Cambler

Czym są zaburzenia wzwodu?

Zaburzenia erekcji (ED) jest zazwyczaj stosowany do opisania powtarzającego niemożność osiągnięcia i utrzymania erekcji do stosunku seksualnego.

Choroba ta jest także znana jako impotencja. Impotencja może jednak odnieść się do innych problemów, które interferują ze stosunkiem seksualnym. Należą do nich brak pożądania seksualnego i problemy z wytryskiem lub orgazmem. Używanie określenie zaburzeń erekcji wyjaśnia, że te inne problemy nie są zaangażowane.

To normalne, że mężczyźni doświadczają zmiany w erekcji, takie jak trwa dłużej do osiągnięcia erekcji. Kiedy problem staje się trwały, może to być oznaką problemów fizycznych i emocjonalnych. Zaburzenia erekcji mogą być całkowita niezdolność do osiągnięcia erekcji, niespójne zdolność do tego, czy tendencja do utrzymania tylko krótkie erekcji.

Problem występuje częściej u mężczyzn w wieku powyżej 65 lat, lecz może wystąpić w każdym wieku. Narodowy Instytut Cukrzycy i pokarmowego i choroby nerek (NIDDK) mówi o 5 procent 40-letnich mężczyzn i od 15 do 25 procent 65-letnich mężczyzn doświadczają zaburzeń erekcji. Ale to nie jest nieodłączną częścią starzenia się.

U starszych mężczyzn, zaburzenia erekcji zwykle ma przyczynę fizyczną, taką jak choroby, urazu, operacji lub działania uboczne leków. Leki, które mogą powodować zaburzenia erekcji obejmują leki ciśnienie krwi, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne, uspokajające, zmniejszające apetyt i narkotyków. Chorobę lub chorobę, które powoduje uszkodzenie nerwów lub zaburza przepływ krwi w prąciu może powodować zaburzenia erekcji.

Trzy fazy

DE wynika z problemu w każdym z trzech etapów koniecznych do wywołania erekcji. Pierwsza faza jest podniecenie seksualne. Po czym następuje odpowiedź układu nerwowego, co zwiększa przepływ krwi do prącia. Ostatni etap jest złagodzenie naczyń krwionośnych penisa, która umożliwia bardziej przepływ krwi do prącia powoduje erekcję. Błąd w jednym z tych trzech faz może powodować impotencji.

Testosteron jest ważne dla procesu montażu. Poziom tego hormonu u mężczyzn zmniejsza się rozpocząć po 40 roku życia. Ponadto, niektóre badania sugerują, że gdy penis jest wiotka przez długie okresy czasu, formy tkanki bliznowatej w komórkach. To może zakłócać zdolność penisa rozszerzenia, gdy wypełnione krwią.

Według dr Marian Dunn, psychiatra i ekspert ludzkiej seksualności w Brooklynie, średnia para poszukuje pomocy dla dysfunkcji mężczyzny nie miał stosunek do dwóch do pięciu lat.

Przez lata lekarze myśleli, główną przyczyną zaburzeń erekcji był psychologiczny. Dziś większość lekarzy i naukowców uważa, że ​​80 procent przypadków są fizyczne.

W niektórych przypadkach, psychologicznych, spust może być złość na współmałżonka, normalny, ale poczucie winy "niewierny" odsetki seksualnej innej osoby, lub stresu i wypalenia zawodowego w miejscu pracy, mówi Mack Lipkin, MD, specjalista opieki podstawowej w Nowym Jorku.

Potraktowanie problemu

Pierwszym krokiem w leczeniu zaburzeń erekcji jest, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną zaburzeń. Porozmawiaj z podstawowej opieki zdrowotnej usługodawcy lub urologa. Dla niektórych mężczyzn, zmiany w stylu życia mogą pomóc. Zmiany te mogą obejmować rzucenia palenia, utraty nadwagi lub zwiększenie aktywności fizycznej.

ED może być spowodowane chorobą naczyniową, neurologicznych problemów, które mogą być wynikiem cukrzycy; gruczołu krokowego oraz leczenie chorób prostaty; leków, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń psychologicznych, oraz uzależnień.

Jeśli przyczyna jest skutkiem ubocznym leków na receptę, lekarz może być w stanie zastąpić inny lek.

Mężczyzn mających trudności z ich romantycznego partnera, może trzeba szukać terapię dla rozwiązań.

To ważne, aby podzielić się z partnerem seksualnym, co się przeżywa. Porozmawiać o tym, jak chcesz podejść go naprawić, w tym opcji i zabiegów.

"Zarówno pacjent i jego partner seksualny powinien mieć pewność, że zaburzenia erekcji to często i zazwyczaj nie wskazuje na stałe lub nieodwracalnej utraty funkcji seksualnych lub pożądania ", mówi Gerald D. Brock, MD, urologiczne chirurg w London, Ontario. "Otwarta komunikacja jest ważna i powinna być utrzymywana przez cały proces diagnozowania i leczenia, które często jest bardziej skuteczne, jeśli pary pracować razem jako zespół."

Leki

W ostatnich latach, leki przepisuje wraz z doradztwem. Przykłady takich leków są Viagra i Levitra. Leki te poprawić odpowiedzi na pobudzenie seksualne, ale nie automatycznie wywołać erekcję. Nie są afrodyzjaki, więc nie mają one wpływu na popęd seksualny. Fizycznie rozkurczu naczyń krwionośnych penisa, co pozwala na wypełnienie krwią i pozostać wyprostowany na tyle długo stosunku.

Leki te nie powinny być stosowane częściej niż raz dziennie. Mogą one powodować skutków ubocznych i interakcji z innymi lekami. Nie powinny być one używane przez ludzi, którzy mają choroby serca i przyjmujących azotany.

Terapia wtrysku

Mężczyźni, których zaburzenia erekcji pochodzi z cukrzycą lub radykalnej operacji prostaty mają więcej sukcesów z leczeniem standardowym. W terapii wstrzyknięcia leki podaje się cienkiej igły bezpośrednio do boku prącia. Erekcja występuje zazwyczaj w ciągu pięciu do 20 minut i trwa przez 30 do 60 minut.

Wskaźnik sukcesu w zakresie terapii wtrysku od 60 do 80 procent. Główne skutki uboczne są siniaki, umiarkowany ból i blizny. Taka terapia może być kosztowne.

Podobna metoda polega na małe granulki, które człowiek może wstawić do cewki moczowej na czele prącia przed seksem. Pastylki rozpuszczają i są wchłaniane przez otaczające tkanki, rozszerzanie naczyń krwionośnych, co umożliwia przepływ krwi. Sposób ten powoduje wzwód w ciągu ośmiu do 10 minut i utrzymuje się 30 do 60 minut.

Urządzenia

Urządzenia, które pomogą osiągnąć i utrzymywać erekcję wahają się od zespołów do lamp próżniowych i implantów chirurgicznych.

Dla mężczyzn, którzy mogą dostać erekcji, ale nie je zachować, prącia pierścień zespół-jak urządzenie można zamocować wokół podstawy penisa do utrzymania krwi ucieczkę.

Pompy próżniowe są być może najbardziej nieinwazyjne urządzenia na rynku. Człowiek smaruje jego penisa i kładzie go w plastikowym szczelnym cylindra przymocowanego do pompy ręcznej. Powietrze pompowane z cylindra i próżni zwiększa przepływ krwi do prącia. Gdy nastąpi wyprostowanie, człowiek usuwa cylindra i umieszcza taśmę wokół nasady penisa. Pompy pracy od 80 do 90 procent mężczyzn i mogą być stosowane dowolnie często. Niektórzy mężczyźni ból doświadczenie, siniaki, lub trudności wytrysku, gdy za pomocą pompy.

Implanty prącia pochodzą z 1930 roku. Są one wstawiane do prącia, jak na stałe lub jako sztywne pręty dmuchanych cylindrów, które stają się prosto, gdy wypełnione roztworem soli fizjologicznej, który jest pompowany ze zbiornika wszczepia się albo brzucha lub moszny.

Chirurgia naczyniowa

Dwa rodzaje operacji poprawy erekcji, ale każdy z nich jest zalecane tylko dla nietypowych sytuacjach. Jedna polega na wiązanie się naczyń krwionośnych, które umożliwiają wyciek krwi o penisa. Inne pociąga za sobą zablokowanie zablokowane arterie aby więcej krwi do penisa.

Operacji bypass są zarezerwowane głównie dla pacjentów z problemami przepływu krwi spowodowane przez urazy, takie jak złamania miednicy.

Hormonalna terapia

Suplementy testosteronu jest tylko dla ludzi z wyjątkowo niskim poziomem testosteronu. Suplementy mogą zwiększyć libido i zdolność do erekcji. Są one dostępne w trzech postaciach: tabletki, zastrzyki domięśniowe, opatrunki. Są one najbardziej skuteczne przy podawaniu w formie iniekcji domięśniowej lub poprzez plaster skórny.

Kilka nowych leków na zaburzenia erekcji opracowano i czekają na zatwierdzenie przez FDA.

Dla ludzi, którzy nie mogą rozwiązać swoje problemy z powyższych rozwiązań lub którzy problemy psychologiczne, Międzynarodowe Stowarzyszenie Impotencja zaleca się, i ich partnerów, jeżeli zechce, dostać doradztwo wykwalifikowanego psychoterapeuty.