Cambler

Skrzywienie prącia (choroba Peyroniego)

Co to jest?

Choroby Peyroniego jest krzywa na penis.

Wielu mężczyzn ma niewielki łuk w penisie. Tak długo, jak nie ma bólu lub błąd sprawności seksualnej, mężczyzna z lekko zakrzywionego penisa nie powinien być zaniepokojony i nie trzeba iść do lekarza.

Jednak niektórzy ludzie rozwijać bardziej poważny zakręt w penisa, który ingeruje w funkcje seksualne i powoduje ból. To czasami zdarza się po penis jest kontuzjowany, albo podczas stosunku lub z pojazdem silnikowym lub wypadku przy pracy. W większości przypadków, jednakże, są wynikiem słabo poznane w procesie znanym jako choroby Peyroniego.

W przypadku choroby, i zapalenie tkanki bliznowatej postaci Peyronie wzdłuż trzonu prącia. Nikt nie jest pewien, dlaczego ten problem występuje, ale może to być wywołane przez powtarzające się łagodnym urazu podczas stosunku płciowego. Możesz czuć się stan zapalny i blizny jako bolesny guzek lub obszaru niezwykłej twardości. U wielu mężczyzn, blizny powoduje penisa wyginać lub skrócić, gdyż zapobiega rozszerzaniu penis normalnie. Mężczyźni z Peyroniego często na trudności mocny montaż, ale nie jest jasne, czy występuje pierwszy lub spowodowane przez tkankę blizny.

Choroby Peyroniego może wystąpić aż do 1% populacji. Większość mężczyzn z problemu są w wieku od 45 do 60 lat. Choroba przebiega w rodzinach i wydaje się bardziej powszechne w białych mężczyzn. U 30% mężczyzn, Peyroniego jest związane z powstawaniem blizn w innych częściach ciała, w tym dłoni (przykurcz Dupuytrena), podeszwach stóp (podeszew fibromatosis) oraz bębenków usznych (Tympanoskleroza).

Czasami poważne krzywizny prącia jest widoczne u chłopców lub krótko po porodzie. Nie jest to choroba Peyroniego. Większość z tych przypadków uważa się, że spowodowane nieprawidłowym wzrostem w macicy i mogą być związane z innymi nieprawidłowościami prącia, takich jak choroba o nazwie hypospadias, w którym otwór prącia nie znajduje się na końcówce.

Objawy

Około połowa mężczyzn z chorobą Peyroniego najpierw zauważyć, ból podczas stosunku. Objawy mogą pojawić się nagle, lub może rozwijać się powoli w czasie. Często penis będzie czuć przedsiębiorstwo lub lumpy w bolesnym miejscu. Inni ludzie z Peyroniego zauważy bezbolesne krzywą penisa, które mogą pojawić się nagle lub gorzej z czasem. Penis może krzywa w górę, w dół lub na każdej stronie. Poważne zmiany w kształcie penisa może zapobiec człowieka od współżycie. Mężczyźni zazwyczaj szukają pomocy u lekarzy z powodu trudności ze współżycia, a nie samego krzywizny.

Jeśli penis zostało rannych w wyniku nagłego urazu, większość ludzi będzie w stanie sobie przypomnieć to wydarzenie. Często nie będzie sensacją lub dźwięk "przystawki", a następnie utrata wzwodu a pojawieniem się siniak. Część penisa pozostanie bolesne przez jakiś czas, ale zwykle obszar będzie leczyć się w czasie. Jednakże, blizny, mogą tworzyć, powodując nowy krzywiznę. Problem ten jest inny od Peyronie'a i rzadko skutkuje trudnościami z erekcją i skrócenie prącia.

Diagnoza

Lekarz zapyta o objawy i zbada penisa, patrząc na oferty, firma obszary blizny (plakiety) podczas badania fizykalnego. Zazwyczaj jest to wszystko, co jest potrzebne, aby zdiagnozować problem. Jeśli lekarz potrzebuje więcej informacji, może on zamówić rentgenowskie szukać złogów wapnia w tkance blizny, lub prosić, aby w fotografii swojego penisa, aby lepiej określić zakres szkody. Ponadto, ludzie, którzy rozważają operację mogą zostać poproszeni przejść specjalny test z funkcji seksualnych, aby ustalić najlepszy sposób naprawy problemu.

Przewidywany czas trwania

Krzywa w penisa, która jest obecna od urodzenia lub spowodowana jest blizny z powodu urazu nie odejdzie, chyba że zostanie skorygowany operacyjnie.

Jak długo trwa choroba Peyroniego jest trudne do przewidzenia. W ponad jednej trzeciej mężczyzn, jest stopniowa poprawa w ciągu 12 do 18 miesięcy, bez konieczności leczenia. W innych, straszenie jest stałe lub pogarsza się z czasem.

Zapobieganie

Nie ma sposobu, aby zapobiec choroba Peyroniego. Jednakże, istnieją pewne dowody na to, że mężczyźni w średnim wieku, którzy angażują się w bardziej intensywnym lub częstego współżycia są bardziej narażone na rozwój Peyroniego.

Leczenie

Większość mężczyzn z krzywizny penisa, niezależnie od przyczyny, nie potrzebuję żadnego leczenia. Mężczyźni z chorobą Peyroniego, którzy doświadczają bólu lub trudności ze współżycia czasami są oferowane leczenie. Opcje są następujące:

  • Doustne leki, takie jak witamina E, kwas p-aminobenzoesowy (witamina B) i kolchicyna (sprzedawany jako ogólne)

  • Wstrzyknięcie kortyzonu lub innych leków, takich jak werapamil do tkanki bliznowatej

  • Ultradźwięki lub radioterapię

Większość z tych zabiegów nie mają poważne skutki uboczne. Jednakże, żaden z tych zabiegów, jest wyraźnie pokazana na poprawę problemu. Operacja naprawcza czasami jest oferowana mężczyzn z objawami bardziej uciążliwe lub szpecące. Zazwyczaj taka operacja jest opóźniony o co najmniej rok po objawy są trwałe, ponieważ jedna trzecia do połowy mężczyzn z chorobą Peyroniego poprawić na własną rękę, bez leczenia.

W typowej procedurze, zapalnym lub bliznami część tkanki jest usuwany z penisem i zastąpiono przeszczepu pobranej od innej części ciała, częściej moszny lub przedramienia. Zabieg ten często działa dobrze, choć łagodna krzywizna penisa może pozostać. Ponadto funkcje seksualne lub skrócenie prącia może poprawić po zabiegu. Z tego powodu, chirurdzy często wszczepiania protezy prącia w tym samym czasie usuwa się tkanki blizny. W niektórych mężczyzn, sama proteza wystarczy wyprostować krzywiznę i poprawy funkcji seksualnych. Mężczyźni, którzy rozważają operację należy pamiętać, aby omówić wszystkie opcje z ich lekarzami.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Zadzwoń do lekarza, jeśli:

  • Można zauważyć nową krzywiznę penisa.

  • Odczuwasz ból podczas stosunku.

  • Rozwijać problemy z erekcją.

  • Można zauważyć firmy lub bolesny guzek na penisie.

Rokowanie

Od jednej trzeciej do połowy mężczyzn z choroba Peyroniego poprawy bez leczenia. Inni ludzie mają łagodne objawy (takie jak łagodne krzywizny lub zmniejszenie erekcji), które mogą być tolerowane i że nie zakłócają aktywności seksualnej, więc one nie zgłaszają się na leczenie. Tylko niewielka część ludzi w końcu będzie wymagać operacji.

Choroba Peyroniego nie rozwija się rak lub innych poważnych chorób.

Dodatkowe informacje

Narodowy Instytut cukrzycy i chorób układu trawiennego i nerek
Urząd Komunikacji i Public Liaison
Budynek 31, sala 9A04
Center Drive, MSC 2560
Bethesda, MD 20892-2560
Telefon: (301) 496-3583
Fax: (301) 496-7422
http://www.niddk.nih.gov/

Europejskie Stowarzyszenie urologiczne
1000 Corporate Blvd.
Baltimore, MD 21090
Telefon: (410) 689-3700
Numer bezpłatny (tylko USA): (866) 746-4282
Fax: (410) 689-3800
http://www.urologyhealth.org/

Narodowa organizacja rzadkich zaburzeń, inc.
PO Box 8923
New Fairfield, CT 06812-8923
Telefon: (203) 746-6518
Numer bezpłatny: (800) 999-6673
Fax: (203) 746-6481
http://www.rarediseases.org/