Cambler

Inne winowajcami zaburzeń erekcji

Inne problemy, które mogą prowadzić do zaburzeń erekcji są następujące:

Zapalenie gruczołu krokowego. Zapalenie gruczołu krokowego może być ostry (zwykle spowodowane zakażeniem bakteryjnym) lub przewlekłe (na ogół nie jest spowodowany przez czynnik zakaźny). Objawy to ból podczas oddawania moczu, częste oddawanie moczu, bardziej i - ewentualnie - absolutorium z penisa lub gorączki. Ciężkie zapalenie gruczołu krokowego może bezpośrednio powodować zaburzenia erekcji. W łagodniejszych formach, choroba może powodować bolesne wytrysk, który z pewnością może zakłócać przyjemności seksualnej i może prowadzić do zaburzeń erekcji. Lekarz może przepisać antybiotyki do leczenia problemu, ale może to potrwać kilka tygodni do zakażenia zniknie i normalnych erekcji do powrotu.

Chorobę Peyroniego. W tym stosunkowo rzadkie zaburzenia, niektóre tkanki wewnątrz prącia gęstnieje, powodując penisa zginania pod kątem w stanie erekcji. Gdy choroba atakuje tkanki związanego z erekcji, to może spowodować zaburzenia erekcji. Choroba Peyroniego jest najczęściej u mężczyzn powyżej 40 roku życia. Wiele zabiegów - w tym iniekcje werapamilu i USG - zostały wypróbowane, ale ich skuteczność jest niepewna, po części dlatego, czasami poprawia problem na własną rękę. Gdy problem jest na tyle poważne, aby spowodować ból podczas stosunku lub zapobiec penetracji, operacja może być konieczna, aby wyprostować penisa.

Uraz. Uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych niezbędnych dla montażu może prowadzić do zaburzeń wzwodu. Złamanie miednicy może powodować tego rodzaju urazów, ponieważ wiele nerwów i tętnic biegną wzdłuż kości miednicy. Ponadto, uszkodzenie mózgu, rdzenia kręgowego, brzucha, lub, oczywiście, penis może upośledzać nerwy i naczynia krwionośne związane z erekcją. Taki problem może być tymczasowe lub stałe, w zależności od stopnia uszkodzenia. Nawet coś tak powszechne jak długotrwałe ćwiczenia na maszynie do wiosłowania lub na rowerze na siedzeniu, które jest zbyt twarde może powodować zaburzenia erekcji przez raniąc niektórych nerwów i tętnic w okolicach penisa (patrz "Avid rowerzystów uważaj"). W wielu przypadkach, ograniczania wydatków na takie formy ćwiczeń lub przejście na bardziej miękką, szersze siodła rozwiąże problemu.