Cambler

Jadłowstręt psychiczny

Co to jest?

Jadłowstręt psychiczny jest zaburzeniem odżywiania, które osoba ograniczenia jedzenia i waży co najmniej o 15% mniej niż jego idealnej wagi. Co najmniej 90% przypadków są młodych kobiet, ale jadłowstręt psychiczny może wystąpić u mężczyzn. Rzadko występuje przed okresem dojrzewania lub po 40 roku życia.

Osób z tym zaburzeniem lęki nadwagi. Ona może być całkowicie przekonany, że waży za dużo, mimo tego, co pokazuje skalę lub co inni mówią. Do osiągnięcia lub utrzymania chudość, może ona wykonywać obsesyjnie lub użyć środków przeczyszczających. Bo super restrykcyjna dieta wymaga znakomitą kontrolę, może ona być bardzo ostrożny, hamował i kontrolowane w innych dziedzinach życia, jak również. Na przykład, może ona wycofać się z kontaktów społecznych lub może wykonać rytualnych zachowań.

Określenie jadłowstręt psychiczny dosłownie posiadające brak apetytu, ale jest mylące, ponieważ ludzie z zaburzeniami zwykle silny apetytu lub aktywnie hamują pragnienie jedzenia. Ich diety do punktu głodu, a może nawet przeżyć dumę wynikającą z siły sugerowanych w takich samozaparcia. Zaburzenie nie wyznacza, czy osoba odczuwa głodu lecz o ile masa on traci.

Chociaż jadłowstręt psychiczny pojawia się w wielu kulturach, to najczęściej rozpoznano w społeczeństwach uprzemysłowionych, gdzie cienkość często odpowiedniki o atrakcyjności. To dotyka około 1 na 100 do 200 z wszystkich dziewcząt i kobiet w Europie. Problem zazwyczaj rozpoczyna się w okresie dojrzewania. U dziewcząt, które dieta zbyt wiele, na początku miesiączki mogą być opóźnione lub może zatrzymać się po jego uruchomieniu.

Przyczyną anoreksji nie jest jasne. Jest prawdopodobne połączenie odziedziczonej podatności (genetyczne) i czynników środowiskowych. W oparciu o wieloletnie badania, eksperci zobaczyć zaburzenia jako posiadające wiele elementów:

 • Wariant depresji lub lęku. Anoreksja, depresja, lęk i zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne mają tendencję do uruchomienia w rodzinach, a wiele osób z anoreksją mają objawy depresji lub zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

 • Związane z cechami osobowości. Ludzie z anoreksją są często przyznawane compulsiveness i perfekcjonizmu. Jedzenie może być rozszerzenie lub silna ekspresja, tych cech.

 • Wywołany przez obawy o coraz dorosłych. Jednym strach może być związany z nowych doznań seksualnych i działań, które rozpoczynają się w okresie dojrzewania. Czasami choroba jest wywołana przez zdarzenie związane z normalnego życia, takich jak rozwój ruchu z dala od domu.

 • Odpowiedź na presji na środowisko. Wpływy kulturowe, w tym obrazy z telewizji i filmu i presją rówieśników, pozostawić wrażenie, że cienka jest najlepszy. Ale kultura to tylko część historii. Choroby odnotowano setki lat temu, gdy presja społeczna była zupełnie inna.

 • Sposób radzenia sobie w trudnych relacjach rodzinnych. Trudności rodzinne może wywołać chorobę, ale ich znaczenie może być przecenić w przeszłości. Czasami problemy rodzinne rozwijać po rozpoczęciu choroby, ponieważ osoby z anoreksją mogą przetestować cierpliwość tych, ona mieszka. Osoby z zaburzeniami opisać poczucie władzy i kontroli nad innymi poprzez ich diety.

W zaawansowanych stadiach choroby, diety jest trudne do odwrócenia. W tym momencie, głód może zniknąć całkowicie i prowadzenia szczupłości staje się sposobem na życie. Głód powoduje powikłań własnych, takich jak problemy z tarczycą, niedokrwistość i bóle stawów. Skrajne diety może prowadzić do śmierci, w najcięższych przypadkach, najczęściej z powodu nieregularnego bicia serca spowodowane brakiem równowagi soli w krwiobiegu.

Istnieją dwa podtypy jadłowstręt psychiczny, typu ograniczającego i typu binging / czyszczącego. Osoba z typem ograniczającego diety anoreksja, postów i ćwiczeń. Osoby z typem binging / cyrkulacji jeść duże ilości jedzenia, a potem wymiotuje. Wiele osób tam iz powrotem pomiędzy tymi dwoma wzorami.

Objawy

Objawy anoreksji obejmują:

 • Znaczna utrata masy ciała (więcej niż 15% idealnej masy ciała)

 • Ekstremalne diety, w tym pomijanie posiłków lub rozszerzonej postem

 • Obsesje na temat żywności i obawy o jedzenie w miejscach publicznych

 • Obsesyjne ćwiczenia

 • Zastosowanie środków przeczyszczających

 • Binging i oczyszczanie

 • Zniekształcony obraz siebie, uczucie tłuszczu, mimo że cienkie

 • Samoocena, która zależy od wagi i wyglądu

 • Brak miesiączki (zatrzymanie miesiączki lub opóźnienie rozpoczęcia miesiączki u młodych nastolatków)

 • Suchość skóry lub łuszczenie

 • Łamliwe paznokcie i włosy

 • Niedokrwistość

 • Obrzęk stóp i kostek

 • Nietolerancja zimna

 • Hipotermia (obniżenie temperatury ciała)

 • Słaba koncentracja

 • Odwodnienie

 • Półomdlały

Diagnoza

Profesjonalny zdrowie psychiczne, takie jak psychiatra, psycholog lub pracownik socjalny, mogą diagnozować anorexia nervosa na podstawie historii zgłaszane przez pacjenta i rodziny. Osoba z anoreksją mogą zgłaszać objawy wiarygodny, więc mogą być raporty z członków rodziny, niezbędne do postawienia diagnozy. Pediatra lub lekarz pierwszego kontaktu może dokonać diagnozy, zbyt.

Służby zdrowia poprosi o postawy danej osoby wobec masy ciała, jedzenia i obrazu ciała, i on lub ona będzie sprawdzać niższe niż prawidłową masą ciała i fizycznych objawów głodu, które obejmują:

 • Niskie ciśnienie krwi

 • Niedokrwistość

 • Sucha skóra

 • Powiększone gruczoły ślinowe

 • Lanugo, bardzo dobrze typ owłosienia

 • Zatrzymanie okresu u kobiety

 • Problemy z zębami, bo kwasy żołądkowe mogą uszkodzić zęby, jeśli osoba czyści regularnie

Niektórzy lekarze uważają, że jest pomocny w użyciu badań przesiewowych. Przykładami są zaburzenia odżywiania ekwipunek i odżywianie test uzdolnień.

W ramach tej oceny klinicysty jest zbadanie, czy osoba innych problemów, które wymagają obróbki, takich jak depresja, stany lękowe, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenia osobowości lub nadużywania substancji. To jest wspólne dla osób z anoreksją mają objawy depresji, w tym niskiej nastroju, wycofanie społeczne, drażliwość, zły sen i zmniejszeniem zainteresowania seksem. Osoby z typem binging / cyrkulacji anoreksji są bardziej prawdopodobne, że wzloty i upadki nastroju, mają problemy z kontrolą impulsów i nadużywania alkoholu i narkotyków.

Ocena medyczna obejmuje badania krwi w celu zbadania, czy niedożywienie spowodowały niedokrwistość (niski poziom czerwonych krwinek), zaburzenia wątroby i nerek i nieprawidłowe poziomy substancji chemicznych we krwi, takich jak niski potas.

Lekarz musi także upewnić się, nie ma żadnych innych problemów medycznych, które mogą być przyczyną utraty wagi, takich jak choroby zapalne jelit, raka lub problemy hormonalne. Ludzie z tych chorób, jednak zwykle nie ma problemu z ich obraz ciała.

Przewidywany czas trwania

Czas zmienia. Niektóre osoby z anoreksją mają jedną, stosunkowo krótki epizod po doświadczeniu wyizolowaną stresujące wydarzenie. Dla innych, problemem staje się przewlekłe (długotrwałe) i choroby danej osoby stopniowo pogarsza się. Wiele osób zaczyna poprzez ograniczenie jedzenia, a później binge i czyszczenie. Najnowsze badania wykazały, że większość przypadków odejść pod koniec okresu dojrzewania. Jednak znaczna liczba osób nie ma ciągłe problemy z dietą i obrazu ciała w dorosłym życiu, choć nasilenie objawów może być mniejsza.

Zapobieganie

Nie ma sposobu, aby zapobiec anorexia nervosa. Jest to pomocne w celu wykrycia problemu, jak najszybciej, ponieważ wczesne leczenie może skrócić przebieg choroby.

Leczenie

Pierwszym celem jest, aby upewnić się, że osoba z anoreksji nie jest w niebezpieczeństwie medycznej. Lekarze mają na celu pomóc osobie osiągnięcia minimalnej wagi ciała, ale nie jest jednym najbardziej zalecany sposób do osiągnięcia tego celu. Priorytetem jest, aby rozwiązać problemy z płynami ustrojowymi i soli. Lekarze oceniają osoby serca, wątroby i nerek, funkcjonowania i zapewnienia niezbędnej pomocy medycznej. Hospitalizacja może być konieczna w najcięższych przypadkach, ale większość leczenie odbywa się w warunkach ambulatoryjnych.

Leczenie często wymaga koordynowania pomocy od liczby fachowców. Kompleksowe zaburzenia odżywiania programy są efektywne, ponieważ przynoszą wszystkie elementy leczenia razem.

Jednym z głównych zadań jest pomoc osób z anoreksją rozpoznać chorobę i uczestniczyć w leczeniu. Wykształcenie jest kluczem, ale należy zauważyć, że u pacjentów z anoreksją psychiczną są - na wiele sposobów - już ekspertami w ich chorobie. Dlatego zespół ludzi świadczących pomoc spróbować nie zachowywać się w sposób, który może być postrzegany jako protekcjonalne lub burę.

Jadłowstręt psychiczny najlepiej leczyć kombinacją psychoterapii, leków i nadzoru medycznego i odżywczych.

Chociaż badano szereg wyspecjalizowanych metod psychoterapeutycznych, istnieją pewne dowody, które wspierają zarządzanie psychoterapii i sympatyczny kliniczne są tak samo - jeśli nie bardziej - pomocny. Elementy m.in. edukacji, opieki i wsparcia. Chwała, pewność i porady mogą pomóc w utrzymaniu pozytywnych relacji terapeutycznej, która zachęca do stosowania się do leczenia.

Pracownicy służby zdrowia starają się zdefiniować problem w sposób człowiek może zaakceptować, a następnie pracować z osobą, wobec wspólnych celów.

Gdy osoba uznaje problemu, różne techniki mogą być przydatne do terapii. Dietetyk może zaplanować zdrowych programu odżywiania, który promuje powolny przyrost masy ciała. Terapia poznawcza zachowanie zachęca osoby do rozpoznawania błędnych myśli na temat obrazu ciała, jedzenia i diety i pomaga kontrolować niepokój o jedzenie. Terapia rodzinna może być ważne, wspierać i edukować członków rodziny oraz do zbadania negatywnych interakcji w rodzinie. Na przykład, członkowie rodziny mogą się nauczyć, aby uniknąć walki o mocy nieproduktywnych żywności.

Później, gdy objawy są pod lepszą kontrolą, osoby z anoreksją mogą chcieć zrozumieć znaczenie objawów, w tym w jaki sposób mogą one mieć wpływ na ważne relacje, ograniczony wzrost i emocjonalne zmieniony samoocena. Może być również możliwe, aby spojrzeć na jakie problemy może wyruszyć na zaburzenia odżywiania w pierwszej kolejności.

Chociaż leki przeciwdepresyjne można poprawić wszystkie związane z tym problemy nastroju, zwykle nie przyspieszyć przyrost masy (chyba, depresja jest częściowo, powodując utratę masy ciała). Nie jest znane lekarstwo, aby osoby z tym zaburzeniem chce jeść lub przytyć. Niemniej jednak, leki przeciwdepresyjne i inne leki mogą stanowić pomoc dla osób, które mają objawy depresji, lęku lub zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Danej osoby myślenie o jedzeniu może stać się na tyle zniekształcone, że uważa się, psychotyczne, w tych przypadkach, leczenie może obejmować leki przeciwpsychotyczne. Niektóre nowsze leki przeciwpsychotyczne, takie jak olanzapina (Zyprexa) mają przyrost masy ciała, jako efekt uboczny. W tym przypadku efekt uboczny może być zaletą, ale osoba z anoreksją mogą także nie tolerować.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Skontaktuj się z służby zdrowia psychicznego, pediatra lub lekarza podstawowej opieki, jeśli mają Państwo pytania dotyczące ograniczeń żywności, uczucia smutku i lęku lub uporczywych problemów z obrazem ciała. Członek rodziny może być pierwszy zauważy takich problemów i należy skontaktować się z lekarzem specjalistą w imieniu osób, kłopoty. Ciężkie odchudzanie lub głodzenie może stać ratownictwo medyczne, tak wczesne leczenie jest pożądana.

Rokowanie

Wiele osób ma łagodne formy anoreksji i są otwarte na leczenie. Ci ludzie będą dobrze reagować, szczególnie gdy łączy się różne podejścia. Dla osób, które straciły dużo masy i mają powikłań, agresywna opieka może odwrócić spadkowy kursu. Istnieje znaczące ryzyko śmierci osób hospitalizowanych powikłań jadłowstrętu psychicznego, zwłaszcza, gdy są one bardzo odporne na leczenie. Jednak większość osób z anoreksją albo znacząco poprawić lub mieć pełny powrót do zdrowia.