Cambler

Liczne badania wspomagające diagnostykę o zaburzenia erekcji

Teraz, że leki mogą skutecznie leczyć większość mężczyzn z zaburzeniami erekcji, wiele po-rutynowe badania diagnostyczne są używane tylko wtedy, gdy lekarz podejrzewa, że pacjent ma podstawowy problem wymagający dodatkowego leczenia.

Badania hormonalne. Sprawdzanie poziomu testosteronu używane jest jedno z pierwszych badań zamówionych dla mężczyzn z trudem erekcji, ale to było zanim lekarze sobie sprawę, że niedobór testosteronu był rzadko źródłem problemu. Teraz, badanie hormonu odbywa się za mężczyzn, których medyczne egzaminy sugerują problemu hormonalnego i dla tych, którzy doświadczyli utraty popędu płciowego.

Lekarz może także sprawdzić swój poziom we krwi prolaktyny (hormonu przysadki mózgowej, które mogą blokować działanie testosteronu) i TSH (dobrym wskaźnikiem niedoczynność lub nadczynność tarczycy). Testy te są również wykorzystywane do powszechne, ale są teraz wykonywane tylko wtedy, gdy lekarz uzna, że ​​możesz mieć niedobór lub brak równowagi hormonalnej.

Badania przepływu krwi. USG kolor Doppler duplex, technika obrazowania, może ujawnić problemy z przepływem krwi przez tętnice i żyły penisa, takich jak wyciek żylnej. Nowsza wersja, o nazwie Doppler prącia, może być wykonane w gabinecie lekarskim. Jeśli próbowałem pigułki na zaburzenia erekcji, ale nie znalazłem ich pomocny, lekarz może wstrzyknąć prostaglandyny, kwas tłuszczowy, który rozszerza naczynia krwionośne, do penisa, aby sprawdzić, czy to powoduje erekcję. Jeśli tak, to istnieje duża szansa, że będą reagować na jeden lub więcej leków iniekcyjnych stosowanych w leczeniu zaburzeń erekcji (patrz "Iniekcje").

Nocne testy obrzmienia. Jeśli nie jest jasne, czy Twoje problemy erekcji mają psychologiczne lub fizycznej przyczyny, lekarz może zalecić badanie nocny obrzmienie prącia. Czynniki psychologiczne wchodzą w grę, gdy starasz się osiągnąć lub utrzymać wzwodu. Ale psychika nie wpływa nocne erekcje, które występują mimowolnie podczas snu. Przyczyny fizyczne wpływają na oba rodzaje erekcji.

Istnieje kilka sposobów, aby przetestować dla nocnych erekcji. Wyroby medyczne mogą być przyłączone do prącia monitorowanie jego obwodzie lub jego sztywność całej nocy. Low-tech alternatywą jest próba znaczek pocztowy. Wystarczy wkleić pasek znaczków wokół penisa przed pójściem do łóżka. Jeśli pasek pęka od rana, miałeś przynajmniej jeden nocnej erekcji. Potwierdza to, że montaż jest fizycznie możliwa i wskazuje problemy można już o to prawdopodobnie z powodu problemów psychologicznych.