Cambler

Leczenia zaburzeń jedzenia

Zaburzenia odżywiania obejmują jadłowstręt psychiczny, bulimia i zaburzenia obżarstwa. Wszystkie dotyczą wzorców żywieniowych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia i może znacznie zakłócić życie. Dla większości ludzi, leczenie może pomóc. Zastanów się z lekarzem, pielęgniarką, doradcą szkolnym, lub kogoś, którym ufasz. Pierwszym krokiem jest znalezienie wskazówki i pomoc, której potrzebują.

Co powoduje zaburzenia jedzenia

Teraz nikt nie wie, co powoduje zaburzenia jedzenia. Występują one w niektórych pół miliona osób, głównie młodych kobiet. Zaburzenia te nie tylko wpływają na ciało, ale również na sposób myślisz o sobie., Aby stać się zdrowy, ciało i emocje zarówno potrzebują opieki.

Uzdrawianie ciała

Jeśli jesteś słaby, chory, lub bardzo cienki, może trzeba być w szpitalu przez jakiś czas. Będziesz jeść zdrową żywność, więc przyrost masy ciała i stać się silniejszym. Dowiesz się również, że najlepszym sposobem, aby jeść, gdy jesteś w domu.

Zasoby

Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego www.nimh.nih.gov 866-615-6464

Krajowe Stowarzyszenie anoreksji i zaburzeń związanych www.anad.org 630-577-1330

Krajowe Stowarzyszenie Zaburzenia odżywiania www.edap.org 800-931-2237

Uzdrawianie swoje emocje

Możecie porozmawiać z terapeutą o swoich uczuciach, rodziną, lub problemów w swoim życiu. To może pomóc zrozumieć, jak emocje wpływają na sposób jedzenia. Dowiesz się również, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i radzenia sobie z stresem. W czasie, to często zaczynają czuć się lepiej o siebie. Czasami można również podjąć pewne leki. To może sprawić, że czujesz się mniej depresji. Mogą one również pomóc powstrzymać niepohamowany apetyt i oczyszczanie. Niektóre leki mogą pomóc mniej martwić się masy.

Patrząc w przyszłość

Czasami ludzie z zaburzeniami odżywiania się lepiej na jakiś czas. Wtedy mogą zacząć się problemy ponownie. Jeśli tak się stanie, należy poinformować kogoś od razu. W większości przypadków, można zachować zdrowie przez lata, ale możesz potrzebować dodatkowej pomocy do czasu.