Cambler

Zaburzenia rytmu serca

Fakty arytmii

Arytmia (określany również jako arytmia) jest nieprawidłowy rytm serca, serce może powodować mniej skuteczne pompy. Więcej ›

Informacje tachykardia

Tachykardia jest tętno ponad 100 uderzeń na minutę. Serce normalnie bije z prędkością od 60 do 100 razy na minutę, i impuls (czułem w nadgarstku, szyi lub gdzie indziej) pasuje do skurczów komór serca, w samym sercu w dwóch potężnych dolnych komorach.

Tachykardia może być częścią organizmu normalnej odpowiedzi na niepokój, gorączka, szybkiej utraty krwi lub wysiłku fizycznym. Może to również powodować problemy medyczne, takie jak nienormalnie wysoki poziom hormonów tarczycy, nadczynność tzw. W niektórych, tachykardia jest wynikiem zaburzeń rytmu serca (serce generowane nieprawidłowości rytmu serca i rytmu). Częstoskurcz może być również spowodowane przez problemy płucnych, takich jak zapalenie płuc lub skrzepu krwi w jednej z tętnic płucnych w.

Dowiedz się więcej o tachykardii ›

Bradykardia

Bradykardia jest wyjątkowo powolne tętno poniżej 60 uderzeń na minutę. Normalne tętno jest od 60 do 100 uderzeń na minutę.

Tutaj, co dzieje się w trakcie normalnego serca: sygnał elektryczny, który uruchamia serca pochodzi z węzła zatokowego na serce, naturalnego rozrusznika, znajduje się w górnej części prawego przedsionka. Z węzła zatokowego sygnał serca przemieszcza się do przedsionkowo (AV) węzła znajduje się między przedsionkiem i następnie przez wiązkę His (wymawiana jako "syk") - szereg modyfikowanych włókien mięśniowych serca znajduje się między komorami - - do mięśni komór. To wyzwala skurcz komór i daje bicie serca.

Dowiedz się więcej o bradykardii ›

Poważne spojrzenie na omdlenia

To brzmi jak melodramat: Ludzie usłyszeć złe wieści lub zobaczyć krew, a następną rzeczą, wiesz, że już zemdlała.

Ale to jest rzeczywistością dla wielu ludzi, którzy są skłonni do omdlenia (tzw. "omdlenia" przez lekarzy). Omdlenie jest utrata przytomności, która prowadzi do upadku lub konieczności leżenia, następnie spontanicznego wyzdrowienia. Omdlenia sam nie jest problemem, ale to może być oznaką poważnej choroby zdrowia. Jest to zwykle powodowane przez nagłe zmniejszenie przepływu krwi w mózgu. Stres, stojąc zbyt długo, a inne dość proste przyczyny mogą powodować omdlenia.

Omdlenia występują częściej u osób starszych. W młodych, omdlenia zwykle nie jest wielkim problemem, choć czasem może to być spowodowane przez coś poważnego, takie jak problemy z sercem. Inne wyzwalacze to:

Dowiedz się więcej na temat zaburzeń rytmu serca ›

Życie z rozrusznikiem serca lub implantacji kardiowertera-defibrylatora (ICD)

Wraz z postępem technologii, rozruszniki serca i ICD generalnie ostatnie 5 do 6 lat (w zależności od zastosowania i typu urządzenia) i, w większości przypadków pozwalają osoba prowadzić normalne życie. Ponadto postęp w izolacji obwodów urządzenia i zmniejszyła ryzyko interferencji z maszyn, takich jak mikrofale, które w przeszłości może być zmienione lub inne dotknięte tym chirurgicznie wszczepiane urządzenia serca. Mimo to, pewne środki ostrożności muszą być brane pod uwagę, gdy osoba ma rozrusznik serca lub ICD.

Należy zawsze brać pod uwagę następujące środki ostrożności. Omówienia szczegółowo z lekarzem:

  • Mimo że jest na ogół bezpieczne przejść przez wykrywacze na lotniskach (nie uszkodzi rozrusznika serca lub ICD), informuje pracowników ochrony portu lotniczego, które mają wszczepiony rozrusznik serca przed wyjazdem przez ochronę, ponieważ urządzenie może włącz alarm. Ponadto, jest pan wybiera się do bardziej szczegółowego wyszukiwania, uprzejmie przypomnieć, że bezpieczeństwo wykrywania metalu ręczne różdżka powinna być nie przeznaczone nad rozrusznikiem przez dłuższy okres czasu (ponad sekundę lub dwie), jak magnes wewnątrz różdżka wykrywania może tymczasowo zmienić tryb pracy rozrusznika serca.

  • Uniknąć rezonansu magnetycznego (MRI) maszyn lub innych dużych pól magnetycznych, ponieważ mogą one mieć wpływ na programowanie lub funkcję rozrusznika. Również bardzo szybko zmienia się pole magnetyczne w MRI mogą, w teorii, wywoływać nagrzewania przewodów stymulatora. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją alternatywy dla MRI dla osób z rozrusznikami serca, ale jeśli lekarz stwierdzi, że koniecznie musisz MRI, dokładnie omówić to ze swoim kardiologiem przed przejściem. Jeśli on lub ona i zgadza się iść do przodu, to powinno być ściśle monitorowane przez kardiologa, z programatora stymulatora natychmiast dostępna, podczas badania MRI.

  • Powstrzymania się od diatermii (wykorzystanie ciepła w fizykoterapii w leczeniu mięśni).

  • Wyłącz duże silniki, takie jak samochody i łodzie, podczas pracy na nich (oni mogą czasowo "zmylić" urządzenia).

  • Uniknąć jakiegoś wysokiego napięcia lub radar maszyn, takich jak nadajniki radiowe lub telewizyjne, spawarki łukowe, przewodów wysokiego napięcia, instalacje radarowe lub pieców hutniczych.

  • Jeśli masz procedury chirurgiczne wykonywane przez lekarza lub lekarza stomatologa, powiedz swojego lekarza lub stomatologa, że ​​masz rozrusznik serca lub ICD. Niektóre zabiegi chirurgiczne wymagają że ICD być tymczasowo wyłączony lub w trybie szczególnym, jednak ten będzie określony przez kardiologa. Tymczasowe zmiany trybu na rozrusznika serca można przeprowadzić nieinwazyjne (nie jest wymagana dodatkowa operacja), ale powinny być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.

  • Zawsze należy mieć przy sobie dowód osobisty, który stanowi, że masz stymulatora / ICD. Zaleca się nosić bransoletkę powiadomienie lub medic naszyjnik jeśli masz urządzenie.

  • Być może trzeba będzie wziąć antybiotyk leki przed każdym medycznie inwazyjnej procedury, aby zapobiec infekcji.

Dowiedz się więcej o rozruszników serca ›

Techniki relaksacyjne, które naprawdę działają

Każdy doświadcza stresu i jego skutki. Krótkoterminowe skutki stresu bóle głowy, płytki oddech, trudności ze snem, lęk i rozstrój żołądka. Długoterminowa przewlekły stres może zwiększać ryzyko choroby serca, bóle pleców, depresja, bóle trwałych mięśni i osłabienie układu odpornościowego, według Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Przewlekły stres może wpływać na emocje i zachowanie, dzięki czemu można rozdrażniony, niecierpliwy, mniej entuzjastycznie o swojej pracy, a nawet depresji.

Aby utrzymać stres w minimum i zmniejszyć jej wpływ na swoje życie, trzeba znaleźć i ćwiczyć zdrowych sposobów zarządzania go, doradza Europejskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych. Spróbuj następujących technik, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla Ciebie.

Dowiedz się więcej techniki relaksacyjne ›

Fakty arytmii

Zaburzenia rytmu serca mogą powodować problemy, nie pozwalając komory (dolne komory) do wypełnienia odpowiedniej ilości krwi, ponieważ sygnał elektryczny powoduje serce pompować zbyt szybko. Arytmie mogą zapobiegać wystarczającą ilość krwi wypompowywania w ciele, ponieważ sygnał elektryczny powoduje serca do pompowania zbyt wolno lub zbyt nierównomiernie.

Kiedy serce nie skutecznie pompować krew, narządy organizmu nie może działać prawidłowo i może wyłączyć lub uszkodzeniu.

Serce, w najprostszym ujęciu, pompa składa się z tkanki mięśniowej. Podobnie jak wszystkie pompy, serce wymaga źródła energii, aby mogła funkcjonować. Akcja serca do pompowania krwi pochodzi z wbudowanego systemu przewodnictwa elektrycznego.

Dowiedz się więcej na temat zaburzeń rytmu serca ›