Cambler

Bezsenność

Dzięki technologii, z naciśnięciem przycisku można przywołać film na ekranie telewizora, szybkiego wybierania telefonu komórkowego kolegi, lub zapewnić świeża kawa czeka na Ciebie rano. Niestety, nie ma przycisku do pchania, która natychmiast stawia się spać i budzi cię uczucie odświeżenia. Zamiast, tak jak swoich prymitywnych przodków, należy położyć się i czekać na naturalny podjąć jej przebieg. Sen może się szybko, wolno, lub wcale.

Jeśli masz problemy ze snem, nie jesteś sam. Sondaże przeprowadzone przez National Sleep Foundation wykazały, że ponad połowa dorosłych Europejczyków doświadcza jednego lub więcej objawów bezsenności kilka razy w tygodniu, a dwie trzecie osób starszych częste zgłaszanie problemów sen. Szacuje się, że 40 milionów ludzi ma przewlekłe zaburzenia snu, takie jak bezdech senny, narkolepsji oraz zespołu niespokojnych nóg. Płacimy wysoką cenę za wszystkie snu spowodowane przez problemy ze snem. Na przykład:

 • Niewystarczające snu jest bezpośrednio związane z problemami zdrowotnymi, z nowych badań sugeruje, że zwiększa ryzyko cukrzycy, chorób serca i otyłości. Nawet kilka dni złego snu może być szkodliwe.

 • Połączenie snu i jazdy może mieć śmiertelne konsekwencje. Prawie jeden na pięciu kierowców przyznaje, że zasnął za kierownicą, a Narodowy Highway Traffic Safety Administration szacuje, że konserwatywnie senni kierowcy powodują 100000 awarii zgłaszanych policji co roku.

 • Brak snu odgrywa rolę w katastrofach, takich jak wyciek ropy z tankowca Exxon Valdez u wybrzeży Alaski, do katastrofy promu kosmicznego Challenger i awarii jądrowej w Three Mile Island.

Zaburzenia snu wpływają na praktycznie każdy aspekt dnia na dzień życia, w tym nastroju, przytomność umysłu, wydajności pracy i poziomu energii. Jednak mniej niż 3% ludzi traktuje ich zaburzeń snu.

Mechanika snu

Przez wieki, naukowcy badane aspekty minut ludzkiej aktywności, ale wykazały niewielkie zainteresowanie w czasie, że ludzie spędzonego w sen. Sen wydawał się niedostępny dla medycznych sondowania i był postrzegany jako wcześniejszym okresie bezczynności - z zastrzeżeniem najlepiej nadaje się do snu poetów i tłumaczy, którzy mogą wyczarować co oznacza, z pustki. Wszystko zmieniło się w 1930 roku, kiedy naukowcy nauczyli się stawiać wrażliwych elektrod na skórze głowy i nagrywać sygnały wytwarzane przez aktywności elektrycznej w mózgu. Te fale mózgowe mogą być postrzegane na elektroencefalogramie lub EEG (patrz rys. 1), który dziś jest zrobione na ekranie komputera.

Rysunek 1: Wzorce EEG fal mózgu podczas snu

Te fale mózgu, podejmowane przez elektroencefalogramu, stosowane przez specjalistów snu zidentyfikować faz snu. Zamknij oczy i twoje fale mózgowe będzie wyglądać w pierwszym paśmie powyżej, "zrelaksowany stan czuwania." Fale theta wskazuje stadium 1 snu. Etap 2 sen pokazuje krótkie wybuchy aktywności jak wrzecion snu i fal K-kompleks. Głęboki sen jest reprezentowane przez duże, powolne fale delta (etapy 3 i 4).

Po kilku latach badań fal mózgowych, stało się jasne, że sen był bardzo złożona działalność. Za pomocą elektrod do monitorowania podkłady 'ruchy oczu, napięcie mięśni i fal mózgowych, teraz naukowcy zidentyfikowali kilka odrębnych etapów snu. Naukowcy ciągle się więcej na temat roli poszczególnych etapach zaawansowania spać w utrzymaniu zdrowia, wzrostu, i funkcjonowanie w ciągu dnia.

Naukowcy dzielą sen na dwa główne rodzaje: szybkie ruchy gałek ocznych (REM) lub śni sen, i nie-REM i spokojny sen. Nieoczekiwanie stwierdzono, że są różne od siebie, jak sypialnia wynosi przebudzeniu.

Drzemiąc wiadomości

, Podczas gdy średnia europejska dorosłych spędza około 7 do 7,5 godzin dziennie snu, koty drzemki około 15 godzin dziennie. Konie spać 3 godziny dziennie, a nietoperze zarejestrować 20 godzin.

Spokojny sen

Specjaliści snu nazwali nie-REM i cichy sen "biegu jałowego mózg w ruchomym ciała." Podczas tej fazy, myślenia i działania najbardziej fizjologiczne zwalniać, ale ruch może nadal występować, a człowiek często zmienia pozycję podczas pogrąża się coraz głębszych stadiach snu.

Do tego stopnia, Konwencja opisywania ludzi "malejąco" lub "spada" w sen rzeczywiście paralele zmiany fal mózgowych na początku non-REM. Kiedy jesteś na jawie, miliardy komórek mózgowych odbierać i analizować informacje sensoryczne, zachowanie koordynować i utrzymania funkcji organizmu poprzez wysyłanie impulsów elektrycznych do siebie. Jeśli jesteś w pełni obudzony, EEG rejestruje bałagan, nieregularne bazgroły działalności. Raz twoje oczy są zamknięte, a twoje komórki nerwowe nie otrzyma wejście wizualnej, fale mózgowe osiedlić się stałym i rytmicznej około 10 cykli na sekundę. To jest wzór fal alfa, charakterystyczny dla spokoju, relaksu czuwanie. Chyba, że ​​coś zakłóca proces, wkrótce przejść gładko przez czterech etapach spokojny sen.

Cztery etapy spokojny sen

Etap 1. Dokonując przejścia z jawy do snu płytkiego, można spędzić około pięciu minut w stadium 1 snu. Na EEG, dominującymi powolne fale mózgowe do 4-7 cykli na sekundę, wzór nazywa się fale theta. Temperatura ciała zaczyna spadać, mięśnie stają się rozluźnione, a oczy często powoli z boku na bok. Ludzie w stadium 1 snu tracą świadomość ich otoczenia, ale są one łatwo słoikach jawie. Jednak nie każdy doświadcza stadium 1 snu w ten sam sposób: Jeśli obudził, jedna osoba może przypomnieć, ospałość, podczas gdy inny może opisać po spał.

Etap 2. Ten pierwszy etap prawdziwego snu trwa 10-25 minut. Twoje oczy są nadal, a tętno i oddech są wolniejsze niż na jawie. Aktywność elektryczna Twój mózg jest nieregularny. Duże, powolne fale przenikają z krótkimi wybuchami aktywności nazywane wrzecion snu, kiedy fale mózgowe przyspieszyć na mniej więcej pół sekundy lub dłużej. O co dwie minuty, EEG wykazują wzorzec o nazwie K-kompleks, który naukowcy uważają, stanowi rodzaj wbudowanego czujności systemu utrzymuje, że jest gotowy, aby się przebudzić, jeśli to konieczne. K kompleksy mogą być również wywołane przez niektórych dźwięków lub innych bodźców zewnętrznych i wewnętrznych. Szeptać podczas czyjegoś imienia Etap 2 snu i K-kompleks pojawi się na EEG. Spędzisz około połowa noc w Etap 2 sen, który pozostawia się umiarkowanie odświeżony.

Etapy 3 i 4. Ostatecznie duże powolne fale mózgowe zwane fale delta stać się ważnym elementem na EEG. Razem, stadia 3 i 4 są znane jako głęboki sen lub sen wolnofalowego. Etap 3 Etap 4, gdy staje się co najmniej połowa fal mózgowych są fale delta. Podczas głębokiego snu, oddech staje się bardziej regularny. Ciśnienie krwi i tętno spada zwalnia do około 20% -30% poniżej kursu jawy. Mózg staje się mniej wrażliwy na bodźce zewnętrzne, co sprawia, że ​​trudno jest obudzić śpiącego.

Głębokie, powolne fale snu wydaje się być czas dla swojego ciała, aby odnowić i samonaprawy. Przepływ krwi jest skierowany mniej w kierunku mózgu, który chłodzi wymiernie. Na początku tego etapu, gruczoł przysadkowy wydziela impulsy hormonu wzrostu, który stymuluje wzrost tkanek i regeneracji mięśni. Badacze również wykryć zwiększone stężenie we krwi interleukiny i inne substancje, które aktywują układ odpornościowy, podnosi możliwość, że głęboki sen pomaga organizmowi bronić się przed infekcją.

Zwykle młodzi ludzie spędzają około 20% czasu snu w odcinkach snu wolno falowego trwające do pół godziny, ale sen powoli fala jest prawie nieobecna w większości ludzi powyżej 65 roku życia. Ktoś, których głęboki sen jest ograniczony obudzi się uczucie unrefreshed, bez względu na to, jak długo on lub ona jest w łóżku. Kiedy człowiek pozbawiony snu staje się trochę przespać, on lub ona będzie przechodzić szybko przez lżejszych stadiach snu do głębszych etapach i spędzają większą część czasu snu nie, co sugeruje, że sen powoli fala wypełnia istotną potrzebę.

Dreaming (REM)

Śnienie występuje podczas snu REM, który został opisany jako "aktywnego mózgu sparaliżowanej ciała". Twoje wyścigi mózgu, myśli i marzy, jak twoje oczy dart szybko tam iz powrotem, za zamkniętymi powiekami. Temperatura ciała wzrasta. Chyba, że ​​masz problemy z krążeniem lub inne fizyczne, penis lub łechtaczka staje wyprostowany. Twoje zwiększa ciśnienie krwi i tętno i oddech prędkość do poziomu w ciągu dnia. Współczulny układ nerwowy, co powoduje reakcję walki lub lotu, jest dwa razy tak aktywne jak kiedy nie śpisz. Pomimo całej tej działalności, z trudem porusza się ciało, z wyjątkiem sporadycznych drga, mięśnie nie potrzebne do oddychania lub ruchu oka są ciche.

Podobnie jak głęboki sen przywraca organizmowi, naukowcy uważają, że sen REM lub marzy przywraca zdanie, być może częściowo pomóc jasne z nieistotnych informacji. Badania pokazują, na przykład, że sen REM ułatwia uczenie się i pamięć. Osoby badane, aby sprawdzić jak dobrze nauczyli się nowego zadania poprawiły swoje wyniki po przespanej nocy. Jeśli budził ze snu REM, jednakże ulepszenia zostały utracone. Z drugiej strony, gdyby zostali obudzeni równą liczbę razy ze snu wolno falowego, że poprawa wyników były nienaruszone. Ustalenia te mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego studenci, którzy całą noc wkuwania do egzaminu na ogół zachowują mniej informacji niż koledzy, którzy się trochę przespać.

Około trzech do pięciu razy w nocy, lub co około 90 minut sen przechodzi fazę snu REM. Pierwszy taki epizod trwa zazwyczaj tylko kilka minut, ale czas REM zwiększa się stopniowo w ciągu nocy. Końcowy okres snu REM może trwać pół godziny. W sumie, sen REM stanowi około 25% całości snu u młodych osób dorosłych. Jeśli ktoś, kto został pozbawiony snu REM jest pozostawione na noc, on lub ona przechodzi ten etap wcześniej i spędza większą część czasu snu w niej - zjawisko zwane obronie REM.

Dlaczego śnimy?

Pewnie zastanawiał się, czy twoje marzenia bezcelowe. Co to znaczy, kiedy przyjedzie na bal maturalny w dres, lub kiedy jesteś ścigany przez ulice Paryża przez gigantycznego żółwia?

Ci, którzy studiowali sny spadek na dwie główne obozy: Tak, sny są znaczące, a nie, tak nie jest.

Zwolennicy pierwszego obozu można śledzić wiele z ich pomysłów na Zygmunta Freuda, który w 1900 roku zaproponował, aby sny są znaczące reprezentacje nieświadomego umysłu, w którym odkrywamy nasze ukryte konflikty, pragnienia i lęki, choć w sposób ukryty. Postfreudowskiej teoretyków i myślicieli psychoanalityczne następnie opracowane na jego pomysły i wyrafinowane, koncentrując się na jak marzenia pomagają organizacji myśli i konsolidację i wzmocnienie pamięci długotrwałej.

Inni badacze, biorąc fizjologiczne podejście, są sceptyczni. Wskazując na badaniach z 1970 roku wykazujące, że sny występują po aktywacji chemicznych neuroprzekaźników w części mózgu, twierdzą oni, że sny są tylko bezcelowy i chaotyczny zdjęcia - w istocie niewiele więcej niż próba umysłu, aby uczynić ten sposób, z przypadkowych sygnałów chemicznych wysyłanych się od mózgu. Zwracają także uwagę, że tylko niewielki odsetek pamiętać o naszych marzeniach, gdyby były znaczące, na pewno byśmy je zapamiętać lepiej.

Najnowsze badania na temat funkcji snów łączy psychologiczne i neurochemiczne podejścia. Jeden naukowiec, na przykład zauważyć, że pacjenci, którzy odniósł obrażenia i zmian w płacie czołowym mózgu (nie pnia mózgu) nie marzył. To sugeruje, że części mózgu innego niż pnia mózgu - szczególnie w tych obszarach, w przedniej części mózgu, które są podłączone do popędów, impulsów i apetytu - mogą być zaangażowane w produkcję snu, i to skłoniło do ponownego rozpatrzenia tej freudowskiej Pogląd, że marzenia mogą stanowić okno do podświadomości. Dalsze badania powinny oferować ważnych informacji na temat, dlaczego śnimy i jaką rolę, jeśli w ogóle, nasze marzenia mogą grać w utrzymaniu zdrowia psychicznego.

Architektura snu

W nocy, normalny sen przemieszcza się pomiędzy różnymi etapami snu w dość przewidywalny wzór, na przemian REM i nie-REM. Kiedy te etapy są na diagramie przebojów, zwanego hypnogram (patrz rysunek 2), różne poziomy przypominają rysunek panoramę miasta. Eksperci nazywają to sen sen wzór architektury.

Rysunek 2: Sen architektura

Kiedy eksperci wykresu etapów snu na hypnogram, różne poziomy przypominają rysunek panoramę miasta. Wzorzec ten jest znany jako architektury snu. Hypnogram powyżej pokazuje typowy sen nocy zdrowego młodych dorosłych.

W młodych dorosłych, normalny architektura snu zazwyczaj składa się z czterech lub pięciu przemian okresy nie-REM i REM. Najbardziej głęboki sen pojawia się w pierwszej połowie nocy, w miarę postępu w nocy, okresy snu REM uzyskać dłuższe i przeplatają się z etapu 2 snu. W późniejszym okresie życia, sen zmieni panoramę, z mniej głębokiego snu, więcej stadium 1 snu, więcej przebudzeń.

Rytm dobowy: zrozumienie swój wewnętrzny zegar

Naukowcy odkryli, że niektóre struktury mózgu i chemia produkować stany śpi i budzi. Zrozumienie tych mechanizmów kontroli pomaga lekarze dokładnie określić, co może pójść nie tak i zaplanować skuteczne zabiegi.

Mechanizm podobny do stymulatora w mózgu reguluje rytm dobowy spania i jawy. ("" oznacza "dobowe o jeden dzień.") to wewnętrzny zegar, który stopniowo staje się założona w pierwszych miesiącach życia, kontroluje codzienne wzloty i upadki wzorców biologicznych, w tym temperatury ciała, ciśnienia krwi i uwalnianie hormonów.

Rytm dobowy sprawia pragnienie ludzi do snu najsilniejszy między północą a świtem, oraz w mniejszym stopniu w wczesnym popołudniem. W jednym z badań, naukowcy z instrukcją grupę ludzi, aby spróbować zasnąć przez 24 godziny. Nic dziwnego, że wielu zapadł w drzemkę, mimo najlepszych chęci, nie do. Kiedy śledczy wykreślono czasy, kiedy wystąpił nieplanowane drzemki, znaleźli szczytów między 2 w nocy a 4 rano i między 2 po południu i godzina piętnasta

Większość ludzi spać w nocy, jak wynikające z ich rytmu dobowego, choć wiele drzemkę po południu w weekendy. W społeczeństwach, w których bierze Siesta to norma, ludzie mogą reagować na codzienne dipów swojego ciała w czujności o jeden do dwóch godzin popołudniową drzemkę w ciągu dnia pracy i odpowiednio krótszego snu w nocy.

Mechanizmy swoim "zegar uśpienia"

W 1970 roku, miejsce zegara wewnętrznego gryzoni okazało się nadskrzyżowaniowego jądro. Ta grupa komórek jest częścią podwzgórza (patrz rys. 3), w centrum mózgu, która reguluje apetyt i inne stany biologiczne. Kiedy ten mały obszar został uszkodzony, rytmu sen / budzenie zniknął i szczury już nie spał w normalnym harmonogramem. Chociaż zegar mierze samoregulujący, jego położenie pozwala odpowiedzieć na kilka typów sygnały zewnętrzne, aby utrzymać go ustawić na 24 godziny. Naukowcy nazywają te sygnały "zeitgebers," niemieckie słowo oznaczające "dawców czasu." Są one następujące:

Światła. Światła uderzające oczy jest najbardziej wpływowym zeitgeber. Kiedy naukowcy zaproszeni ochotników do laboratorium i narażone na światło je w odstępach, które były w sprzeczności ze światem zewnętrznym, uczestnicy nieświadomie zresetować swoje zegary biologiczne, aby dopasować nową wejście światła. Zaburzenia rytmu okołodobowego i zaburzenia snu, które wpływają do 90% osób niewidomych wykazać znaczenie światła do spania / wzory budzić.

Rysunek 3: centrum sterowania sen / budzenie

Mechanizm jak w stymulator mózgu, który reguluje rytm dobowy snu i jawy Uważa się, że jest zlokalizowany w jądrze nadskrzyżowaniowego. Ta grupa komórek jest częścią podwzgórza, centrum mózgu, która reguluje apetyt, temperaturę ciała, i inne stany biologiczne.

Sygnały czasu. Jako osoba czyta zegary, następujące harmonogramy pracy i pociągów, a domaga się ciało zachowuje czujność w odniesieniu do niektórych zadań i spotkań towarzyskich, nie ma ciśnienia poznawcze trzymać się planu.

Melatoniny. Komórki w jądrze nadskrzyżowaniowego zawierają receptory melatoniny, hormonu wytwarzanego w przewidywalny rytmu przez szyszynkę, która znajduje się w głębi mózgu pomiędzy dwoma półkuli. Poziomy melatoniny rozpoczęciem wspinaczki po zmroku i odpływu po świcie. Hormon wywołuje uczucie senności u niektórych osób, a naukowcy uważają jego codzienne cykle światłoczułe pomóc zachować cykl sen / budzenie na torze.

Zegar na godzinę ręcznie

Jak rytm dobowy liczy się dni, inna część mózgu działa jak ręce godzinę na zegarku. Zegar znajduje się w klastrze komórek nerwowych w obrębie pnia mózgu, który kontroluje obszar oddech, ciśnienie krwi i bicie serca. Wahania aktywności w komórkach nerwowych i przekaźników chemicznych, które produkują wydają się skoordynowane w czasie czuwania, pobudzenie i przejścia 90 minut między REM i nie-REM.

Kilka neuroprzekaźniki (naturalne związki chemiczne w mózgu, że neurony uwalniają do komunikowania się z sąsiednimi komórkami) odgrywają rolę w pobudzeniu. Ich działania pomagają wyjaśnić, dlaczego leki, które naśladują lub przeciwdziałania ich skutki mogą mieć wpływ snu. Adenozyny i kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), uważa się promować snu. Acetylocholina reguluje sen REM. Noradrenalina, adrenalina, dopamina i nowo odkryte peptydy hipokretyny - znane także jako Oreksyny - stymulowanie czuwania. Osoby różnią się co do ich naturalnych poziomów neuroprzekaźników i ich wrażliwości na te chemikalia.

Spać przez całe życie

Do pewnego stopnia, dziedziczność określa, w jaki sposób ludzie spać przez całe życie. Identyczne bliźnięta, na przykład, mają znacznie więcej podobnych snu niż nieidentycznymi bliźniaków lub rodzeństwa. Różnice w sen i jawa wydaje się być wrodzone. Są sowy nocne i poranne skowronki, podkłady dźwiękowe i te światła, ludzie, którzy są dziarski po pięciu godzinach snu i innych, którzy są wycieńczony, jeśli log mniej niż dziewięć godzin. Niemniej jednak, wiele czynników może mieć wpływ na sposób osoba śpi. Starzenie się jest najbardziej istotny wpływ na podstawowe rytmy snu, bo to wpływa na to jak dużo snu masz w typowej nocy, jak i swojej architektury snu.

Drzemiąc wiadomości

Średnia długość czasu spędzają ze snem spadł z około 9 godzin nocnych w roku 1910 do około 7-7,5 godziny dzisiaj.

Dzieciństwo

Dla dorosłego do spania jak dziecko jest nie tylko nierealne, ale również niepożądane. Noworodek może spać osiem razy dziennie, gromadząc 18 godzin snu i wydatków o nim w połowie snu REM. REM do cyklu nie-REM jest krótszy, zazwyczaj trwające mniej niż godzinę.

W wieku około czterech tygodni, okresy snu noworodka dostać dłużej. Przez sześć miesięcy, niemowlęta spędzają dłuższy i bardziej regularne okresy nie-REM, większość rozpocząć śpi w nocy i biorąc drzemki w godzinach porannych i popołudniowych. Podczas wieku przedszkolnym, dzienne drzemki stopniowo skracać, aż przez sześć lat większość dzieci nie śpią cały dzień i spać przez około 10 godzin w nocy.

Między wieku siedmiu lat i dojrzewania, nocnej produkcji melatoniny jest w jego twórczości szczyt, i spać w tym wieku jest głęboki i regenerujący. W tym wieku, jeśli dziecko jest senność w ciągu dnia, to powód do obaw.

Adolescencja

W przeciwieństwie do młodzieży są znani ich w ciągu dnia senność. Wyjątkiem niemowlęctwa, dorastania jest najbardziej gwałtowny okres wzrostu ciała i rozwoju. Mimo, że nastolatki potrzebują około godziny więcej snu niż oni jak małe dzieci, większość z nich faktycznie spać godzinę lub mniej. Rodzice zazwyczaj winić napięty harmonogram działań nastolatków wycieńczenia i ich trudności przebudzenia rano. Jednakże, problem może być również biologicznym. Jedno z badań wskazuje, że niektóre nastolatki mogą opóźnić fazy snu, w którym nie są one senny długo po zwykłym snem i nie może obudzić na czas potrzebny do szkoły, tworząc konflikty między rodzicami i senne nastolatków, jak również ze szkołami średnimi, które zwykle otworzyć wcześniej niż szkół podstawowych. Nie wiadomo, czy to przesunięcie fazowe występuje głównie jako fizjologiczny zdarzenia lub w odpowiedzi na nieprawidłową ekspozycji światła.

Wiek dojrzały

Podczas dorosłości, snu zazwyczaj wydają stabilna, ale w rzeczywistości powoli ewoluuje. Pomiędzy wiekiem 20 a 30 rokiem życia, ilość głębokiego snu spada o połowę, a nocnych przebudzeń podwójne. W wieku 40, Etap 4 snu prawie zniknie.

Cykle reprodukcyjne kobiet mogą znacznie wpływać na sen. W pierwszym trymestrze ciąży, wiele kobiet jest senna cały czas i może zarejestrować dodatkowe dwie godziny w nocy, jeśli pozwalają na ich rozkłady. Jak ciąża się utrzyma, zmiany hormonalne i anatomiczne zmniejszenie efektywności snu tak, że mniej czasu kobiety w łóżku jest rzeczywiście spędził spania. W rezultacie, zmęczenie wzrasta. Okres po porodzie zazwyczaj przynosi dramatyczne senność i zmęczenie - bo zdolność matki do efektywnego spać nie wrócił do normy, bo jest na łasce jej szybko rowerowej zmiany noworodka między snem i jawą, a ponieważ karmienie piersią sprzyja senność. Naukowcy zaczynają badać, czy zaburzenia snu w czasie ciąży może przyczynić się do depresji poporodowej i obniżyć ogólną fizyczne i psychiczne dobre samopoczucie matek.

Kobiety, które nie są w ciąży mogą wystąpić miesięczne zmiany w nawyki snu. W drugiej fazie cyklu miesiączkowego, między owulacji i następne miesiączki, niektóre kobiety zasypiają i szybciej niż zwykle wprowadzić snu REM. Kilka doświadczeń ekstremalnych senność. Śledczy wykrywanie relacji między takimi zmianami snu, cyklicznych zmian temperatury ciała i poziom progesteronu, aby zobaczyć, czy te fizjologiczne wzorce również koreluje z napięcia przedmiesiączkowego zmiany nastroju.

Pierwsze dobry sen w czasie ciąży

Według sondażu Narodowej Fundacji Snu, prawie 8 na 10 kobiet zgłaszano zaburzenia snu w czasie ciąży. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać lepszy sen, gdy czekasz:

 • Unikać pikantne, smażone, lub kwaśnych pokarmów (np. pomidorów), które przyczyniają się do zgagi. Inne winowajcami m.in. czekolady, mięty, czosnku i alkoholu.

 • Jeśli masz zgagę, podnieść swoją poduszkę lub podnieść głowę do łóżka przez umieszczenie bloków pod bedposts. Klinowy kształt poduszki umieszczone pod materac może być również dobrze.

 • Zapobiegać nudnościom jedząc częste przekąski w ciągu dnia.

 • Jeśli czujesz się senny, zdrzemnąć południa.

 • Wykonywać regularnie, co pomoże zmniejszyć skurcze nóg i poprawy snu.

 • Zmniejszyć płynów przed snem, aby zmniejszyć nocne wycieczki do łazienki.

 • Użyj poduszki lub specjalne poduszki do obsługi ciąży brzuch.

Średnim wieku

Kiedy mężczyźni i kobiety w średnim wieku wchodzi etap 3 sen zaczyna się zmniejszać. Przebudzeń w ciągu nocy stają się coraz częstsze i dłużej. Jest to szczególnie typowe dla ludzi, aby się obudzić po około trzech godzinach snu. Podczas menopauzy wiele kobiet doświadcza uderzeń gorąca, że może przerwać sen, czasem prowadząc do przewlekłej bezsenności. Osoby otyłe są bardziej podatne na nocne problemy z oddychaniem, które często zaczynają w czasie średnim wieku. Oto, gdzie opłaca się być aktywnym fizycznie. Mężczyźni i kobiety, którzy są sprawni fizycznie spać spokojniej w miarę starzenia się, w porównaniu z ich rówieśnikami. Osiadłych

Późniejsze lata

Jak osoby młodsze, starsze osoby nadal spędzają około 20% czasu snu w fazie REM, ale poza tym, śpią inaczej. Rachunki głęboki sen mniej niż 5% czasu snu, w niektórych ludzi jest całkowicie nieobecny. Zasypianie trwa dłużej, a jakość wyników płytkie sen w kilkudziesięciu przebudzeń w ciągu nocy. W ciągu 24 godzin, jednak osoby starsze udało się zgromadzić tyle samo ogólnej snu jako młodych ludzi, dzięki drzemki. Lekarze używany do uspokoić osoby starsze, które są potrzebne mniej snu niż osoby młodsze, aby dobrze funkcjonować, ale eksperci snu teraz wiem, że nie jest to prawdą: To był błąd naukowcy wykonane, gdy nie udało im się wyjaśnić w ciągu dnia drzemki rejestrowanych przez starszych ludzi. Ogólnie rzecz biorąc, większość ekspertów snu zniechęcić drzemki, ale jeśli okaże się, że trzeba się zdrzemnąć, to najlepiej wziąć jeden południową drzemkę, a nie kilka krótkich te rozproszone w ciągu dnia i wieczorem.

Zaburzenia snu u osób w podeszłym wieku, szczególnie w tych, którzy mają choroby Alzheimera i innych form demencji, są bardzo uciążliwe dla opiekunów. W jednym z badań, 70% opiekunów cytowane te problemy jako decydujący czynnik w poszukiwaniu umieszczenie domu opieki dla bliskiej osoby. Gdy opiekunowie uczestników programów dorosłych dni przeprowadzono wywiady, ponad jedną trzecią zgłoszonych jest zmartwiony i pozbawiony snu, bo szukali po kogoś z uciążliwych nocnych zachowań - takich jak bezsenność, koszmary senne, wędrówki, agresja fizyczna, głośne krzyki i rozmowy, lub woła o pomoc. W pięcioletnim projektem badawczym, w Nowym Jorku, uczestnicy programu dorośli dni jest leczony na zaburzenia snu, aby zobaczyć, czy terapia może zwiększyć ilość czasu, że są w stanie pozostać w domu.

Chociaż snu nieuchronnie zmienia się wraz z wiekiem, starsi ludzie nie muszą tracić czujności i przyjemności w życiu, ponieważ nie mogą spać. Nie ważne ile masz lat, leczenie zaburzeń snu i zrobić to sam technik, aby zmaksymalizować jakość snu może przynieść poprawę.

Choroby medyczne, które mogą zakłócać sen

Osoby, które doskonale spania może być nadal zakłócone nadmierną sennością w ciągu dnia z powodu różnych schorzeń medycznych bazowych, oraz choroby nerek lub wątroby, chorób i zaburzeń układu oddechowego. Zaburzenia snu mogą być objawem samej choroby podstawowej medycznego lub może być niekorzystny efekt leczenia. Stres przewlekłej choroby może również powodować bezsenność i senności dziennej. Częste choroby często związane z problemami ze snem należą zgaga, cukrzyca, choroby układu krążenia, zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego, zaburzenia odżywiania, choroby nerek, choroby psychiczne, zaburzenia neurologiczne, problemy z oddychaniem i choroby tarczycy.

Zgaga

Leżąc w łóżku często pogarsza zgagę, które jest spowodowane przez kopii zapasowej kwasu żołądkowego do przełyku. Możesz być w stanie uniknąć tego problemu poprzez powstrzymywanie się od ciężkich i tłustych - a także kawy i alkoholu - w godzinach wieczornych. Można również użyć wagi na swoją korzyść poprzez podniesienie górnej części ciała przy użyciu klina pod-materac lub poprzez umieszczenie bloków pod bedposts. Istnieją również ponad-the-counter i recepty leki, które hamują wydzielanie kwasu żołądkowego.

Cukrzyca

Poty nocne, częste oddawanie moczu lub objawy hipoglikemii często Rouse diabetyków, których poziom cukru we krwi nie są dobrze kontrolowane. Jeśli cukrzyca uszkodził nerwy w nogach, nocne lub bólu ruchy mogą zakłócać sen.

Choroby układu krążenia

Pacjenci z zastoinową niewydolnością serca może obudzić podczas krótkiej nocy poczucie oddechu, ponieważ gdy są w pozycji leżącej, dodatkowo płyn ustrojowy gromadzi wokół płuc. Korzystanie poduszki podnieść górną część ciała może pomóc. Osoby te mogą być również obudził jak są one zasypianie charakterystyczna oddychania zwany oddech Cheyne-Stokesa, seria coraz bardziej głębokich oddechów, a następnie przez krótką zaprzestania oddychania. Leki snu benzodiazepiny pomaga niektórzy ludzie na pobyt w sen mimo tego zaburzenia oddychania, ale inni mogą potrzebować użyć dodatkowego tlenu lub urządzenie, które zwiększa ciśnienie w górnych drogach oddechowych i klatki piersiowej, aby pomóc im oddychać i spać bardziej normalnie.

Ostatnie badania wykazały, że mężczyźni z zastoinową niewydolnością serca często doświadczają bezdechu obturacyjnego, które mogą zakłócać sen, powoduje senność w ciągu dnia, a nasilić niewydolność serca. U osób z chorobą niedokrwienną serca, naturalne wahania rytmu dobowego może wywołać anginę ( ból w klatce piersiowej ), arytmia (nieregularne bicie serca), a nawet atak serca podczas snu.

Bezdech senny

Bezdech senny jest chorobą zagrażającą życiu, która dotyka około 18 mln dorosłych w Europie, i to najczęściej u otyłych mężczyzn. W bezdechu sennego, zablokowania dróg oddechowych lub mięśnie oddechowe zatrzyma. Zatrzymania oddechu lub staje się płytsze setki razy każdej nocy. Osoby z bezdechem podczas snu często mniej świadomi ich zmęczenie i senność niż ludzie z innych typów zaburzeń snu. Eksperci mówią, że sen lekarze powinni być bardziej czujni w diagnozowaniu bezdechu, ponieważ przyczynia się nie tylko do senność w ciągu dnia, ale również do wypadków drogowych, trudności poznawcze i problemy z sercem.

Obturacyjny bezdech senny

Obturacyjny bezdech senny występuje, gdy górne drogi oddechowe są zablokowane przez nadmiar tkanki, takie jak duża języczka, języka, migdałki, złogi tłuszczu na ściankach dróg oddechowych, przekrwienie nosa, lub dyskietce w obrzeżu tylnej części podniebienia. Osób z bezdechem sennym, zwykle mają mniejsze otwory dróg oddechowych niż te, które tego nie robią. Wąskie niedrożność dróg oddechowych sprawia, tym bardziej prawdopodobne, gdy mięśnie dróg oddechowych relaks na początku snu.

Potencjalnie zagrażające życiu brak tlenu i nagromadzenie dwutlenku węgla, jak również zwiększenie wysiłków oddychać, powodują sen obudzić i ciężko oddychać głośno powietrze, aż poziom tlenu we krwi wraca do normy. W najgorszym wypadku, osoba z obturacyjny bezdech senny, nie może oddychać i spać w tym samym czasie.

Niektóre osoby z bezdechem sennym powtórzyć ten cykl setki razy w nocy, nie będąc w pełni świadomy tego, co się dzieje. Nie zdają sobie sprawy, jak mało snu oni rzeczywiście się rutynowo i może czuć się ospały. Inne obudzić po napady bezdechu i mają trudności z powrotem do snu, oni rozumieć, że bezsenność - nie problemów z oddychaniem - sprawia, że ​​senność w ciągu dnia. Choroba może stać się jeszcze bardziej niebezpieczna, jeśli osoba z bezdechem traktuje się tabletki, które dodatkowo rozluźnia mięśnie dróg oddechowych lub hamują pobudzenie lub oddychanie spanie.

Objawy i oznaki obturacyjny bezdech senny, są następujące:

 • Chrapanie. Chociaż wiele snorers nie dolega, cechą bezdechu jest chrapanie, które jest często wystarczająco głośne, aby przeszkadzać partnera łóżko. Chrapiącą może dusić, ciężko oddychać, lub wydają się trzymać jego lub jej oddech podczas snu.

 • Gruba szyja. Mężczyźni o obwodzie szyi 17 cali lub większe mają 50% ryzyko wystąpienia bezdechu sennego. Rozmiar szyi większy niż 16 cali zwiększa ryzyko u kobiet.

 • Nadciśnienie. Ponad połowa pacjentów z bezdechem sennym mają wysokie ciśnienie krwi. Badania wykazały, że zespół bezdechu sennego jest przyczyną nadciśnienia.

 • Wycieńczenie, zmęczenie i senność. Ludzie z obturacyjnym bezdechem sennym są nadmiernie senny w ciągu dnia i mają dwa do sześciu razy, jak wiele wypadków drogowych, jak osób bez tej choroby.

Bezdech senny może siać spustoszenie na układ sercowo-naczyniowy, ponieważ serce musi ciężej pracować, za każdym razem, poziom tlenu we krwi zanurzyć. Osoby z zaburzeniem mają wyższe ryzyko udaru mózgu, zawału serca i niewydolności serca. Zaburzenia rytmu serca (nieregularne bicie serca) może towarzyszyć zaklęcia bezdechu.

Zespół oporności górnych dróg oddechowych. Podczas badania bezdechu obturacyjnego, naukowcy odkryli subtelniejsze rodzaje, które mogą wymykać się standardowe testy. Obturacyjny bezdech senny występuje na częstotliwości z szeroko otwarte drogi oddechowe (nie ma problemu) do całkowicie zablokowany dróg oddechowych. W jednym z niedawno uznanego typu, czasami nazywany zespołem odporność górnych dróg oddechowych, dróg oddechowych jest tylko nieznacznie zmniejszyła się, ale ludzie muszą pracować dodatkowy dysk wdychać, choć nie mają one znaczny spadek poziomu tlenu we krwi. Ta dodatkowa praca budzi je wiele razy każdej nocy, i mogą narzekać na bezsenność lub senność w ciągu dnia. Te same zabiegi, które pomagają osobników z całkowicie zamkniętą oddechowych są również skuteczne dla tego typu.

Centralny bezdech senny

Choroba ta występuje, gdy ośrodki oddechowe w mózgu nie wysyłać wiadomości niezbędne do zainicjowania oddychanie. Chociaż nie jest zablokowany w drogach oddechowych, przepony i mięśni klatki piersiowej zatrzymanie ruchu. Krótko, spadające tlenu we krwi i wzrost poziomu dwutlenku węgla ustawić alarm wewnętrzny, co skłoniło wznowienie oddychania i często budzi osobę. Centralny bezdech senny staje się bardziej powszechne, jak wiek ludzi, i to jest częstsze i poważniejsze u osób z przewlekłą chorobą płuc, zastoinowa niewydolność serca lub uszkodzenia neurologiczne. Ludzie z centralnego bezdechu sennego są zwykle świadomi budzi się w nocy i często skarżą się na senność w ciągu dnia.

Przekleństwo Ondine jest rzadką formą centralnego bezdechu sennego spowodowane uszkodzeniem pnia mózgu. Zaburzenia bierze swoją nazwę od niemieckiego legendy o nimfy wodnej nazwie Ondine która poślubiła śmiertelnika. Kiedy jej mąż okazał się zbyt ludzka i porzucił ją, król rusałki ukarał go zabierając swoje autonomiczne funkcje, w tym oddychanie. Zmarł, gdy zapomniał oddychać. Ludzie z przekleństwa Ondine mają powolne i płytkie oddychanie. W ciągu dnia, mogą przypomnieć się oddychać głęboko, ale w nocy nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Przekleństwo Ondine prowadzi do poważnych powikłań i ostatecznie śmierci.

Leczenie bezdechu

Zmiany w stylu życia, leki, urządzenia ciśnieniowe, urządzenia powietrza i chirurgii jamy ustnej, stosowane są do leczenia bezdechu obturacyjnego. Lekarze zazwyczaj doradzają ludzi z tą chorobą, aby schudnąć i unikać alkoholu i środków uspokajających. Spanie w innej pozycji może pomóc w przypadku wystąpienia bezdechu tylko wtedy, gdy leży na plecach. Jeśli odpowiednie zmiany stylu życia nie zmniejsza bezdech, ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP) lub urządzeń ustne mogą być skuteczne. Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) mają pozytywny wpływ na łagodne mięśni oddechowych i są przydatne w niektórych osób. W niektórych przypadkach zabieg chirurgiczny może być konieczne. Najlepiej jest dostać drugą opinię od specjalisty z doświadczeniem w zaburzeniach snu przed wyrażeniem zgody na operację.

Terapia dla centralnego bezdechu sennego obejmuje zazwyczaj leczenia współistniejącej choroby lekarza, który zniszczył oddychanie. Czasami CPAP, tlenu lub leki są potrzebne.

Ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP). Zwykle jest to pierwszy zabieg polecany dla osób z bezdechem sennym. Jeśli masz bezdechu obturacyjnego, CPAP może utrzymać drogi oddechowe otwarte podczas oddechów, uniemożliwiając zapadanie dróg oddechowych, a co sen bardziej spokojny. Może to również pomóc niektórym osobom z centralnego bezdechu sennego snu lepiej. Urządzenia CPAP używać sprężarki do dostarczania sprężonego powietrza przez maskę, który zmieści się nos lub nos i usta. Urządzenie może być umieszczony na nocnym stoliku przy łóżku. CPAP stała się bardziej komfortowo w ciągu ostatnich kilku lat, nowe modele są lżejsze i ciszej, i wiele opcji, takich jak oferta ogrzanej wilgotnej powietrza (co zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, suchość skóry i suchość w ustach) oraz wewnętrznego regulatora, które łagodzi presję, gdy ' Re oddycha dobrze na własną rękę.

Ludzie zazwyczaj starają CPAP po raz pierwszy w laboratorium snu. Technik reguluje ciśnienie, gdy pacjent śpi. Większość ludzi uważa, że ​​w pierwszej chwili trudno oddychać przeciwko stałym strumieniem powietrza i nauczyć się spać z zamkniętymi ustami. Jednakże, na ogół wielki postęp w ilości czasu spędzonego w przywracającej snu głębokiego. Wiele osób natychmiast zgłosić resztę nocy Superb, a testy pokazują ich czujność jest lepsza następnego dnia. W wielu przypadkach CPAP redukuje lub eliminuje nadciśnienia. Dla niektórych osób, CPAP może być przez całe leczenie.

Bi-dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych na poziomie (bi-level PAP). Dla osób, które mają trudności z wydechu przed ciśnieniem CPAP, wyrafinowanie nazywa PAP dwupoziomowy (często określane przez znakami towarowymi nazwy BiPAP) mogą być bardziej znośne. Dostarcza powietrze pod wysokim ciśnieniem jak śpiący wdycha i przełącza do niższego ciśnienia podczas wydechu.

Sprzęt AGD ustne ustne. Że ustawia się dolną szczękę i język, pozwalający na drogi oddechowe pozostają otwarte, może ograniczyć lub wyeliminować bezdech senny. Takie urządzenia są dostępne od dentystów wykształconych w leczeniu bezdechu sennego.

Korekcyjna operacja szczęki. Chirurgia przenieść górną lub dolną szczękę do przodu może powiększyć górne drogi oddechowe dla niektórych osób z obturacyjnym bezdechem sennym.

Somnoplasty. Wraz z leczenia chrapania, somnoplasty też jest czasami stosowane w leczeniu bezdechu sennego, gdy inne metody leczenia nie pomogły. To nie jest jeszcze znana, jaki procent pacjentów korzysta z somnoplasty.

Tracheostomii. Tracheostomy, najpierw leczenie bezdechu sennego, jest rzadko stosowane. W tracheotomii, chirurg robi małe przez dolny otwór szyjki do dróg oddechowych poniżej punktu załamania i wprowadza rurkę. W ciągu dnia, rura jest podłączona, w nocy, jest otwarty, aby powietrze do wprowadzenia, z pominięciem zasłonięte obszar. Tracheostomii jest w 100% skuteczny, ale to jest zarezerwowane dla przypadków zagrażających życiu lub gdy wszystkie inne metody leczenia zawiodły.

Uvulopalatopharyngoplasty (UPPP). W UPPP, chirurg usuwa luźne lub nadmiar tkanki z języczka, migdałków i obrzeże luźnej tkanki na krawędzi podniebienia miękkiego. Chociaż praca jest często opisywana jako "zaostrzenie luźnej tkanki" czy "zmiany" z górnych dróg oddechowych, to polega na usunięciu struktur anatomicznych. Recovery jest podobny do tego w wyniku usunięcia migdałków: Zwykle mają poważny ból gardła przez kilka tygodni. Pobyt w szpitalu trwa zazwyczaj dwa dni i będziesz monitorowana przez noc w celu oceny skuteczności procedury. UPPP pomaga około połowa tych, którzy przechodzą. Reszta może mieć dalszy górny chirurgii dróg oddechowych lub użyj CPAP.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe

Zapalenie stawów ból może utrudnić ludziom zasnąć i przesiedlić gdy przesunięcie pozycji. Ponadto, leczenie kortykosteroidami często powoduje bezsenność. Może się okazać, że warto wziąć aspirynę lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), tuż przed snem, aby złagodzić ból i obrzęk stawów w nocy.

Osób z fibromyalgia - choroba charakteryzująca się bolesnych więzadeł i ścięgien - mogą obudzić się rano nadal czuje się zmęczony i jak sztywny i achy, jak osoby z zapaleniem stawów. Badacze, którzy analizowali sen cierpiących fibromyalgia wykazały, że co najmniej połowa ma nieprawidłowy głęboki sen, w którym powolne fale mózgowe są zwykle mieszane z fal związanych z miłej czuwania, wzorzec o nazwie alfa-delta snu. W jednym z badań przeprowadzonych przez naukowców z Boston University School of Medicine, 62 osób z fibromyalgia leczono przez sześć tygodni albo z naproksen NLPZ, do trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych amitryptylina, oba leki lub placebo. Prawie połowa z tych, którzy wzięli niskie dawki amitryptylina zgłaszane śpi i czuje się lepiej.

Zaburzenia jedzenia

Ludzie, którzy mają anoreksja, zaburzenia odżywiania charakteryzuje niedożywienia i nadmiernej utraty masy ciała, zdobyć więcej Etap 1 sen i sen powoli fala mniej niż ci, którzy utrzymać zdrową wagę. Niektóre osoby z bulimia, zaburzenia odżywiania, kompulsywne objadanie się charakteryzującym a następnie oczyszczania za (zazwyczaj przez wywołanie wymiotów lub środków przeczyszczających), często budzą się w nocy do jedzenia.

Choroby nerek

Choroby nerek mogą powodować odpady do tworzenia się we krwi i może powodować bezsenność lub objawów zespołu niespokojnych nóg. Chociaż naukowcy nie są pewni, dlaczego, dializa lub przeszczep nerki nie zawsze powrócić do normalnego snu.

Zaburzenia ruchowe w sen

Podkłady zazwyczaj przesunięcie pozycji co 15-30 minut, i to normalne, mięśnie szarpać na początku snu. Dla niektórych osób, jednak niekontrolowane ruchy uniemożliwiają uzyskanie spokojny sen jest.

Zespół niespokojnych nóg

Szacuje 1% -5% dorosłych ma zespół niespokojnych nóg (RLS), zaburzenie neurologiczne, znamienny tym obcym bóle, przeszukiwania lub bolesne odczucia w dolnych, które może zostać zwolniony przez czasowo przemieszczania nóg.

Brak snu jest poważnym problemem dla osób z RLS, jak objawy są najbardziej widoczne, lub występują tylko w nocy. Ludzie rozwijają różne strategie radzenia sobie ze stresem, takich jak chodzić, robić przysiady, kołysanie lub rozciągania mięśni nóg. Objawy są gorsze, gdy siedzi nadal i nieodparta chęć przenieść może utrudnić dla osób RLS wziąć podróże samochodem lub samolotem, obejrzeć film, czy nawet posiadania pracy za biurkiem.

W nocy, objawy RLS może zobowiązać osobę do wejść i wyjść z łóżka wiele razy. Zaburzenia snu mogą być głębokie. W uznaniu niespokojne noce poniesione przez ludzi z RLS, nonprofit niespokojnych nóg Fundacja zatytułowany swoje Nightwalkers biuletyn.

Ponieważ objawy brzmieć dziwne lub niejasne, i trzeba być stale telefon wydaje się nerwowość, ludzie z RLS często uważa się, że ma problemy psychiczne. W przeszłości były one często błędnie jako posiadające hipochondrii, chorobę maniakalno-depresyjną, albo zaburzenia związanego ze stresem. Dzieci, które mają RLS często zdiagnozowano zaburzenia koncentracji. Niektórzy ludzie twierdzą, że ich objawy rozpoczęły się w okresie dojrzewania, a dorośli nadana problemu rosnących bóle i problemy z kręgosłupem.

RLS ma podłoże genetyczne, a aż połowa osób z RLS zauważając, że inni członkowie rodziny mają podobne objawy. Każde dziecko będzie osoba ma 50% szans na odziedziczenie choroby.

RLS zazwyczaj pogarsza się wraz z wiekiem. Wiele osób nie zgłosić się do lekarza, aż późnych latach 30.. Kobiety mogą uznać, że objawy wybuchają podczas menstruacji, ciąży, czy menopauzy. Co najmniej jeden z czterech kobiet w ciąży doświadcza niespokojnych nóg.

Czasami w ciągu dnia objawy ustępują na kilka godzin, dni, a nawet lat. Niektórzy ludzie chwilową ulgę przez pocieranie lub ściskając swoje mięśnie nóg, owijając swoje nogi w bandaże, lub stosując okłady zimne lub ciepłe.

Niespokojnych nóg może być powikłaniem alkoholizmu, niedobór żelaza niedokrwistość, cukrzyca, niewydolność serca lub niewydolność nerek. U niektórych osób, kofeina, stres, nikotyna, zmęczenie, lub długotrwała ekspozycja na środowisko zimne lub bardzo ciepłe może pogorszyć objawy. Niektóre leki - w tym leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne lub litu - może nasilać RLS.

Okresowe zaburzenia ruchu kończyn

Okresowe zaburzenia ruchu kończyn (PLMD), choroby neurologiczne, jest podobny do RLS, oprócz tego, że pojawia się w czasie snu. W nocy, gdy mięśnie nóg mimowolnie umowy co 15-45 sekund, co powoduje szarpanie ruchy, które przynajmniej częściowo Rouse osobę od snu. Sam ruch (z udziałem bioder, kolan lub kostkę) mogą być powtarzane setki razy w nocy. Chyba partnerem łóżko narzeka, poszkodowany prawdopodobnie pozostanie obojętny na ruchy i zaskoczony na uczucie zmęczenia po tym, co on lub ona uważa to reszta całonocny.

PLMD jest bardziej powszechne niż jego krewnego, RLS. Do 50% osób starszych doświadcza takich ruchów nóg podczas snu. Prawie każdy z RLS będzie również PLMD.

Leczenie zaburzeń ruchowych

Nie ma jednego testu diagnostycznego dla RLS lub PLMD i standardowe badania neurologiczne często nie wykazują nieprawidłowości.

Leki dopaminergiczne, które złagodzić drżenie choroby Parkinsona także zmniejszyć liczbę ruchów nóg i tym samym poprawić jakość życia osób z RLS i PLMD. Lewodopa-karbidopa ( Sinemet ), pergolid (Permax) i pramipeksolu (Mirapex) są pierwszej linii leczenia dla tych zaburzeń. Chociaż leki stosowane w leczeniu RLS i PLMD są takie same jak te stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, osoby z tych zaburzeń snu, nie są narażone na rozwój choroby Parkinsona niż inne osoby.

Problemy psychologiczne

Prawie wszystkie osoby z zaburzeniami lękowymi mają problemy z zasypianiem i utrzymaniem snu. Z kolei, nie mogąc spać, może stać się przedmiotem ciągłego lęku i napięcia niektórych chorych ', powodując dalsze straty snu.

Ogólny niepokój. Poważny niepokój, oficjalnie znany jako "uogólnionego lęku zaburzenia, "to problemy psychologiczne, które powoduje człowiek mieć trwałe, dręczące poczucie obaw, lęku lub niepokoju. Te uczucia są albo niezwykle intensywny lub nieproporcjonalne w stosunku do rzeczywistych problemów i niebezpieczeństw osoby codziennym życiu. Osoby z zaburzeniem zazwyczaj zbyt często, trwałe martwić codziennie lub prawie codziennie, przez okres sześciu miesięcy lub dłużej. Typowe objawy to problemy z zasypianiem, trudności z utrzymaniem ciągłości snu, a nie uczucie wypoczęci po śnie.

Fobie i ataki paniki. Fobie, które są intensywne lęki związane z określonego obiektu lub sytuacji, rzadko powodować problemy ze snem, chyba fobia związana jest sama spać (takie jak strach przed koszmarami i sypialni). Ataki paniki, z drugiej strony, często uderzają w nocy. W rzeczywistości, czas ataków nocnych pomógł przekonać psychiatrów, że te odcinki są oparte biologicznie. Związane ze snem ataki paniki nie występują podczas śnienia, ale w etapie 2 i 3 etap snu, które są wolne od wyzwalaczy psychologicznych. W wielu fobii i lęku napadowego, rozpoznawania i leczenia podstawowego problemu - często z leków przeciw lękowych - może rozwiązać zaburzenia snu.

Depresja. Bo budzi się zbyt wcześnie rano, jest cechą depresji, lekarz ocenia osoby z bezsennością rozważy depresji jako możliwa przyczyna. Prawie 90% osób z poważnym doświadczeniem depresji wczesnego budzenia bezsenność, depresja ludzie mają pewne trudności z zasypianiem lub uzyskać niespokojny sen przez całą noc. W przewlekłej depresji, niskiej jakości, bezsenność lub senność może być najbardziej widocznym objawem. Badania laboratoryjne wykazały, że ludzie, którzy są w depresji spędzać mniej czasu w snu wolnofalowego i może szybciej wprowadzić snu REM na początku nocy.

Zaburzenie dwubiegunowe. Zaburzenia snu jest główną cechą choroby afektywnej dwubiegunowej (maniakalno-depresyjna). Brak snu może nasilać lub wywoływać objawy manii lub czasowo złagodzić depresję. Podczas epizodu manii, jednostka nie może w ogóle spać przez kilka dni. Takie zdarzenia są często następuje "crash", w którym osoba spędza większość najbliższych kilku dni w łóżku.

Schizofrenia. Niektóre osoby z rozpoznaniem schizofrenii snu bardzo mało kiedy wprowadzić ostrej fazie choroby. Pomiędzy epizodami, ich snu mogą poprawić, choć wiele schizofreników rzadko uzyskać normalną ilość głębokiego snu.

Inne zaburzenia neurologiczne

Niektóre zaburzenia mózgu i nerwów może przyczynić się do bezsenności.

Demencja. Choroby Alzheimera i innych form demencji mogą zakłócić regulacji snu i inne funkcje mózgu. Wędrując, dezorientacja i pobudzenie wieczorem iw nocy, zjawisko znane jako "sundowning," może wymaga stałego nadzoru i kładziemy duży nacisk na opiekunów. W takich przypadkach małych dawek leków antypsychotycznych, takich jak haloperidol (Haldol) i tiorydazyna (Mellaril) są bardziej przydatne niż leki benzodiazepiny.

Epilepsja. Osoby z padaczką są dwukrotnie częściej niż inni cierpią na bezsenność. Zaburzenia mózgu fal, które powodują napady mogą zakłócać sen, powodując niedobory w slow-wave lub REM. Leki przeciwpadaczkowe może powodować podobne zmiany w pierwszym, ale zazwyczaj w celu skorygowania tych zaburzeń snu, w przypadku stosowania przez długi okres czasu. Około jedna na cztery osoby z padaczką mają napady, które występują głównie w nocy, powodując zaburzenia snu, senność w ciągu dnia. Brak snu może wywołać napad, zjawisko zauważono w izby chorych uczelni w okresie egzaminów. W każdym semestrze studenci cierpią na kilka napadów po pierwsze pobyt późno na badania.

Bóle głowy, udary mózgu, nowotwory i dwa rodzaje. bóle - klasterowych bólów głowy i migreny - mogą być związane ze zmianami wielkości naczyniach krwionośnych, prowadzące do kory mózgu. Ból pojawia się, gdy ścianki naczyń krwionośnych. Ludzie, którzy są podatni na bóle głowy powinny unikać brak snu, jak brak snu może sprzyjać bóle głowy. Naukowcy teoretyzować, że jako ciało dogania na nieodebrane snu, więcej czasu spędza sen delta, gdy naczynia są najbardziej zwężony, co przejście do fazy REM bardziej dramatyczne i prawdopodobnie wywołują ból głowy. Bóle głowy, że ludzie są często budzą migreny. Ale niektóre migreny mogą być łagodzone przez sen.

Senność w połączeniu z zawroty głowy problemy, osłabienie, bóle głowy, lub wzroku mogą sygnalizować poważne problemy, takie jak guz mózgu lub udar mózgu, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Choroba Parkinsona. Prawie wszystkie osoby z chorobą Parkinsona mają bezsenność i może mieć znaczny senność w ciągu dnia. Leczenie nasennych może być trudne, ponieważ niektóre leki mogą pogorszyć objawy Parkinsona. U niektórych pacjentów, którzy są leczeni lewodopą, podstawą leczenia Parkinsona, rozwijać ciężkie koszmary, inni doświadczają zakłóceń snu REM. Jednakże, stosowanie lewodopy w nocy jest utrzymanie mobilności konieczne zmiany położenia w łóżku. Bedrail lub napowietrznych bar (znany jako trapez) może ułatwić ludziom z chorobą Parkinsona, aby poruszać się, a tym samym prowadzić do lepszego snu.

Problemy z oddychaniem

-Dobowe zmiany związane zwężenie dróg oddechowych podczas nocnych godzin, zwiększając potencjał nocnych astmy ataków obudzić śpiącego nagle. Trudności w oddychaniu lub strachu mając atak może spowodować, że trudniej jest zasnąć, podobnie jak stosowanie sterydów, teofiliny, leków lub innych środków pobudzających. Jedno z badań wykazało, że prawie 75% osób z astmą doświadczyłem częstych przebudzeń co tydzień. Ludzie, którzy mają rozedmę płuc lub zapalenie oskrzeli może również trudno zasnąć i pobytu w sen z powodu nadmiernej produkcji plwociny, duszność i kaszel.

Choroby tarczycy

Nadczynność tarczycy może sprawić, że trudno spać, i nocne poty, które zaburzają sen są objawem zaburzeń czynności tarczycy. Uczucie zimna i senny jest cechą niedoczynności tarczycy, niedoczynność tarczycy. Ponieważ czynność tarczycy ma wpływ na każdy narząd i układ w organizmie, objawy mogą być szerokie i niekiedy trudne do odczytania. Na szczęście, kontroli funkcji tarczycy wymaga jedynie prostego badania krwi, więc jeśli zauważysz wiele niewyjaśnionych objawów zwrócić się do lekarza na badanie tarczycy.

Leki, które wpływają na sen

Często leki zamiast choroby jest winowajcą za problemy ze snem. Wiele leków jest wspólne złodzieje snu, podczas gdy inne mogą spowodować niepożądany senność. Czasami lekarz może być w stanie zaproponować rozwiązania alternatywne, które nie zakłócają sen.

Leki przeciwdepresyjne Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny -. Takie jak fluoksetyna (Prozac), sertralina (Zoloft) i paroksetyna (Paxil) - zakłócać sen lub zmęczenie w ciągu dnia produkują około 15% tych, którzy je podejmują. Leki te są coraz częściej wykorzystywane w leczeniu niektórych objawów narkolepsji, choroba charakteryzująca się potężnym senność w ciągu dnia i ataki snu, i różne problemy ze snem, czy dana osoba jest w depresji.

Leki antyarytmiczne. Leki te, stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca, może powodować zmęczenie i sen w ciągu dnia, trudności w nocy. Takie leki zawierają prokainamid, chinidyna i dyzopiramid.

Uspokajające leki przeciwhistaminowe. Leki te, powszechnie przyjęte w celu łagodzenia objawów alergii, lub na zimno powodują także senność w większości ludzi. Są one również składniki aktywne w większości ponad-the-counter i pigułki snu pomocy ruchu-choroby. Aby dowiedzieć się, czy leki mogą powodować niepożądane uczucie senności, skontaktować się z farmaceutą. Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym i przeszkadza senność, lekarz może zalecić, pozbawionym działania uspokajającego alternatywę, że nie łatwo wejść do mózgu i wpływa jawą a snem.

Beta-blokery. Beta blokery są stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, zaburzenia rytmu serca i dusznicy bolesnej. Leki te mogą promować bezsenność, przebudzeń w nocy i koszmary.

Leki zawierające kofeinę. Kofeinę, która jest w niektórych over-the-counter leki przeciwbólowe i leki zmniejszające apetyt, to stymuluje system nerwowy, który może wywołać bezsenność. Kofeina sprawia, że ​​ludzie czują się powiadomienie przez blokowanie działania adenozyny, substancję, która pobudza uczucie senności. Picie napojów zawierających kofeinę stopniowo zmniejszać, ale jednak może pozostawać przez sześć lub siedem godzin.

Leki zawierające leki, alkohol. Kaszel często zawierają alkohol, który może hamować snu REM.

Klonidyna. Ten lek, który działa na komórki nerwowe, które reagują na noradrenaliny neuroprzekaźnika, stosuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego i od czasu do czasu w celu ograniczenia głodu nikotyny u ludzi, którzy są rzucenie palenia. Lek może powodować senność i zmęczenie w ciągu dnia, ale również może zakłócać snu REM. Niektórzy ludzie zgłaszać żadnych problemów z klonidyna, inni zauważyć niepokój, budzenie się wcześnie rano i koszmary.

Kortykosteroidy. Kortykosteroidy, takie jak prednizon, które są stosowane do tłumienia stanów zapalnych i astmy, często powodują trema dziennej i nocnej bezsenność.

Leki moczopędne. Leki moczopędne, które są podejmowane, aby pozbyć się nadmiaru sodu i wody, może zakłócać sen przez indukcję oddawanie moczu w nocy. Niedobór potasu, częstym skutkiem ubocznym niektórych leków moczopędnych, może powodować bolesne nocne skurcze mięśni łydek w czasie snu.

Plastry nikotynowe. Naszywki używane do ograniczenia palenia dostarczać małe dawki nikotyny do krwioobiegu przez całą dobę. Ludzie, którzy z nich korzystają często cierpią bezsenność lub doświadczenie niepokojące sny.

Sympatykomimetyczne pobudzające - stymulanty sympatykomimetyczne, takie jak. Dextroamphetamine (Dexedrine), metamfetamina (Desoxyn), metylofenidat (Ritalin) i pemoliny (Cylert) - to potężne pobudzają centralny układ nerwowy, które wzmacniają działanie substancji chemicznych mózgu zaangażowanych w przytomności. Osoby biorące te środki mają trudności z zasypianiem; raz śpi, mniej czasu spędzają w REM i nie-REM, głębokiego snu. Po przerwaniu leczenia, ekstremalne senność i pragnienie snu REM może podążać.

Teofilina. Ten pobudzający oddechowych stosowane w leczeniu astmy jest chemicznie podobne do kofeiny. Wielu ludzi, którzy go używają wymagają dawek, które są na tyle wysokie, aby zakłócać sen.

Hormony tarczycy. Hormony tarczycy podjęte w celu przeciwdziałania skutkom niedoczynnością przysadki może powodować problemy ze snem w wyższych dawkach.

Ogólne sposoby poprawy snu

Wiele rzeczy może zakłócać sen, od lęku do niezwykłego harmonogramu prac. Ludzie, którzy mają problemy ze snem, często odkrywają, że ich codzienna rutyna posiada klucz do nocnych nieszczęść. Przed przystąpieniem do analizy konkretnych problemów ze snem, spójrzmy na kilka wspólnych wrogów snu i kilka porad dotyczących radzenia sobie z nimi.

Ogranicz kofeinę

Pijących kofeiny może być trudno zasnąć. Kiedy leżąc, ich sen jest krótszy i lżejszy. Dla niektórych ludzi, pojedyncza filiżanka kawy rano oznacza bezsenną noc. To dlatego, że kofeina jest blokerem adenozyny, utrudniający bardzo neuroprzekaźnika, który promuje sen. Kofeina może również przerwać snu przez zwiększenie potrzeby oddawania moczu w nocy.

Ludzie, którzy cierpią na bezsenność powinny unikać kofeiny, jak to tylko możliwe, ponieważ jej efekty mogą przetrwać przez wiele godzin. Ponieważ wycofanie kofeina może powodować bóle głowy, drażliwość i skrajne zmęczenie, niektórzy ludzie łatwiej cofać się stopniowo, niż iść na zimno indyka. Ci, którzy nie mogą lub nie chcą zrezygnować kofeinę powinny unikać go po 2 pm, lub w południe, jeżeli są one szczególnie wrażliwe na kofeinę.

Rzuceniu palenia lub tytoń do żucia

Nikotyna jest stymulantem ośrodkowego układu nerwowego, które mogą powodować bezsenność. To silny lek utrudnia zasnąć, ponieważ przyspiesza tętno, podnosi ciśnienie krwi i pobudza szybki aktywność fal mózgowych, która wskazuje stan czuwania. U osób uzależnionych od nikotyny, na kilka godzin, nie jest to na tyle, aby wywołać objawy abstynencyjne; pragnienie może nawet budzić palacza w nocy. Ludzie, którzy z nałogiem zasnąć szybciej i rzadziej budzić w nocy. Mogą wystąpić zaburzenia snu i uczucie zmęczenia w ciągu dnia podczas pierwszego odstąpienia od nikotyny, ale nawet w tym okresie, wielu byłych użytkownicy zgłaszają poprawę snu. Wychodzenie oferuje również wiele innych korzyści zdrowotnych, w tym mniejsze ryzyko zachorowania na raka, choroby serca i udaru mózgu. Ale ci, którzy nadal korzystać tytoniu powinny unikać palenia lub żucia przez co najmniej jedną do dwóch godzin przed snem.

Używać alkoholu ostrożnie

Alkohol osłabia system nerwowy, więc przed snem może pomóc niektórzy ludzie zasnąć. Jednakże jakość tego snu jest nienormalna. Alkohol tłumi sen REM, a gdy jest metabolizowany kilka godzin później, skutki usypiających zniknęły. Drinkers częstych przebudzeń i czasami przerażające sny. Alkohol jest obwiniany o 10% przewlekłych przypadkach bezsenności.

Niektórzy ludzie nie dostać nawet krótkoterminowe korzyści z drinka, ponieważ alkohol podnosi ich poziom adrenaliny i sprawia, że ​​zasypianie trudne. Również dlatego, że alkohol rozluźnia mięśnie gardła i zakłóca mechanizmy kontroli mózgu, może to pogorszyć nocne chrapanie i inne problemy z oddychaniem, czasem do niebezpiecznego poziomu.

Poza tym przyczynia się do middle-of-the-noc czuwania, alkohol może spowodować niebezpieczną senność w ciągu dnia lub wieczorem. Picie podczas jednej z wewnętrznych czasów sennych organizmu - wczesnym popołudniem lub w nocy - skłoni większą senność niż przyswajania w innych porach dnia. Nawet jeden drink może człowiek pozbawiony snu senne. W samochodzie, łączny efekt alkoholu i senność mogą być śmiertelne, z dwóch czynników istotnie zwiększających szanse danej osoby na wypadki.

Regularnie ćwiczyć

Ćwiczenia aerobowe jak chodzenie, bieganie, czy pływanie promuje Oferują robione zmniejszając czas potrzebny do zaśnięcia, zmniejszając częstotliwość przebudzeń, a zwiększenie ilości snu głębokiego. Według badań Uniwersytetu Duke, sprawny fizycznie, starsi mężczyźni zasnęli w mniej niż połowę czasu, jaki zajęło osiadłych ludzi i obudzili się rzadziej w nocy.

Wykonywanie jest jedynym znanym sposobem na zdrowych dorosłych, aby zwiększyć ilość głębokiego snu dostać. Naukowcy z University of Washington odkryli, że starsze kobiety i mężczyźni, którzy zgłosili śpi normalnie może jeszcze zwiększyć ilość czasu spędzonego w głębokim śnie, jeśli zajmuje się oddychanie. Wykonując pięć lub sześć godzin przed snem będzie zachęcać senność, kiedy nadszedł czas, aby iść spać, ale działalność uciążliwa w ciągu dwóch godzin przed snem może utrzymać się na jawie. Jeśli nie możesz wykonywać kilka godzin przed snem, wykonując wcześniej w ciągu dnia mogą pomóc Ci lepiej spać. Delikatne ćwiczenia rozciągające lub joga może pomóc zrelaksować ciało i umysł przed snem.

Poprawić swoje otoczenie snu

Jak psy Pawłowa, ludzie uczą się reagować na bodźce środowiskowe. Zdejmowanie telewizor, telefon i sprzęt biurowy z sypialni jest to dobry sposób na wzmocnienie, że ten pokój jest przeznaczona do spania.

Idealne środowisko jest cicho, ciemno i dość chłodno, z wygodnym łóżkiem i minimalną ilością bałaganu z obowiązków w ciągu dnia. Przypomnienia lub dyskusje o sprawach stresujących należy wygnany do innego pokoju.

Sposoby kontroli hałasu sypialni

Cicha sypialnia może przyczyniać się do dobrego snu, zwłaszcza wśród osób starszych, którzy spędzają mniej czasu w głębokim śnie i dlatego łatwiej obudził hałas. Oto kilka sposobów, aby zmniejszyć lub zatajenia dźwięki, które mogą zakłócać sen:

 • Używać zatyczek do uszu.

 • Udekoruj z ciężkimi zasłonami i dywanami, które pochłaniają dźwięki.

 • Zainstalować okna z podwójnymi szybami.

 • Użyj wentylator lub inne urządzenie, które powoduje stały "szum". Białe urządzenia hałasu, zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia tego rodzaju stały szum, są dostępne w sklepach.

 • Posłuchać kojących nagrań audio.

Utrzymać regularny harmonogram

Regularny harmonogram snu utrzymuje dobowego cyklu snu / budzenia zsynchronizowane. Osoby z najbardziej regularnych nawyków snu zgłosić najmniejszą liczbę problemów z bezsennością i najmniej uczucia depresji. Eksperci doradzają, wstawania o tej samej porze każdego dnia, nawet po imprezie do późna lub niespokojny sen. Drzemki w ciągu dnia może utrudnić zasnąć w nocy.

Prowadzenie dziennika snu

Prowadzenie dziennika snu może pomóc odkryć pewne wskazówki na temat tego, co jest niepokojące snu. Jeśli to możliwe, należy zrobić to przez miesiąc, ale nawet tydzień warto wpisów może być korzystne.

Użyj strategicznych drzemki

Jeśli twoim celem jest, aby spać dłużej w nocy, drzemki jest zły pomysł. Ponieważ wymóg dzienny sen pozostaje stała, drzemki zabrać z wieczornym śnie.

Ale jeśli twoim celem jest, aby poprawić koncentrację w ciągu dnia, odbyły drzemka może być tylko rzeczą. Jeśli bezsenność jest niespokojny o wystarczającej ilości snu, a następnie odbyły się drzemka może poprawić jakość nocnego snu, zmniejszając niepokój (choć będzie to skrócenie czasu spędzonego we śnie w nocy).

Jeśli to możliwe, drzemiący powinno nastąpić wkrótce po lunchu. Ludzie, którzy Drzemka później w popołudniowym spadkiem do głębszego snu, co powoduje większe zakłócenia w nocy. Idealna drzemka trwa nie dłużej niż godzinę, a nawet 15 - 20 minut drzemka ma znaczące korzyści czujność. Drzemki może powodować przewlekły wycieńczenie. To jest sprawa dla Ciebie, należy rozważyć skrócenie lub wyeliminowanie drzemki. I zrobić trochę czasu między budzi się z drzemki i biorąc na trudnych zadań, w tym jazdy.

Wskazówki dotyczące snu lepszy sen

Higiena jest zastosowanie wiedzy naukowej w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia. Procedury te są znane jako "higieny snu", ponieważ stanowią one naukowego myślenia o utrzymaniu zdrowego snu.

Jeśli cierpisz na bezsenność, wykonaj następujące czynności, aby pomóc uzyskać lepszy sen w:

 • Idź do łóżka i obudzić się w tym samym czasie każdego dnia, nawet w weekendy.

 • Użyj łóżko tylko do spania, seksu, lub bardzo relaksujący działalności, takich jak czytanie.

 • Rezygnują z drzemki, szczególnie w pobliżu snem.

 • Ograniczyć czas spędzony w łóżku. Skręć w tylko wtedy, gdy jesteś senny. Jeśli nie zasnąć w ciągu 15 minut lub jeśli budzisz się i nie może spaść z powrotem do snu w ciągu tego czasu, wstać z łóżka i coś zrobić relaksującą aż poczujesz senność ponownie.

 • Jeśli czytasz, użyj przyćmione światło, nie oglądać telewizji, ponieważ to rodzaj światła daje podniecenie.

 • Unikaj napojów zawierających kofeinę (kawa, wiele herbat, czekolady i napojów typu cola) po 2 pm, lub w południe, jeśli jesteś wrażliwy na kofeinę.

 • Unikać spożywania żywności, które przyczyniają się do zgagi.

 • Nie należy pić alkoholu przez co najmniej dwie godziny przed snem.

 • Ograniczenie płynów przed snem, aby zminimalizować nocne wycieczki do łazienki.

 • Rzucić palenie, lub dopóki nie uda się rzucić palenie, nie palić na jedną do dwóch godzin przed włączeniem na noc.

 • Wykonywać regularnie, ale nie za blisko snem. Po południu trening jest idealny.

 • Przechowywać w sypialni fajne, ciemne, i tak cicho, jak to tylko możliwe.

 • Wymień zużyte lub niewygodny materac.

 • Weź gorącą kąpiel przed snem.

 • Stosować techniki relaksacyjne przed snem.

 • Unikaj stresujących lub opodatkowania działalności w godzinach wieczornych.

 • Nie oglądać zegar.

 • Staram się nie martwić o wystarczającej ilości snu. Jeśli relaks, twoje ciało będzie dbać o siebie.