Cambler

Typowe leki, które powodują zaburzenia erekcji

Leki

Jednym z powodów, zaburzenia erekcji staje się coraz bardziej powszechne w starszym wieku jest to, że ludzie są bardziej prawdopodobne, aby być na lekach. Rzeczywiście, to szacuje się, że 25% wszystkich zaburzeń erekcji jest skutkiem ubocznym leków.

Wiele leków może powodować problemy z erekcją, zwłaszcza leki przeciwnadciśnieniowe, leki przeciwdepresyjne i uspokajające, jak i prostaty narkotyków finasteryd. Propecia, przygotowanie niskiej dawki finasterydu stosowanego przeciwdziałać łysieniu, jest zgłaszane powodować zaburzenia erekcji u 1,3% mężczyzn. Według badań fińskich mężczyzn w wieku 2006 50 do 70, nawet znanych środków przeciwbólowych, takich jak aspiryna, naproksen i ibuprofen (część grupy leków, znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne) lub paracetamol może utrudnić niektórzy ludzie mają i utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia stosunku. Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy regularnie brali te leki, aby złagodzić ból od stawów częściej niż niestosujących się mieć zaburzenia erekcji. Jednak wyniki te są kontrowersyjne, a wielu mężczyzn są w stanie wziąć te leki bez takich skutków ubocznych.

Nie wszystkie leki są równie problematyczne. Wśród leków, ciśnienia krwi, na przykład, zaburzenia erekcji, jest okazjonalne efektem ubocznym tiazydowe środki moczopędne, leki moczopędne, beta-blokery i, ale rzadko jest wynikiem stosowania blokery alfa, inhibitory ACE, antagonistami receptora angiotensyny (patrz tabela 1).

Kiedy do lekarza na temat zaburzeń erekcji, to ważne, aby zgłosić wszystko na receptę i bez recepty leki, które można brać regularnie. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​lek jest winien, może on być w stanie zastąpić inną. To może trwać od kilku dni do kilku tygodni po zaprzestaniu leku do erekcji, aby powrócić.

Tabela 1: leki, które mogą powodować zaburzenia erekcji

Rodzaj leku

Niektóre przykłady

Leki bardziej może spowodować ED:

Leki przeciwdepresyjne

sertralina (Zoloft), paroksetyna (Paxil), citalopram (Celexa), fluoksetyna (Prozac), amitryptylina (Elavil), i wiele innych

Leki przeciwgrzybicze

ketokonazol (Nizoral), itrakonazol (Sporanox), kompleks lipidowy amfoterycyny B wtrysk (Abelcet)

Leki przeciw wrzodowe

cymetydyna (Tagamet), famotydynę (Pepcid), chlorowodorek ranitydyny (Zantac)

Beta blokery

propranolol (Propranolol), timololu (Blocadren), penbutolol (LEVATOL)

Diuretyki

chlorotiazyd (DIURIL), spironolakton (Aldactone), chlortalidon (Thalitone)

Uspokajające

diazepam (Valium), tiorydazyna (Mellaril), chlorodiazepoksyd (Librium)

Różny

finasteryd (Proscar, Propecia), anty-estrogeny, androgeny, środki przeciwcholinergiczne, leki przeciwhistaminowe, niektóre leki przeciwnowotworowe

Leki mniej może powodować ED:

Inhibitory ACE

captopril (Capoten), enalapril (Vasotec), ramipryl (Altace)

Blokery kanału wapniowego

diltiazem (Cardizem), nifedypina (Procardia), werapamil (VERELAN)

Leki obniżające stężenie cholesterolu

niacyna, lowastatyna (Mevacor), simwastatyny (Zocor)

Azotany

diazotan (Isordil), monoazotan izosorbidu (Imdur, Ismo)