Cambler

USG Doppler

USG Dopplera jest test, który wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów i dźwięków swojej przepływu krwi. Ten test może wykryć wąskie lub zablokowanych tętnic lub skrzepów krwi w żyłach. Można to zrobić na szyi, nóg lub ramion. Sonda ręczna umieszczona na skórze emituje fale dźwiękowe. Fale dźwiękowe odbijają ruchomego krew i echa z sondą. Echo przekłada na obraz, który pojawia się na ekranie. Badanie to nie wiąże się promieniowania i jest nieszkodliwy.

Przed testem

Szykując się do tego testu wymaga trochę wysiłku. Możesz zostać poproszony o rozebranie się od pasa w dół, utrzymując swoją bieliznę. Albo, może być konieczna zmiana w sukni. Ten test wykonuje najczęściej od 30 minut do 1 godziny. Pamiętaj, aby umożliwić dodatkowy czas na zameldowanie

Możesz zostać poproszony o swoje zdrowie, w tym wszelkie objawy masz. Twoje odpowiedzi pomogą krawca USG test do Twoich potrzeb zdrowotnych.

Podczas testu

Można położyć się na egzamin tabeli. Jeśli badanie jest wykonywane na szyi, głowa będzie skierowana na bok, tak, jakby patrząc na ramieniu. Nietłusta żel będzie stosowany do szyi. Żel może czuć mokre. Ale nie martw się. To nie zaszkodzi skórę lub ubranie. USG, a następnie naciśnij przycisk ręcznego przetwornik (sonda) na szyi. Jeżeli badanie przeprowadza się na nogi, żel będzie stosowany do uda. Sonda zostanie dociśnięta tej dziedzinie. Podczas testu, może czuć presję. Jeżeli badanie jest bolesne, niech USG wiemy. Podczas testu, może usłyszysz "whooshing" szum. To jest dźwięk krążenie. Możesz także zobaczyć tracings swojej przepływu krwi na ekranie. USG może odpowiedzieć na pytania dotyczące badania. Ale tylko lekarz może wyjaśnić wyniki.

Po testu

Przed wyjazdem, może trzeba poczekać chwilę, gdy zdjęcia są poddawane przeglądowi. Można powrócić do normalnego trybu życia bezpośrednio po teście. Lekarz poinformuje Cię, gdy wyniki są gotowe.