Cambler

Zrozumienie bulimia

Bulimia jest zaburzeniem, w którym spożycie żywności wymyka się spod kontroli. Mając to zaburzenia jedzenia ma się czego wstydzić. Porozmawiaj z lekarzem lub inną osobą, której ufasz. Może się okazać, że to ulga tylko komuś powiedzieć. Lekarz może również zaproponować zabiegi, które mogą pomóc.

Skutki bulimia

Z biegiem czasu, bulimia może zaszkodzić zdrowiu. W niektórych przypadkach może to doprowadzić do uszkodzenia serca. Może to również prowadzić do następujących problemów:

  • Zapalenie trzustki (gruczoł, który sprawia, że ​​hormony i enzymy, które pomagają w trawieniu pokarmów)

  • Próchnica zębów (od kwasu żołądkowego)

  • Zapalenie gardła

  • Brak równowagi wody i minerałów w organizmie, co prowadzi do poważnych problemów

  • Odwodnienie

  • Zaparcie

Co to jest bulimia?

Osoby z bulimią przejść cykle obżarstwa i płukania. W obżarstwa, zużywają ogromne ilości jedzenia na raz. Często są to pokarmy bogate w cukier i tłuszcz, takie jak lody i ciasta. Oczyszczanie oznacza spróbować pozbyć się tego, co jadłem. Niektórzy ludzie robią to poprzez się wymiotować. Inni używają środków przeczyszczających, lewatywy, lub pigułki wodne. Zamiast czystki, niektórzy ludzie wykonują zbyt wiele. Albo może po prostu przestać jeść na jakiś czas. Binging i cykl płukania może wystąpić raz lub dwa razy w tygodniu. Może również występować częściej. Zazwyczaj zdarza się, że jedzenie jest normalne.

Kogo to dotyczy?

Bulimia uderza głównie nastoletnich i młodych dorosłych kobiet, ale może dotknąć każdego. Nikt nie wie, co go wywołuje. Znany jako chemiczną mózgu serotoniny mogą być zaangażowane. Twoje geny mogą również odgrywać rolę. Presja otoczenia i wartości naszej kultury stawia na bycie cienkie mogą wpływać na ciebie także.

Leczenie może pomóc

Jeśli masz bulimię, czujesz się spod kontroli. Ty też czujesz się winny i zawstydzony. W rezultacie, można próbować ukryć swój problem jedzenia od innych. W większości przypadków, bulimia nie odejdzie na własną rękę. Mówi ktoś jest pierwszy krok. Drugim jest uzyskanie leczenia. Jest wielu ludzi, którzy mogą pomóc. Należą do nich lekarzy, pielęgniarek i pracowników służby zdrowia psychicznego.