć godzin lub więcej na dobę były o 60% do 70% bardziej narażone na udar mózgu, w porównaniu z kobietami, które uśrednionych siedem godzin na dobę.

Ale "długie podkłady" nie byli jedynymi, którzy mieli problemy: te śpiące sześć godzin lub mniej, były o 14% bardziej narażone na udar mózgu. To może brzmieć mniej poważne, ale było dwa razy więcej "krótkie podkłady" jako "długie podkłady" wśród kobiet w nauce. Autorzy spekulują, że śpi zbyt mało może mieć większy wpływ na zdrowie kobiet po menopauzie, niż spanie za dużo.

W innych badaniach obserwowano korzyści z tego "efektu Złotowłosej" - coraz ilości snu, który jest "w sam raz". Ogólnie rzecz biorąc, około siedmiu godzin na dobę wydaje się być liczba Złotowłosa. W 2005 r. naukowcy z Boston University School of Medicine odkryli, że wśród osób w wieku od 53 do 93, stawki cukrzycy i upośledzonej tolerancji glukozy (cukrzyca prekursor) były najwyższe dla tych, którzy spali większość (ponad dziewięć godzin na dobę), a najmniej (poniżej sześć godzin). Zarówno niewystarczająca i nadmierne snu są również związane z podwyższonym ryzykiem choroby serca, nadciśnienia tętniczego i przedwczesnej śmierci. W tej kwestii maja 2008 czasopismo sen, Japońscy naukowcy donieśli o związku pomiędzy czasem trwania snu i niekorzystnych poziomu lipidów we krwi. Okazało się, że wśród 2329 kobiet w wieku 20 i powyżej, HDL ("dobrego") cholesterolu poziomy były niższe i trójglicerydów były wyższe wśród kobiet, które zazwyczaj spali mniej niż pięć godzin na dobę, a wśród tych, śpi osiem lub więcej godzin na dobę. W tej samej kwestii snu, śledczy w Pittsburgh School of Medicine poinformował, że kurs z posiadania zespołu metabolicznego (zestaw czynników ryzyka, które przewidują ryzyka sercowo-naczyniowego, cukrzycy, a śmiertelność z jakiejkolwiek przyczyny) wzrosła o ponad 45% zarówno w krótkim i długie sypialnych, w porównaniu z tymi, śpi siedem do ośmiu godzin na dobę.

Nie wiadomo dokładnie, jak długi lub krótki czas snu wpływa na ryzyko udaru. Badanie Skok wziął pod uwagę wiele czynników, które zwiększają ryzyko, w tym wieku, rasy, palenie tytoniu, depresja i obturacyjny bezdech senny, a wyniki nadal utrzymywane. Ale dr Jiu-Chiuan Chen, współautor badania, jest ostrożny, aby podkreślić, że związek nie równa przyczyny. Nie ma dowodów, tak daleko, że długie podkłady może obniżyć ryzyko udaru mózgu przez coraz mniej snu, lub krótkie podkłady przez coraz więcej. Ale nauka ma wzmocnić ideę, że sen jest ściśle związany z ogólnego stanu zdrowia - i że lekarze i pacjenci powinni przyjmować sen problemy poważnie.