Cambler

Przysadka mózgowa

Przysadka mózgowa jest jednym z gruczołów dokrewnych organizmu. To jest czasami nazywane "gruczoł mistrza", ponieważ kontroluje funkcje innych gruczołów dokrewnych.

Gruczoły wewnątrzwydzielnicze uwolnienia przekaźników chemicznych (hormonów) w krwiobiegu, które należy przeprowadzić narządów i tkanek w organizmie.

Przysadki znajduje się u podstawy mózgu. Jest mały i jest podzielony na trzy części płata przedniego, płata i tylnego płata. Przedniego płata jest największym, stanowiących około 80 procent gruczołu.

Przedni płat produkuje następujące hormony:

  • Hormon wzrostu, który wpływa na wiele innych gruczołów

  • Prolaktyny, która stymuluje produkcję mleka u kobiet po porodzie

  • Hormon adrenokortykotropowy, który pobudza nadnercza

  • TSH, który pobudza tarczycę

  • Hormonu luteinizującego, który stymuluje jajniki lub jądra

  • Hormon folikulotropowy, który stymuluje jajników lub jąder

Pośredni płat produkuje melanocytów, hormonu, który kontroluje pigmentację skóry.

Tylnego płata przysadki z magazynów i wydawnictw wazopresyny, która zwiększa wchłanianie wody przez nerki. Ta płata także sklepy i uwalnia oksytocynę, hormon, który powoduje skurcze macicy, pomaga spowolnić przepływ krwi w trakcie porodu i powoduje przepływ mleka, kiedy kobieta piersią kanały.

Przysadka jest ściśle zaangażowany we wzroście, rozwoju, utrzymania i reprodukcji. Materiały przysadki hormonu wzrostu, która jest odpowiedzialna za wzrost sprzed narodzin do końca wzrostu w celu dojrzewania. Przysadka określa terminy na początku okresu dojrzewania płciowego i kolarstwa kobiecego cyklu menstruacyjnego. Reguluje wytwarzanie hormonów tarczycy, które regulują ogólny metabolizm organizmu. Kontroluje również wytwarzanie kortykosteroidów, które pomagają regulować takie funkcje jak konserwacji elektrolitu, ciśnienie krwi, reakcji zapalnej i odpowiedzi na stres.