Cambler

Mówiąc o zaburzenia erekcji

John Briley

Przez John Briley, Washington, DC

Pamiętam pierwszy raz mój tata mówił mi o zaburzenia erekcji. Powiedział, że... hm, dobrze, że... oczywiście żartuję! Mój ojciec urodził się w 1930 roku. Ludzie z jego pokolenia mogły szedł 16 mil przez gradobicie oglądać ich synowie grać w piłkę nożną, ale nie były one zdrowia penisa Dyskusja rodzaj facetów.

Jednak prącia zdrowia, a w szczególności, zdrowie seksualne są ważne. I choć nie mogę znaleźć stat na ile czasu ludzie spędzają myślenie o ich zdrowie seksualne i wydajności, chciałbym postawić odpowiedź jest "dużo".

Problemem jest to, że mężczyźni z zaburzeniami erekcji, lub zaburzenia erekcji, nie spędzają proporcjonalnego czasu omawiając ich problem, albo z ich partnerami lub ich lekarzy.

Zaburzenia erekcji w kontekście

Szacuje się, że 30 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych mają zaburzenia erekcji, zgodnie z National Institutes of Health. Około 4 procent mężczyzn w wieku od 50 zgłosić całkowitą niezdolność do osiągnięcia erekcji; stawka skacze do 17 procent mężczyzn w wieku 60 i 47 procent mężczyzn w wieku powyżej 75 lat.  

Tak, prącia zdrowia naturalnie wraz z wiekiem maleje, ale zaburzenia erekcji nie jest nieuniknione. Jak stat powyżej sugeruje, uczciwy procent mężczyzn w starszym wieku niż 75 lat może osiągnąć i prawdopodobnie używać-erekcji.

Styl życia, dieta i stres: partnerzy w zakresie zdrowia seksualnego

Dla wielu, zaburzenia erekcji jest zdolny do diety i stylu życia. Jeśli dobrze zjeść, regularnie ćwiczyć i kontrolować swoją wagę i skrajnych poziomów, można oczekiwać dość normalne funkcje seksualne w Twoje lat 60. i ewentualnie poza. "Normalny" nie oznacza "jak 25 lat", ale to nie oznacza, Twoja męskość będzie odpowiadać na wiadomości pobudzenia nerwowego i będą zdolne do "wykończenia" interakcji seksualnych.

Poza biednych ogólnych zdrowie i fitness, innych czynników, które mogą spowodować zaburzenia erekcji to:

  • Nadużywanie alkoholu i narkotyków

  • Chirurgiczna (zwłaszcza radykalna chirurgia prostaty i raka pęcherza moczowego), które mogłyby uszkodzić nerwów i tętnic w pobliżu penisa

  • Uraz penisa, rdzenia kręgowego, prostaty, pęcherza moczowego, lub miednicy

  • Skutki uboczne leków-na przykład, niektóre leki ciśnienie krwi, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne, uspokajające, zmniejszające apetyt, i wrzód narkotyków cymetydyna

  • Depresja, smutek ogólny, niska samoocena, i innych chorób psychicznych, które mogą sprawić, że człowiek bardziej świadomym o sprawności seksualnej

Jeśli coś jest złe dla serca, nadmierne używanie alkoholu, kokainy, biednych cardio fitness-jest również szkodliwe dla zdrowia seksualnego. (Wszystko, co utrudnia przepływ krwi osłabia również erekcje.) Tak samo dla czynników, które pochodzą z umysłu, takich jak stres i depresja: Oni też wysyłać wiadomości na całym ciele, tworząc bardzo realne objawy fizyczne.

Wprowadzenie penisa zdrowia w słowa

To gdzie samoświadomość, uczciwość, i-tak-wolę mówić o penisa zdrowia wejdźcie Nawet w tym oświeconym czasie, my, ludzie są zbyt często szkoleni, diseaseed i zachęcać do mycia go, aby "wziąć jak człowiek "i nie narzekają ani uciekać od każdej kwoty bólu lub stresu. Duży błąd.

Jeśli masz problemy zdrowotne lub sprawności seksualnej, musisz być szczery ze swoim partnerem (pod warunkiem, że jej lub mu ufać). Równego pierwszeństwa: Dostać się do lekarza i opisać problem. Twój lekarz może próbować leczyć tylko to, co on wie o, i, o ile mi wiadomo, niewielu lekarzy przetestować reakcję erekcji, chyba że wiesz, że masz problemy.

Do tej pory byłem szczęśliwy w wieku 43 i jeszcze żadnych oznak zaburzeń erekcji. I, jak Squirmy jako temat może być, już omówione prącia zdrowia dwa razy z moim 18-miesięcznego syna: Kiedy powiedzieć mu moja żona i ja zdecydowaliśmy się obrzezania go, a drugi raz, gdy traktowano go drobny problem zdrowia. Wiem, że nie złapać wszystkie szczegóły, ale nie nauczyć się powiedzieć "penis", i to jest obiecujący początek.