Cambler

Problemy z płodnością wzrosnąć powyżej 35 dla mężczyzn

Mężczyźni mogą być mniej zdolne do ojca dzieci, ponieważ z wiekiem, badania sugerują. Naukowcy przyjrzeli się dane o ponad 12.000 par w klinice płodności. Najczęściej były leczone, ponieważ mężczyzna był bezpłodny. Jeśli mężczyźni powyżej 35 roku życia, wskaźnik ciąż był niższy. Poronień była również wyższa. HealthDay wiadomości napisał o badaniu 07 lipca 2008. Wyniki zostały przedstawione na konferencji na temat zdrowia reprodukcyjnego w Hiszpanii.

Jaka jest reakcja lekarza?

W mojej praktyce medycyny wewnętrznej, kobiety często pytają mnie, czy myślę, że są zbyt stare, aby mieć zdrowe dziecko. Kobiety wiedzą, że trudniej jest zajść w ciążę w ich wieku. Oni wiedzą, że ryzyko wystąpienia zespołu Downa, w szczególności po 35 roku życia wzrasta.

Nie sądzę, że mężczyzna pacjent kiedykolwiek zapytał mnie, czy był zbyt stary, by ojciec zdrowe dziecko. Nasze społeczeństwo przyjmuje za pewnik, że ludzie mogą ojciec dzieci w zaawansowanym wieku. Mamy chwalić ludzi, którzy robią. Kto nie wie, że Tony Randall urodziła dziecko na 78 z jego żoną, która była 26?

Badanie to pogłębia naszą wiedzę o roli życia i płodności ojca. To pokazuje, że poronień znacznie wzrosła, gdy ojciec był w ciągu 35 lat.

W badaniu oceniano 12.000 par, które były leczonych mężczyzn przyczyn niepłodności. Gdy doszło ciąż, poronień były wyższe, jeśli ojciec był starszy.

Naukowcy nie byli zaskoczeni, że ten efekt. Zostali jednak zaskoczeni wielkością efektu. Jeśli człowiek był ponad 40, poronień wynosił 35%. To w porównaniu z 10% do 15% w przypadku mężczyzn było w wieku poniżej 30 lat.

Badanie nie zostało zaprojektowane tak, aby nam powiedzieć, dlaczego tak się stanie. Jednak najlepiej byłoby przypuszczenie, że DNA może być bardziej rozdrobniony u starszych mężczyzn. Materiał genetyczny jest przeprowadzane w nasieniu. Nieprawidłowe plemniki mogą spowodować ciążę, ale zarodka lub płodu może być bardziej narażone na poronienie.

To nie jest jeszcze opublikowane badanie. Jednak badaniu zastosowano wiele par, a dane wydają się dość oczywiste, o tej konkretnej kwestii.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Zostać rodzicem to ogromny krok dla każdego mężczyzny i każdej kobiety. Wszyscy ludzie powinni być emocjonalnie i fizycznie gotowy przed rozpoczęciem rodziny. Ale jeśli jesteś gotowy i pewny, że chcesz dzieci, to najlepiej, aby nie opóźniać dla mężczyzn i dla kobiet.

Dla par w wieku poniżej 35 lat, to jest rozsądne, aby mieć seks bez zabezpieczenia na rok przed zasięgnąć porady specjalisty płodności. Jeśli jesteś kobietą, czy mężczyzną między 35 i 40, okres, mogą być różne. Jeśli ciąża nie nastąpiła po 6 miesiącach prób, to jest to rozsądne, aby porozmawiać z lekarzem o płodności. Wreszcie, jeśli którykolwiek z partnerów jest ponad 40, spróbuj seks bez zabezpieczenia nie dłużej niż 3 miesiące przed prośbą o pomoc lekarza.

Istnieje wiele powodów niepłodności męskiej. Mogą one obejmować:

  • Problemy hormonalne

  • Uszkodzenia jąder od infekcji lub traumy

  • Zaburzenia czynności plemników lub rozwój

  • Niektóre schorzenia medyczne lub choroby genetyczne

  • Leki

Niepłodność i poronienia dewastować pary. Znając fakty i szukają pomocy medycznej w odpowiednim czasie może pomóc wielu ludzi czuje radość tworzenia rodziny biologicznej.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Myślę, że możemy spodziewać się bardziej szczegółowej oceny starzenia się plemników. To może pomóc nam zrozumieć naukę za tych interesujących ustaleń. Szczególnych przyczyn, możemy znaleźć konkretne zabiegi. Badania mogą również być w stanie zapobiec powikłaniom niepłodności leczenia, takie jak wielu urodzeń.

Ale jest coś, co pomoże. Wiele osób opóźnienie macierzyństwa z powodu braku podpór społecznych i finansowych, aby mieć dzieci w młodszym wieku. Inni uważają, że ich kariera będzie cierpieć w porównaniu z rówieśnikami, jeśli wziąć czas, aby być rodzicem.

Infrastruktury społecznej może być budowane w celu wspierania rodzicielstwa w późnych latach 20. i na początku lat 30.. Byłoby to przejść długą drogę, aby ułatwić, a nawet skasować dużo niepłodności. Wsporniki mogą obejmować rozszerzoną urlopu rodzicielskiego, wysokiej jakości, łatwo dostępnej opieki nad dziećmi oraz powszechnego całodniową przedszkola i przedszkole.

Te zmiany społeczne mogą zmienić przyszłość tyle samo lub więcej niż cudów medycznych mamy nadzieję i oczekują.