Cambler

Przegląd systemu naczyniowego

Co to jest system naczyń?

Układ naczyń, zwane także układ krążenia, składa się z naczynia, które prowadzą krew i limfę przez ciało. Tętnice i żyły odprowadzające krew w całym ciele, dostarczając tlenu i substancji odżywczych do tkanek ciała i pozbawianie sprawę odpadów tkanki. Naczynia chłonne (limfatyczne nieść płyn klarowny, bezbarwny płyn zawierający wodę i komórki krwi). Układ limfatyczny pomaga chronić i utrzymać środowisko płynów ciała przez filtrację i osuszyć chłonnych od poszczególnych obszarach ciała.

Naczynia układu krążenia krwi to:

 • Tętnice. Naczyń krwionośnych, które prowadzą utlenionej krwi od serca do ciała.

 • Żyły. Naczyń krwionośnych, które prowadzą krew z ciała z powrotem do serca.

 • Kapilar. Drobnych naczyń krwionośnych między tętnic i żył, które rozprowadzają krwi bogatej w tlen do ciała.

Krew przenosi się za pośrednictwem układu krążenia w wyniku pompowana przez serce. Krew opuszcza serca przez tętnice nasyca się tlenem. Tętnice rozpadowi na mniejsze i mniejsze gałęzi w celu doprowadzenia tlenu i innych składników odżywczych do komórek, tkanek i narządów w organizmie. Ponieważ przesuwa się krwi przez naczynia włosowate, tlenu i innych składników odżywczych poruszać się do komórek i odpadów stałych ze komórek przenosi się do kapilar. Gdy krew opuści kapilar, przemieszcza się w żyłach, które stają się coraz większa do przenoszenia krwi z powrotem do serca.

Ponadto do krążącej krwi i limfy w organizmie, funkcje układu naczyniowego jako ważny składnik innych układów ciała. Przykłady obejmują:

 • Układ oddechowy. Gdy krew przepływa przez kapilary w płucach, ditlenek węgla podaje się i tlenu jest odbierany. Dwutlenek węgla jest usunięty z organizmu przez płuca i doprowadzania tlenu do tkanek ciała przez krew.

 • Układ pokarmowy. Jako żywność jest trawiona, krew przepływa przez naczynia włosowate jelit i podnosi składników odżywczych, takich jak glukoza (cukier), witaminy i minerały. Te składniki są dostarczane do tkanek ciała przez krew.

 • Nerki i układ moczowy. Odpady z tkanek ciała są filtrowane z krwi, gdy przepływa przez nerki. Następnie odpady liści ciała w postaci moczu.

 • Regulacja temperatury. Regulacja temperatury ciała wspomagają przepływ krwi pomiędzy różnymi częściami ciała. Ciepło jest wytwarzane przez tkanki organizmu, jak przejść przez procesy podział składników odżywczych na energię, co czyni nową tkankę, i rezygnując sprawy odpadów.

Co to jest choroba naczyń?

Choroba naczyniowa to choroba, która dotyka tętnic i / lub żył. Najczęściej, choroba naczyń wpływ ukrwienie, albo przez blokowanie lub osłabienie naczyń krwionośnych lub uszkodzenia zawory, które występują w żyłach. Organy i inne struktury ciała może zostać uszkodzona przez chorobę naczyń wskutek zmniejszonego lub całkowitego zablokowania przepływu krwi.

Co powoduje chorobę naczyń?

Przyczyny choroby naczyń obejmują:

 • Atherosclerosis. Atherosclerosis (narastanie płytki nazębnej, która jest depozyt substancji tłuszczowych, cholesterolu, odpadów komórkowych, wapnia i fibryny w wewnętrznej podszewce tętnicy) jest najczęstszą przyczyną choroby naczyń.

  Nie wiadomo dokładnie, jak miażdżyca zaczyna i co go wywołuje. Miażdżyca jest powolna, postępująca choroba naczyń, która może rozpocząć się już w dzieciństwie. Jednak choroba ma potencjał, aby szybko postępy. Na ogół charakteryzują się gromadzeniem złogów tłuszczowych wzdłuż wewnętrznej warstwy tętnicy. Jeśli proces postępu choroby, tworzenie płytki mogą mieć miejsce. To pogrubienie zwężenie tętnic i może zmniejszać przepływ krwi lub całkowicie zablokować przepływ krwi do innych organów i tkanek i struktur ciała.

 • Zator / skrzepliny. Naczyń krwionośnych może być zablokowane przez czop zatorowy (mała masa odłamków, które porusza się w krwiobiegu) lub zakrzepu (skrzepliny krwi).

 • Zapalenie. Ogólnie, zapalenie naczyń krwionośnych jest określany jako naczyń, która zawiera szereg zaburzeń. Stany zapalne mogą prowadzić do zwężenia i / lub zatkania naczyń krwionośnych.

 • Urazy / szkody. Trauma lub uraz udziałem naczyń krwionośnych może doprowadzić do zapalenia lub zakażenia, które mogą doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych i prowadzi do zwężenia i / lub zablokowaniem.

Jakie są skutki choroby naczyń?

Ponieważ funkcje naczyń krwionośnych obejmują dostarczanie wszystkich narządów i tkanek organizmu w tlen i składniki odżywcze, usuwanie produktów przemiany materii, bilans płynów i innych funkcji, choroby, które wpływają na układ krążenia może dotyczyć części (a) tego korpusu dostarczonego od konkretnej sieci naczyń, takich jak naczynia wieńcowe serca.

Przykłady skutków choroby naczyniowej są:

 • Wieńcowych naczyń (tętnic), choroba. Atak serca, dławica piersiowa ( ból w klatce piersiowej )

 • Choroby naczyń mózgowych. Stroke, przejściowy atak niedokrwienny (nagłe lub tymczasowe zmniejszenie przepływu krwi do obszaru mózgu, zwykle trwa mniej niż pięć minut, ale nie dłużej niż 24 godziny, z całkowitym odzyskiem)

 • Choroba tętnic obwodowych. Chromania (kulejąc z powodu bólu w udo, łydka, i / lub pośladków, które występuje podczas chodzenia), krytyczne niedokrwienie kończyny (brak tlenu do kończyny / nodze w spoczynku)

 • Vascular choroba dużych naczyń. Aorty brzusznej (wybrzuszenia, osłabiony obszar ścianki naczynia krwionośnego, w wyniku nienormalnego zamykania albo pęcherzy), zwężenie tętnicy (zwężenia aorty, największy tętnicy w organizmie), Takayasu tętnic (rzadka choroba zapalna wpływa na aortę i jej oddziały)

 • Thoracic choroby naczyniowej. Thoracic tętniak aorty (wybrzuszenia, osłabiony obszar ścianki naczynia krwionośnego, w wyniku nienormalnego rozszerzania lub pęcherzy w klatce piersiowej, lub skrzyni, częścią aorty)

 • Brzucha choroby naczyniowej. Tętniak aorty (wybrzuszenia, osłabiony obszar ścianki naczynia krwionośnego, w wyniku nienormalnego rozszerzania lub pęcherzy w części brzusznej aorty)

 • Obwodowych choroba żylna Zakrzepica żył głębokich (DVT zwany także, zakrzepy krwi w żyłach głębokich znajdujących się w mięśniach nóg)., Żylaki

 • Choroby naczyń limfatycznych. Obrzęk limfatyczny (obrzęki spowodowane przerwy normalnego wzorca odwodnienia w węzłach chłonnych)

 • Choroby naczyniowe płuc ziarniniak Wegenera. (Choroby rzadkie, w których stan zapalny naczyń krwionośnych, wpływa głównie układu oddechowego i nerek), zapalenie naczyń (zapalenie naczyń krwionośnych), nadciśnieniem choroby naczyń płucnych (wysokie ciśnienie krwi w płucach " krążenie krwi z powodu chorób naczyniowych)

 • (Nerek) choroby naczyniowe nerek. Zwężenie tętnicy nerkowej (niedrożność tętnicy nerkowej), dysplazja włóknisto (choroba, która osłabia ściany średnich tętnic i występuje głównie u młodych kobiet w wieku rozrodczym)

 • Choroby naczyniowe moczowo. Naczyniowa zaburzenia erekcji (impotencja)

Ponieważ choroby naczyniowe i choroby może obejmować więcej niż jedną systemów organizmu w czasie, wiele rodzajów lekarzy leczenia problemów naczyniowych. Specjaliści medycyny naczyniowej i / lub pracy chirurgii ściśle z lekarzy innych specjalności, np. chorób wewnętrznych, radiologii zabiegowej, kardiologii i innych w celu zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentami z chorobami naczyniowymi.