Cambler

Zaburzenia jedzenia przegląd

Termin "zaburzenia odżywiania" i odnosi się do poważnych problemów zdrowia psychicznego czasem zagrażające życiu, które powodują nietypowe zachowania żywieniowe.

Istnieje kilka rodzajów zaburzeń odżywiania, w tym anoreksji, bulimii i zaburzeń obżarstwa.

Jadłowstręt psychiczny (anoreksja lub po prostu) to zaburzenia odżywiania, w której ludzie celowo głodzić. Powoduje to nadmiernej utraty wagi.

Żarłoczność psychiczną (zazwyczaj określane jako bulimia) jest zdefiniowana jako niekontrolowanych epizodów objadania się (objadaniem), które są zwykle po przepłukaniu (siebie wymiotów), nadużywaniem środków przeczyszczających, lewatyw, lub leków do kontrolowania wagi.

Zaburzenia niepohamowany apetyt jest jak bulimia, ale jej nie cierpiących zwłoki oczyścić ich nadmiaru żywności.

Przyczyna

Dokładna przyczyna zaburzenia jedzenia nie jest znana. Postawy społeczne wobec wyglądu ciała, wpływy rodziny, genetyki i czynników neurochemicznych i rozwojowych są uważane możliwych współpracowników.

Czynniki ryzyka

Zaburzenia odżywiania mają tendencję do uruchomienia w rodzinach. Krewne są najczęściej dotknięte. Większość ofiar zaburzeń odżywiania się u młodzieży i młodych dorosłych kobiet. Ale te choroby mogą uderzyć mężczyźni i starsze kobiety. Anoreksja i bulimia są najczęściej znaleźć w kaukaskiej. Ale te również wpływają na ludzi choroby afrykańskie i innych ras. Osoby realizujące zawodów lub działalności, które podkreślają szczupłość, takich jak modelowanie, taniec, gimnastyka, zapasy, i długodystansowych także docierania mają większe ryzyko tych zaburzeń.

Diagnoza

Rodziców, członków rodziny, małżonkowie, nauczycieli, trenerów i instruktorów może być w stanie zidentyfikować osobę z zaburzeniami jedzenia. Jednak wiele osób z takim zaburzeniem początkowo utrzymać chorobę bardzo prywatne i ukryte. Aby zdiagnozować chorobę, lekarz wykorzystuje obserwacje kliniczne zachowania danej osoby, testów psychologicznych i szczegółowej historii zachowań jednostki z tych, którzy znają osoby.

Komplikacje medyczne

Zaburzenia odżywiania mogą mieć wpływ na prawie każdy układ narządów w organizmie, a to może być śmiertelne. Dlatego wczesne rozpoznanie i leczenie jest tak ważne. Powikłań, które mogą wynikać z zaburzeń odżywiania należą schorzenia układu krążenia (takie jak nieregularne bicie serca lub wysokie lub niskie ciśnienie krwi), nieregularne miesiączki, anemia, problemy żołądkowo-jelitowe, zaburzenia czynności nerek i osteoporozy. Wiele osób z zaburzeniami jedzenia wydaje się również cierpi z powodu depresji.

Leczenie

Zaburzenia odżywiania się zwykle leczone kombinacją terapii, terapii poszczególnych rodziny, zaburzenia zachowania i rehabilitacji odżywczej. Leki takie jak leki przeciwdepresyjne mogą być pomocne, jeśli osoba jest również w depresji. Rodziny odgrywają kluczową rolę wspierającą w każdym procesie leczenia.

Strukturyzowane programy zapobiegawcze mogą dotyczyć czynników ryzyka zaburzeń odżywiania i zmniejszenia ryzyka dla rozwoju nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Najbardziej udanych programów zająć zdrowe umiejętności kontroli wagi, poczucie własnej wartości i zadowolenie z własnego ciała. Zachęcanie do zdrowych nawyków żywieniowych i realistyczny stosunek do wagi i diety może być również pomocne. Wczesnego wykrywania, diagnozowania i interwencji może zmniejszyć nasilenie objawów, poprawić prawidłowy wzrost i rozwój oraz poprawę jakości życia, jakich doświadczają osoby z zaburzeniami jedzenia.