Cambler

Uśrednionego sygnału EKG

(Uśrednionego sygnału EKG, uśrednionego sygnału EKG, SAECG)

Procedura

Co to jest sygnał elektrokardiogramu uśrednionego?

Elektrokardiogram (ECG lub EKG) jest jedną z najprostszych i najszybszych procedury stosowane do oceny serca. Elektrody (małe, plastikowe plastry) są umieszczone w określonych miejscach na klatce piersiowej, ramionach i nogach. Gdy elektrody są podłączone do urządzenia EKG przez przewodami, aktywność elektryczna serca jest mierzona, interpretowane i drukowane do informacji lekarza i dalszej interpretacji.

Uśrednionego sygnału EKG jest bardziej szczegółowa typu EKG. Podczas tej procedury, wiele zapisów EKG zostały uzyskane przez okres około 20 minut w celu uchwycenia anormalnych uderzeń serca, które mogą wystąpić tylko w sposób nieciągły. Komputer rejestruje wszystkie sygnały elektryczne z serca i średnich im świadczenie lekarza więcej szczegółów dotyczących sposobu przewodzenia elektrycznego systemu serca pracuje.

Uśrednionego sygnału EKG jest jednym z kilku procedur stosowanych do oceny potencjału arytmia / arytmii (nieregularne rytmu serca) w określonych sytuacjach medycznych.

Inne związane z tym procedury, które mogą być wykorzystane do oceny serca obejmują EKG spoczynkowe (EKG) Holter monitora, elektrokardiogram wysiłkowej (EKG), cewnikowanie serca, RTG klatki piersiowej, tomografia komputerowa (TK) skanowania klatki piersiowej, badanie echokardiograficzne, badania elektrofizjologiczne, Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) serca, zawał mięśnia skanuje perfuzji, radionuklidów angiografii i skanowania ultraszybki CT. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Elektryczne układu przewodzącego serca:

Serce, w najprostszym ujęciu, pompa składa się z tkanki mięśniowej. Akcja serca do pompowania krwi jest regulowany przez elektryczne układu przewodzącego, która koordynuje skurcz poszczególnych komór serca.

Ilustracją systemu elektrycznego serca

Bodziec elektryczny jest generowany za pomocą węzła zatokowego (zwany także węzła lub węzła zatokowo-SA), która jest mała masa wyspecjalizowanych tkanek znajduje się w prawym przedsionku (górny prawy) komory serca.

Węzeł zatokowy generuje impulsy elektryczne regularnie co 60 do 100 razy na minutę w normalnych chorób. Ten bodziec elektryczny przemieszcza się w dół przez szlaków przewodzenia (podobne do sposobu, prąd przepływa przez linie zasilania z elektrowni do domu) i powoduje mniejsze komory serca do umowy i wypompować krew. Prawe i lewe przedsionki (Dwie górne komory serca) są stymulowane pierwszym i przed prawej i lewej komory (dwa dolne komór serca) Zamówienie krótki okres czasu.

Impuls elektryczny przemieszcza się z węzła zatokowego do przedsionkowo-komorowy (węzeł zwany również węzeł AV), w którym impuls jest zwalniany przez bardzo krótki okres czasu, a następnie w dalszym ciągu w dół szlaku przewodzenia, za pomocą wiązki His do komór. Wiązka Jego dzieli się na prawo i lewo dróg w celu zapewnienia stymulacji elektrycznej do prawej i lewej komory.

Ta aktywność elektryczna serca jest mierzona przez elektrokardiogramu. Poprzez umieszczenie elektrod w określonych miejscach na ciele (w klatce piersiowej, ramion i nóg), graficzne przedstawienie lub śledzenia, aktywności elektrycznej można uzyskać. Zmiany w EKG od normalnego śledzenia może oznaczać jedną lub większą liczbę różnych chorób związanych z sercem.

Przyczyny postępowania

Przyczyny lekarz może żądać EKG sygnału uśrednionego mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • aby określić przyczynę bólu w klatce piersiowej

 • ocena innych objawów i dolegliwości, które mogą być związane z sercem, takie jak zmęczenie, duszność, zawroty głowy lub omdlenia

 • aby pomóc w identyfikacji niebezpiecznych i nieregularne bicie serca rytmu serca komory, które mogą prowadzić do nagłej śmierci sercowej

 • do dalszej oceny arytmia / arytmie zauważyć na EKG spoczynkowe

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić uśrednionego sygnału EKG.

Ryzyko związane z procedurą

Uśrednionego sygnału EKG jest szybkie, nieinwazyjną metodą oceny funkcji serca za. Ryzyko związane z EKG są minimalne i rzadkie.

Przedłużone stosowanie plastrów samoprzylepnych elektrod może spowodować rozbicie tkanki lub podrażnienia skóry w miejscu zastosowania.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Niektóre czynniki lub choroby mogą zakłócać lub wpływać na wyniki testu. Te obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • otyłość, ciąża lub wodobrzusze (gromadzenie się płynu w jamie brzusznej)

 • Rozważania anatomicznych, takich jak rozmiar klatki piersiowej i położenie serca wewnątrz skrzyni

 • Ruch w czasie procedury

 • ćwiczenia, spożycie posiłku o wysokiej zawartości węglowodanów i / lub palenia przed zabiegiem

 • niektóre leki

 • zaburzenia elektrolitów, takich jak zbyt wiele lub zbyt mało potasu, magnezu i / lub wapnia we krwi

Przed zabiegiem

 • Twój lekarz lub technik wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Generalnie, nie jest wymagana czczo przed badaniem.

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (określonych i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz rozrusznik serca.

 • Obszar (-y), w których elektrody są umieszczone mogą być golona.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Uśrednionego sygnału EKG może być wykonane w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Generalnie, uśrednionego sygnału EKG następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć biżuterię lub inne przedmioty, które mogą kolidować z procedurą.

 2. Zostaniesz poproszony, aby usunąć ubranie od pasa w górę. Technik zapewnić prywatność poprzez pokrycie ci arkusza lub suknia i odsłaniając tylko niezbędne skórę.

 3. Będziesz leżeć płasko na stole lub łóżku procedurą. Ważne będzie, aby leżeć i nie rozmawiać w trakcie procedury, tak aby nie zakłócać śledzenia.

 4. Jeśli Twoja klatka piersiowa jest bardzo owłosiony, technik może golić włosów małe plamy, jeśli to konieczne, tak, że elektrody będą ściśle trzymać się skóry.

 5. Elektrody zostanie dołączony do klatki piersiowej, brzucha i pleców.

 6. Przewody zasilające zostanie dołączony do elektrod skóry.

 7. Raz są przymocowane przewody, technik może wprowadzić informacji identyfikujących ciebie do komputera urządzenia.

 8. EKG zostanie uruchomiony. Ogólnie rzecz biorąc, to zajmie około 20 minut, aby uzyskać niezbędne informacje EKG.

 9. Po zakończeniu śledzenia, technik odłączyć przewody i wyjąć elektrody skórne.

Po zabiegu

Powinieneś być w stanie wznowić normalną dietę i działalności, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma specjalnej opieki sygnału EKG następujące uśrednione.

Powiadomić o tym lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek oznaki lub objawy miałeś przed badaniem (np. ból w klatce piersiowej, duszność, zawroty głowy lub omdlenia ).

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejski College of Cardiology

Europejskie Stowarzyszenie serce

Społeczeństwo rytm serca

Krajowy serca, płuc, i Instytut krwi (NHLBI)

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine