Cambler

Bóle wzrostowe: łagodny rozrost stercza

Nawet chociaż prostata orzech kształcie jest częścią układu rozrodczego, powoduje problemy z oddawaniem moczu, nie płeć, gdy powiększa się. To dlatego, że cewka moczowa, rurki przez które przepływa mocz z pęcherza moczowego na zewnątrz, który biegnie przez prostatę.

Podobnie jak w innych narządach, prostaty ma spektakularny wzrost w okresie dojrzewania i przestaje rosnąć w wieku dorosłym. W przeciwieństwie do innych narządów, jednak prostaty drugiego okresu wzrostu, który zaczyna się wolno w wieku średnim i zbiera prędkości w podeszłym wieku. Wynikiem jest łagodny przerost gruczołu krokowego lub BPH.

Nowe i ulepszone leczenie chirurgiczne terapie medyczne dają mężczyzn z BPH nowych wyborów do starego problemu.

Co powoduje BPH?

Dwie rzeczy są niezbędne dla BPH do opracowania: wiek i testosteron. Ale lekarze nie wiedzą, dlaczego niektórzy ludzie rozwijać BPH, a inne nie. Wydaje się prawdopodobne, że różne czynniki wzrostu pobudzają komórki prostaty u mężczyzn z BPH.

Naukowcy jeszcze nie odkryli przyczyny BPH. Ale zidentyfikowano niektóre czynniki ryzyka:

 • Brzuszna otyłość

 • Palenie papierosów

 • Brak ruchu

 • Zła dieta

 • Nadmierne spożycie alkoholu

Lekarze nie wiedzą, czy zdrowy styl życia może zapobiec BPH. Ale ponieważ te same czynniki ryzyka przyczynia się do chorób serca, nowotworów, udaru mózgu i cukrzycy, zdrowego trybu życia jest idealne dla każdego.

Objawy BPH

Do niedawna, lekarze Przypuszcza się, że objawy BPH były bezpośrednio związane z wielkością gruczołu. Ale nowe badania pokazują, że to nie jest takie proste. W rzeczywistości, niektórzy mężczyźni z bardzo dużych prostaty mają niewiele objawów, podczas gdy niektóre z relatywnie małych gruczołów mają wiele objawów.

Niektóre objawy mogą być wynikiem zwężenia cewki moczowej, tak jak palec wskazujący i kciuk może zmniejszyć przepływ płynu przez słomkę:

 • Konieczności odcedzić i poczekać do początku oddawania moczu

 • Słaby, powolny strumień moczu

 • Zajmuje dużo czasu do unieważnienia i dryblingu na koniec

 • Nie opróżniania pęcherza do końca. W swojej najpoważniejszej postaci, oznacza to, człowiek nie może oddawać moczu w ogóle, palący problem nazwie ostre zatrzymanie moczu.

Albo mogą być ze względu na podrażnienie pęcherza:

 • Pilne, czasami niekontrolowane, trzeba unieważnić i częste przechodzenie małych ilości moczu

 • Częste oddawanie moczu nocy

Można ocenić objawy stosując (AUA) Europejskiego Stowarzyszenia Urologicznego indeks Symptomy w podręczniku jego pacjenta.

Poważne powikłania BPH są rzadkie, ale to:

 • Całkowite zablokowanie przepływu moczu, która wymaga leczenia w nagłych wypadkach

 • Mocz tworzenia kopii zapasowych w kierunku nerek, zmniejszenie czynności nerek

 • Kamienie pęcherza moczowego, krwawienia lub zakażenia układu moczowego

BPH nie zwiększa ryzyka mężczyzny z rakiem prostaty. Jednakże, może komplikować diagnostykę raka prostaty, jako BPH często pojawia się antygen swoisty prostaty (PSA) we krwi do poziomu uznanego wyniki podejrzane raka.

Diagnozowanie BPH

Skomplikowane badania lekarskie nie są konieczne do diagnozowania BPH. AUA Objawy Indeks jest najważniejszą częścią oceny. Ale lekarz powinien również:

 • Sprawdź, czy innych chorób, które mogą powodować objawy moczowego, takich jak cukrzyca i zaburzenia neurologiczne

 • Przeprowadzić palcowe badanie odbytu, aby ocenić wielkość gruczołu krokowego i wykrycia nieprawidłowości, które mogłyby wskazać na raka lub infekcji

 • Sprawdź funkcji nerek z moczu i badania krwi

Badanie poziomu PSA we krwi może również skriningu raka prostaty. Dodatkowe badania są dostępne dla mężczyzn z powikłaniami. Mężczyźni powinni także zgłaszać leki, które mogą hamować przepływ moczu, takich jak leki obkurczające błonę śluzową oraz leki przeciwhistaminowe.

Możliwości leczenia

BPH jest na tyle poważne, w niektórych mężczyzn wymagają natychmiastowego leczenia. Ale w większości mężczyzn, BPH rozwija się powoli. Mogą sami decydować, kiedy i czy należy je traktować. Oto opcje.

Czujny czekanie jest bezpieczny wybór, jak również jedyny wybór dla mężczyzn z niskim Objaw Indeks partytur. Jest to także rozsądny wybór dla wielu innych osób, które znajdują się, że proste korekty stylu życia zmniejszyć dzienną współczynnik uciążliwości z BPH. Oto kilka zmian w stylu życia, aby spróbować:

 • Zmniejszyć spożycie płynów, szczególnie po obiedzie.

 • Ogranicz spożycie alkoholu i kofeiny, a ich uniknąć po połowie po południu, obie są leki moczopędne, które zwiększają przepływ moczu.

 • Należy unikać leków, które stymulują mięśnie szyi pęcherza moczowego i prostaty, takie jak pseudoefedryna i inne środki zmniejszające przekrwienie.

 • Unikaj leków o właściwościach antycholinergiczne, które osłabiają skurcze pęcherza. Leki przeciwhistaminowe, takie jak difenhydramina są najczęściej przestępcy. Różne leki przeciwdepresyjne i przeciwskurczowe mają podobne właściwości.

 • Jeśli pacjent przyjmuje leki moczopędne wysokiego ciśnienia krwi lub problemy z sercem, zwrócić się do lekarza, aby spróbować zmniejszyć dawkę lub zastąpić inny lek, który będzie działać, a nie zwiększając przepływ moczu.

 • Nigdy nie przepuszczą okazji, aby korzystać z łazienki, nawet jeśli pęcherz nie odczuwałem. Poświęć trochę czasu, więc opróżnić pęcherz jak najwięcej. Planuje się zatrzymać w regularnych odstępach czasu podczas wyjazdów samochodowych. Poproś o miejsce przy przejściu dla podróży lotniczych lub w teatralnych i sportowych wydarzeń.

 • Kiedy jesteś w nowym otoczeniu, poznać lokalizację łazienki, zanim naprawdę potrzebne.

 • Sprawdź swoje podróże w czasie nocy do łazienki łatwe i bezpieczne. Bądź pewien, że jest wystarczająco dużo światła, aby zobaczyć, dokąd idziesz. Unikać jasne światło, że wstrząsy nie śpisz, co utrudnia, aby wrócić do snu. Bądź pewien, że ma przewody elektryczne, przewody telefoniczne, luźne dywany lub bezpańskie obiekty, które mogą Ci się wycieczka.

Jeśli można żyć wygodnie z BPH, zrób to. Ale jeśli objawy są uciążliwe, trzeba wiele nowych i udoskonalonych opcji do rozważenia.

Leki na receptę może zmniejszyć uciążliwe objawy BPH.

 • Alfa-adrenolityki zrelaksować komórki mięśni gładkich gruczołu krokowego i pęcherza moczowego. Starsze leki, terazosynę i doksazosyny może powodować zawroty głowy, obniżając ciśnienie krwi za dużo w niektórych mężczyzn z BPH. Nowsze leki, tamsulozyna i alfuzosyna znacznie mniej wpływ na ciśnienie krwi. Wszystkie te leki działają w ciągu kilku tygodni, a około 70% mężczyzn z BPH poprawić. Działania niepożądane mogą obejmować zatkanego nosa, ból głowy, suchość w ustach i zmniejszenie wytrysk (mniej prawdopodobny alfuzosyną).

 • Blokery hormonów, finasteryd i dutasteryd, faktycznie zmniejszyć wielkość gruczołu. Leki te działają powoli - w ciągu 6 miesięcy lub dłużej - i są pomocne tylko dla mężczyzn z dość dużym gruczołem krokowym. Działania niepożądane mogą obejmować zmniejszoną sprawność seksualną.

 • Leczenie skojarzone z alfa-blokerami i bloker hormonów może zmniejszyć ryzyko powikłań dla mężczyzn z umiarkowanym lub ciężkim BPH.

Operacja stosowany jest tylko skuteczne leczenie BPH przed nowoczesnych leków. Mimo, że leki są skuteczne w wielu mężczyzn z BPH, niektóre nadal wymagają operacji. Dostępne są różne podejścia:

 • Przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego (TURP) jest "złotym standardem" w leczeniu BPH. W ostatnich latach jednak, jego blask jest nadszarpnięta - nie z powodu problemów z samą operacją (to faktycznie coraz lepiej), ale z powodu nowych rywali medycznych i chirurgicznych. TURP nie wymaga nacięcia przez skórę, ale operacja 90 minut nie wymaga hospitalizacji i znieczulenia rdzeniowego lub ogólne. Chirurg resektoskop przechodzi przez cewkę moczową pacjenta, następnie za pomocą pętli elektrycznego odcięty tkanki prostaty, który spowalnia przepływ moczu. Foley cewnik pozostaje na miejscu, aby opróżnić pęcherz na dzień lub dwa, po których pacjent może unieważnić na własną rękę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w domu na dwa lub trzy dni. Chociaż wyniki są różne, TURP zmniejsza objawy BPH w 80% do 90% pacjentów. Ale nie może być wczesne powikłania, takie jak zakażenia lub krwawienie. Następnie 50% do 75% pacjentów doświadcza suchej wytrysk, 5% do 10% ma zaburzenia wzwodu, a 1% do 3% doświadcza moczu. A od prostaty mogą odrastać, do 20% pacjentów TURP wymagali leczenia w ciągu 10 lat.

 • Nowsze, mniej inwazyjne terapie brzmi jak zupy alfabetu: TUMT, tuńczyk, TUIP, HIFU, CLAP, TUBD, na przykład. Niektóre zabiegi wykorzystują energię ze lasery, mikrofale, ultradźwięki lub energię elektryczną do niszczenia niepożądanej tkanki gruczołu krokowego, podczas gdy inne opierają się na maleńkich nacięć w gruczole. Ponieważ te terapie są nowe, nie były dostępne we wszystkich szpitalach. Długoterminowe wyniki nie są znane, ale większość się bardziej skuteczne niż leki, ale mniej skuteczne, niż TURP. Mimo to, jeśli są one dostępne w centrum medycznym, mogą być warte rozważenia, ponieważ na ogół mają mniejsze ryzyko powikłań niż terpeny i szybszy powrót do normalnej działalności.