Cambler

Ziołowe środki na zaburzenia erekcji mogą zrobić więcej szkody niż pożytku

Uwagi na temat terapii alternatywnych

"Popraw swoje życie seksualne" - to jeden z najbardziej rozpowszechnionych obietnic twórców preparatów ziołowych i suplementów diety. Ale mogą one dostarczyć na tej obietnicy? Możesz zdecydować, aby spróbować jednego z tych środków, przy założeniu, że nie zaszkodzi, a może nawet pomóc, ale istnieją powody, aby być ostrożnym.

Terapie alternatywne są rzekomych poprawić mężczyzny życie seksualne obejmują witaminę E i cynk, żeń-szeń, arginina, Saw Palmetto, Muira puama i ginkgo biloba, a także dwa hormony, melatonina i DHEA. Ale dlatego, że substancje te nie zostały zbadane naukowo na zaburzenia erekcji, ich skuteczność pozostanie niesprawdzone. Również w kwestii jest ich bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli wziąć każdy z nich w dużych dawkach lub przez kilka tygodni lub miesięcy. L-arginina, prekursorem tlenku azotu, chemicznego przekaźnika biorącego udział w procesie erekcji, jest sprzedawany w formie tabletek jako alternatywny środek na zaburzenia erekcji. Jednak badania z możliwych korzyści z L-argininy w leczeniu ataku serca, którzy przeżyli został zatrzymany na początku, gdy oka na początku danych wykazała sześć zgonów wśród wolontariuszy przypisanych do L-argininy, żaden w porównaniu z grupą placebo. Tak więc ludzie - zwłaszcza te na ryzyko chorób serca - należy unikać tych dodatków.

Wiele ziół są medycznie substancje czynne, choć FDA nie reguluje ich stosowania i dawkowania. Że są one dostępne bez recepty, nie oznacza, że ​​są nieszkodliwe. Na przykład, zgodnie z National Institutes of Health, DHEA może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka i prowadzić do uszkodzenia wątroby, nawet jeśli podjęte w krótkich okresach.

Oprócz tych kwestii, leczenia zaburzeń erekcji na własną rękę może być niebezpieczne, ponieważ problem może być objawem poważnej choroby, takie jak cukrzyca czy choroby serca. Więc nawet jeśli alternatywna droga wydaje się pomóc, pojawia się ryzyko opóźnienia rozpoznania i leczenia choroby medycznych potencjalnie zagrażający życiu. Jeśli zdecydujesz się spróbować terapii alternatywnych, należy powiadomić lekarza więc może on być czujnym na możliwe skutki uboczne lub interakcje z innymi lekami, które bierzesz.