Cambler

Impotencja (zaburzenia erekcji)

Co to jest?

Impotencja oznacza, że ​​penis mężczyzny nie dostanie wystarczająco ciężko, aby mieć stosunek seksualny. Człowiek nie może uzyskać lub utrzymania wzwodu. Termin medyczny jest zaburzenie erekcji. Choroba ta dotyka około 30 milionów ludzi w Europie. Zaburzenia erekcji jest taka sama jak przedwczesny wytrysk, który wytrysku w ciągu 1 minuty po rozpoczęciu stosunku.

Główne przyczyny zaburzeń erekcji to:

  • Naczyniowego (naczynia krwionośne) choroby - Erekcje Krew zbiera się wtedy, gdy na wał prącia. Chorobę naczyń może ograniczyć ilość przepływu krwi do prącia lub ilość przebywającej na penis. Oba mogą spowodować problemy z erekcją. Naczynia krwionośne mogą zostać uszkodzone przez stwardnienie tętnic (atherosclerosis) lub urazu. Chorobę naczyń uważa się za najczęstszą przyczyną medycznego impotencji.

  • Uszkodzenie nerwów (neuropatia) - Nerwy muszą pracować normalnie dla mężczyzny do uzyskania i utrzymania erekcji. Nerwy mogą zostać uszkodzone przez cukrzycę, stwardnienie rozsiane, chirurgia prostaty lub uszkodzenie rdzenia kręgowego.

  • Czynniki psychologiczne - problemy psychologiczne, takie jak depresja, lęk, poczucie winy i strachu może czasami powodować problemy seksualne. W jednym czasie, czynniki te miały być główną przyczyną impotencji. Lekarze wiedzą już, że czynniki fizyczne powodują impotencję u większości mężczyzn z problemem. Jednak wstyd lub "wydajność niepokój "może problem fizyczny gorzej. Impotencja spowodowana tylko przyczynami psychologicznymi występuje najczęściej u młodych mężczyzn.

  • Leki - Wiele leków powodują problemy z funkcji seksualnych, w tym leki na wysokie ciśnienie krwi, depresja, choroby serca i raka prostaty.

  • Problemy hormonalne - nieprawidłowy poziom niektórych hormonów, takich jak testosteron, hormon tarczycy i przysadki hormonu prolaktyny, zwanej może zakłócać erekcji i popędu płciowego (libido). Jest to niezbyt często przyczyną impotencji.

Objawy

Człowiek z impotencji ma albo problemy z erekcją lub problemy z utrzymaniem jednego. Zwykle zakłóca aktywność seksualną.

Impotencja może zdarzyć się nagle lub stopniowo. Niektórzy ludzie powoli tracą jędrność erekcji lub, jak długo erekcje ostatni. W innych ludzi, zwłaszcza tych, których impotencji jest głównie spowodowane przez czynniki psychologiczne, problem może wystąpić w sposób nieprzewidywalny i może poprawić w dowolnym czasie. Pomimo trudności z erekcją, mężczyźni z impotencją mogą nadal mieć normalny orgazm i wytrysk bez pełnej erekcji.

Diagnoza

Lekarz zapyta cię o swojej historii medycznej, aby dowiedzieć się, czy nie może być choroby medycznych powoduje impotencję, w tym neurologicznych i naczyniowych, zaburzeń hormonalnych. Ponieważ zaburzenia naczyń wpływa na cały organizm, wielu ludzi, którzy mają impotencję powodu choroby naczyń mają również historię choroby serca, udar mózgu lub słabe krążenie w nogach. Problemy neurologiczne, może przyczynić się do impotencji u mężczyzn z wywiadem cukrzycy i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Można też spowodować objawy w innych częściach ciała, takich jak drętwienie lub osłabienie w nogach. U mężczyzn z nieprawidłowym stężeniem hormonów, zmniejsza się popęd płciowy często towarzyszy impotencja. Lekarz będzie również przeglądu leków można podjąć, w tym ponad-the-counter produktów i preparatów ziołowych.

Lekarz zapyta o swoim życiu seksualnym, w tym pytania o jakość relacji seksualnych.

Lekarz cię zbada, w tym penisa i jąder, szukać dowodów problemów medycznych. Twoja krew może być badany na poziom cukru we krwi (do sprawdzenia na cukrzycę), cholesterolu i poziomu niektórych hormonów.

Czasami zdarza się, lekarz może zlecić dodatkowe badania, takie jak badanie zwane nocne badanie prącia tumescencji. To jest sposób, aby określić, jak często masz erekcję podczas snu. Innym testem, które mogą być wykonane nazywa ultrasonograficzne dopplerowskie naczyń krwionośnych penisa, która mierzy jak również krwi płynącej w penisa.

Mimo, że lekarz może nie być w stanie podać konkretny powód, dlaczego masz impotencję, wiele zabiegów działa dobrze bez względu na to, co spowodowało problem, tak rozległe badania może nie być konieczne.

Przewidywany czas trwania

Jak długo trwa zależy impotencja, co go wywołuje i jak szybko zaczyna działać leczenie. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że impotencja jest uleczalna we wszystkich grupach wiekowych.

Zapobieganie

Niewiele wiadomo o tym, jak zapobiec impotencji. Jednakże, może to pomóc uniknąć palenia papierosów i utrzymywać normalne ciśnienie krwi i cholesterolu poziom, ponieważ palenie i wysoki poziom cholesterolu może wpływać naczynia krwionośne. Mężczyźni z cukrzycą powinni pracować, aby utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. Ponieważ niektóre leki są związane z impotencją, należy poprosić lekarza o możliwych skutków ubocznych przed zażyciem jakiegokolwiek nowej recepty.

Leczenie

Istnieje wiele skutecznych sposobów leczenia impotencji. Najbardziej popularne jest klasa leków zwanych fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), która zawiera sildenafil ( Viagra ), wardenafilu (Levitra) oraz tadalafil (Cialis). Leki te, podjęte w pigułce stanowić do 60 minut przed rozpoczęciem aktywności seksualnej, pracy w około 70% mężczyzn. Są mniej skuteczne u ludzi z przyczyn neurologicznych, takich jak impotencja uszkodzenia nerwów po zabiegu krokowego, cukrzycę i uszkodzenie rdzenia kręgowego. Leki PDE5 może powodować niewielkie skutki uboczne, takie jak uderzenia gorąca i ból głowy, ale wykazano, że są bezpieczne w większości mężczyzn, w tym te z chorobą serca. Jednak leki PDE5 może wchodzić w interakcje z innymi lekami i powodować niebezpiecznie niskie ciśnienie krwi. Nigdy nie należy przyjmować z nitrogliceryną lub innymi lekami azotanów powszechnie stosowane w leczeniu chorób serca. Mężczyźni z rozszerzonej prostaty, którzy biorą leki alfa-blokera takiego tamsulozynę (Flomax) lub doksazosin (CARDURA) prawdopodobnie powinien unikać niektórych leków PDE5.

Jeśli te leki nie działają lub nie mogą być stosowane ze względu na potencjalne skutki uboczne, lekarz może zalecić inne terapie. Alprostadil lek (Caverject, Edex, Muse) powoduje, że naczynia krwionośne rozszerzają. Może umożliwić przepływ krwi bardziej swobodnie prącia, co prowadzi do erekcji. Lek może być podawany z niewielką igłą do prącia, albo mały osad (czopek) może być włożona do otworu z prącia. Czopki jak to są skuteczne w około dwóch trzecich mężczyzn. Iniekcje są skuteczne w około 80% czasu.

Biorąc dodatkowy testosteron nie poprawi zaburzenia erekcji. W przypadku mężczyzn, którzy mają nienormalnie niskich poziomów hormonu testosteronem może być przydatne, ponieważ może to poprawić pożądanie seksualne.

Leczenie psychologiczne, takie jak doradztwo, terapia behawioralna lub terapia dla par może być skuteczne u mężczyzn, których impotencja jest spowodowane przede wszystkim przez czynniki psychologiczne.

Mężczyźni, którzy nie korzystają z opieki medycznej lub psychologicznej często sukces z urządzeń mechanicznych lub protetycznych. Produkty zewnętrzne, znane jako urządzeń montażowych próżni, są bezpieczne i bardzo skuteczne, ale wielu mężczyzn i ich partnerzy je znaleźć odpychające. Inną opcją jest chirurgicznie umieszczony implant prącia. Tylko 10% mężczyzn z impotencją wybrać tę opcję. Naczyniowego (naczyń krwionośnych) operacja czasami jest zalecana dla młodych, zdrowych ludzi, którzy rozwijają impotencja po urazu pachwiny. Niestety długoterminowa stopa sukces tej operacji nie jest znany.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli masz problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji w ciągu trzech miesięcy lub dłużej. Z powodu zażenowania czy wstydu, wielu mężczyzn z impotencją nie mówić do swoich lekarzy. Mają nadzieję, że problem zniknie samoistnie. Chociaż impotencja spowodowana czynnikami psychologicznymi może lepiej na własną rękę, konieczne jest leczenie, czy problem jest spowodowany przez czynnik fizyczny.

Rokowanie

Ogólnie rzecz biorąc, perspektywy dla mężczyzn z impotencją jest doskonała. Chociaż większość przypadków impotencji ma przyczyn medycznych, które nie mogą być wyleczone, wiele możliwości leczenia będzie przywrócenie funkcji seksualnych. Liczne powody impotencji może być utwardzona w tym impotencja powodu problemów psychologicznych, hormonalnych i chorób urazowym uszkodzeniu tętnic prącia.

Dodatkowe informacje

Europejska Fundacja na choroby urologicznej
1000 Corporate Blvd., Suite 410
Baltimore, MD 21090
Telefon: (410) 689-3990
Numer bezpłatny: (800) 828-7866
Fax: (410) 689-3998
http://www.afud.org/

Europejskie Stowarzyszenie urologiczne
1000 Corporate Blvd.
Baltimore, MD 21090
Telefon: (410) 689-3700
Numer bezpłatny (tylko USA): (866) 746-4282
Fax: (410) 689-3800
http://www.urologyhealth.org/