Cambler

Uzależnienie od alkoholu (alkoholizm)

Co to jest?

Alkoholizm (uzależnienie od alkoholu) jest najpoważniejszy rodzaj problemu picia. Nie ma bezwzględna liczba drinków dziennie lub ilości alkoholu, który definiuje alkoholizmu, ale eksperci z definicją limit, powyżej której ryzyko picia znacznie zwiększyć.

Oto kilka cech charakterystycznych uzależnienia od alkoholu:

 • Tolerancja - trzeba pić więcej i więcej alkoholu, aby poczuć te same skutki, lub zdolność do picia więcej niż innych ludzi bez upicia.

 • Objawy odstawienia - Po zatrzymaniu lub cięcia z powrotem na alkoholu, objawy są niepokój, nadmierne pocenie się, drżenie, zaburzenia snu, nudności lub wymioty, aw ciężkich przypadkach, napady fizyczne i halucynacje.

 • Pragną przestać pić, ale niezdolność do tego.

 • Utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

 • Zaabsorbowanie picia.

 • Zwracając mniejszą uwagę na innych działań życiowych.

 • Ignorując problemy, czasami bardzo oczywistych.

Osób z uzależnieniem od alkoholu doszła polegać na alkohol fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Mózg dostosowuje się do obecności alkoholu i przechodzi trwałe zmiany. Kiedy picie alkoholu nagle zatrzymuje się, przyzwyczajony środowiska wewnętrznego organizmu zmienia się drastycznie, co powoduje objawy abstynencyjne.

Alkoholizm może być związane z długą listę psychologicznych, interpersonalnych, problemów społecznych, ekonomicznych i medycznych. Alkoholizm może zwiększyć ryzyko depresji i samobójstw i odgrywać rolę w brutalnych przestępstw, w tym zabójstw i przemocy w rodzinie (nadużyć małżonka lub dziecka). To może prowadzić do wypadków drogowych, a nawet wypadków z udziałem nietrzeźwych pieszych, którzy decydują się iść do domu po wypiciu. Alkoholizm może również prowadzić do ryzykownych zachowań seksualnych, w wyniku przypadkowej ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową.

Uzależnienie od alkoholu zwiększa ryzyko choroby wątroby ( zapalenie wątroby i marskość wątroby ), choroby serca, wrzody żołądka, uszkodzenie mózgu, udar mózgu i inne problemy zdrowotne. U kobiet w ciąży, które piją alkohol, istnieje również ryzyko, że dziecko będzie rozwijać alkoholowy zespół płodowy, klaster problemów zdrowotnych, w tym niezwykle niską masą urodzeniową, zaburzenia twarzy, wady serca i trudności w uczeniu się.

Szansa żywotność rozwój alkoholizmu jest bardzo trudne do określenia, ale to jest bardzo powszechne. W Europie, około 1 na 16 dorosłych mają poważne problemy z piciem i miliony więcej zaangażowanych w to, co eksperci uważają ryzykowne picie. W rzeczywistości, ostatnie analizy wykazały, że 30% reprezentatywnej próbie mieszkańców USA odnotowano zaburzeń spowodowanych używaniem alkoholu w pewnym momencie w ich życiu.

Problemy alkoholowe powstać z połączenia tendencji biologicznych i wpływów środowiska.

 • Biologia. Ludzie z historią rodziny uzależnienia od alkoholu są bardziej narażone na rozwój choroby się. Na przykład, jeśli rodzic ma uzależnienie od alkoholu, dziecko ma cztery razy większe ryzyko stania się zależne od alkoholu. Wynika to częściowo ze względu na dziedziczenie genów, które zwiększają podatność, być może poprzez właściwe dla osoby fizyczne reakcje na alkohol lub doświadczenia nietrzeźwości. Czasami alkohol jest używany, aby zmyć uczucia wynikające z podstawowej depresji lub lęku zaburzenia.

 • Środowisko. Alkohol może być duża część grupy społecznej osoby lub może być częścią życia rodzinnego (czasami dość destrukcyjnego). Osoba może zwrócić się do alkoholu, aby uzyskać zwolnienie od stresu (co często obraca, ponieważ picie powoduje problemy z własną). Wsparcie rodziny i zdrowe przyjaźnie mogą zmniejszyć ryzyko.

Objawy

Uzależnienie od alkoholu może obejmować dowolny z następujących objawów lub symptomów:

 • Mając długie odcinki zatrucia

 • Pije sam

 • Masz problemy z pracą lub problemów finansowych spowodowanych piciem

 • Traci zainteresowanie jedzeniem

 • Nieostrożny o wygląd zewnętrzny

 • Mając zamroczenia

 • Jazdę po pijanemu

 • Krzywdzenia siebie lub kogoś innego po pijanemu

 • Ukrywanie butelek alkoholu i okulary, aby ukryć dowody picia

 • Doświadcza zmian nastroju lub osobowości

Ponieważ duże ilości alkoholu mogą być toksyczne dla organizmu (np. z układu krążenia, przewodu pokarmowego lub układu nerwowego), alkoholizm również może powodować objawy fizyczne:

 • Rano nudności i drżenie

 • Objawy niedożywienia z powodu złej diety

 • Ból brzucha i biegunka

 • Zaczerwieniona kolor czerwony na twarzy i dłoniach

 • Drętwienie, osłabienie lub mrowienie w rękach i nogach

 • Niezwykle często przypadkowe urazy, zwłaszcza spada

Diagnoza

Mimo, że zaburzenia związane z alkoholem są bardzo częste, tylko niewielka część osób, rozpoznać problem i uzyskać pomoc. Dlatego bardzo ważne jest pokaz, czy jest wykonywana przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej lub przyjaciółmi i rodziną.

Narodowy Instytut na nadużywanie alkoholu i alkoholizm (NIAAA) zaleca obecnie, że lekarze podstawowej opieki zadać bardzo proste, ale konkretne pytanie - ile razy w ciągu ostatniego roku nie trzeba było:

 • (mężczyźni) 5 lub więcej drinków w ciągu dnia?

 • (kobiety) 4 lub więcej drinków w ciągu dnia?

Celem tego pytania jest uzyskać szybki pomysł, czy dana osoba jest na zwiększone ryzyko wystąpienia problemów związanych z alkoholem. Limity są różne dla kobiet i mężczyzn z powodu znanych różnic w jaki sposób alkohol jest absorbowane, rozproszonych i wydalany z organizmu. Tak więc, ryzyko wzrasta do mężczyzn, którzy piją więcej niż 4 standardowe drinki w ciągu dnia (lub więcej niż 14 w tygodniu), natomiast dla kobiet, granica jest niższa - 3 drinki w ciągu dnia (i 7 drinków w tygodniu).

Prawie zawsze, ludzie czują się nerwowy i obronny o ich picia, co jest jednym z powodów, to bardzo powszechny problem, więc często pozostają niewykryte lub nieuwzględnione. NIAAA zaleca zatem, że lekarze zrobić punkt za pomocą ich czasu z pacjentami edukować ich o alkoholu i jego zagrożeń.

Pojedynczy pytanie wzorców picia jest dobry test przesiewowy w nieco bardziej szczegółowych, takich jak: badania klatki, która może być łatwiejszy zestaw pytań zadać przez zainteresowanych członków i przyjaciół rodziny, którzy mogą wahaj się poprosić bezpośrednie pytania o ilość.

Słowo "klatka" jest urządzeniem, za pamięć pytania (patrz wyróżnione słowa):

 • Czy martwisz się, że być może trzeba obniżyć picia?

 • Czy czujesz się zirytowany, ponieważ inni ludzie krytykowali picia?

 • Czy czujesz się winny z powodu picia?

 • Czy potrzebujesz otwieracz rano EYE drinka do lub uspokoić nerwy walczyć kaca?

Kolejna ankieta przesiewowe stosowane przez lekarzy jest AUDYT 10 pytań (test zaburzenia spowodowane używaniem alkoholu Identyfikacja) opracowane przez Światową Organizację Zdrowia.

Lekarze często też zapytać, czy osoba ma problemów związanych z alkoholem w pracy, w domu, czy z prawa, jak wsiada do walki lub jazdy po pijanemu. Lekarz może poprosić o fizyczne objawy alkoholizmu. Jak żenujące jak odpowiedzi może być, lekarz powinien zobaczyć jako problemy picia ludzkiej opresji i zrozumiały nie powód ich pacjenci się wstydzić.

Badanie przedmiotowe może ujawnić objawy złego odżywiania i wątroby lub uszkodzenia nerwów związanych z alkoholem. Badania krwi mogą sprawdzić, niedokrwistość, witamina braki i nienormalnych poziomów substancji chemicznych wątroby.

NIAAA ma bardzo pomocny zestaw zasobów dla ogółu społeczeństwa i dla lekarzy. Wszystkie są łatwo dostępne w Internecie na www.niaaa.nih.gov.

Przewidywany czas trwania

Dla większości ludzi, którzy mają uzależnienie od alkoholu, pierwsze problemy życiowe związane z alkoholem zazwyczaj pojawiają się w połowie lat 20. do początku lat 40.. Nieleczony alkoholizm często ustępuje i coraz gorzej z czasem. Do 30% osób uzależnionych od alkoholu uda się powstrzymać się od alkoholu lub kontrolować swoje picie bez formalnego leczenia. Z drugiej strony, choroba może być śmiertelna - istnieje około 100 tysięcy zgonów związanych z alkoholem rocznie w Europie.

Zapobieganie

Nie ma bezwzględny sposób, aby zapobiec alkoholizmowi. Przesiewowych jest ważne, ponieważ wczesne wykrycie i leczenie może zapobiec niebezpiecznym powikłaniom.

Leczenie

Tylko niewielka część osób z problemami picia są w stanie wrócić do umiarkowanego spożycia alkoholu. Częściej, gdy człowiek traci kontrolę nad jego lub jej picia, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zazwyczaj przestać pić alkohol całkowicie.

Pierwszym etapem tego procesu jest rozpoznanie problemu. Dobrze znane zjawisko negacji, która jest wspólną częścią choroby, często przeradza się w chorobę przewlekłą jednego. Niestety, już choroba ustępuje, trudniej jest leczyć.

Lekarz lub nadużywanie substancji ekspert może być w stanie pomóc człowiekowi spojrzeć na konsekwencje picia. Nonjudgmental podejście do dyskusji, jest niezbędna. Jeśli osoba zaczyna myśleć o alkoholu jako problem warto spróbować rozwiązać, grupy edukacyjne mogą stanowić wsparcie dla ważąc plusy i minusy picia.

To nigdy nie jest łatwe dla członków rodziny i przyjaciół, aby zidentyfikować problem. Zawodowe mogą pomóc bliskich - uprzejmie, ale stanowczo - rozmawiać pijącego o bolesne picia wpływ ma na nich.

Po indywidualnej zobowiązuje się do powstrzymania picia, lekarz będzie szukać i leczyć objawy odstawienia. W zależności od wielkości i czasu trwania picia i wszelkich objawów, detoksykacja (często nazywany po prostu "Detox") z alkoholem może być wykonane w poradni, lub jako szpitalnych w szpitalu lub zakładzie leczenia odwykowego. Podczas procesu wycofywania, lekarz może przepisać leki przeciwlękowe klasę tzw benzodiazepiny przez krótki okres w celu zmniejszenia objawów odstawienia.

Po odstawieniu od alkoholu, leków, w niektórych przypadkach może pomóc zmniejszyć apetyt. Dwa leki, które mieszczą się w tej kategorii są naltrekson (ReVia) i akamprozat (Campral). Alternatywnie czasem disulfiram leku (Antabuse) może być wymagane. Disulfiram nie zmniejsza głód, ale nie stwarza zachętę do picia, ponieważ picie alkoholu podczas przyjmowania go powoduje nudności i wymioty. Lek o nazwie topiramat (Topamax), który jest stosowany w leczeniu napadów i migreny, mogą zmniejszać wzmacniające działanie alkoholu, ale to nie jest jeszcze zatwierdzone do tego celu przez Food and Drug Administration.

Po detoksykacji, wiele osób z zaburzeniami alkoholu trzeba jakąś formę wsparcia długoterminowego lub doradztwa pozostać trzeźwy. Programy do odzyskiwania skupić się na nauczaniu osobę z alkoholizmu o chorobie, jej zagrożeń i sposobów radzenia sobie ze zwykłymi stresów życiowych bez uciekania się do alkoholu. Psychoterapia może pomóc człowiekowi zrozumieć wpływy, które powodują picia. Wielu pacjentów korzysta z grup samopomocowych, takich jak Anonimowi Alkoholicy (AA), Rational odzysku lub SMART (zarządzanie i szkolenie naprawy).

Jest to bardzo ważne w leczeniu innych problemów, takich jak depresja i niepokój, które mogą przyczyniać się do ryzyka picia.

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​szkody związane z alkoholem do wątroby, żołądka i innych organów, dodatkowe badania mogą być konieczne. Zdrowa dieta z suplementów witaminowych, zwłaszcza witamin z grupy B, jest bardzo pomocna.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Zadzwoń do lekarza, gdy Ty lub ktoś, kogo kochasz ma problemu spożywania alkoholu. Pamiętaj, że alkoholizm nie jest oznaką słabości lub złym charakterze. Jest to choroba, która może być leczona. Im wcześniej rozpoczyna się leczenie, tym łatwiej jest się w leczeniu alkoholizmu.

Rokowanie

Około 30% alkoholików są w stanie powstrzymać się od alkoholu na stałe bez pomocy formalnego leczenia lub program samopomocy. Dla reszty, przebieg choroby jest bardzo zróżnicowany. Niektórzy ludzie przechodzą przez okres, w którym pozostają trzeźwi, ale potem nawrót. Inni mają trudności poniosła żadnej okres trzeźwości.

Jest jednak jasne, że bardziej trzeźwych dni masz, tym większa szansa, że ​​będzie pozostać trzeźwy. Innym motywujące fakt - pozostałe trzeźwy może zwiększyć długość życia o 15 lub więcej lat.

Dodatkowe informacje

Narodowego Instytutu w sprawie nadużywania alkoholu i alkoholizmu (NIAAA)
5635 Rybacy Lane
MSC 9304
Bethesda, MD 20892-9304
Telefon: 301-443-3860
http://www.niaaa.nih.gov/ (Szczególnie "Nowe podejście do alkoholu" i "pomocy pacjentom, którzy piją zbyt wiele." )

Krajowa izba rozrachunkowa dla alkoholu i informacji o narkotykach (NCADI)
PO Box 2345
Rockville, MD 20847-2345
Numer bezpłatny: 1-800-729-6686
Fax: 240-221-4292
TTY: 1-800-487-4889
http://www.health.org/

Anonimowych Alkoholików World Services, Inc.
PO Box 459
New York, NY 10163
Telefon: 212-870-3400
http://www.alcoholicsanonymous.net/

Al-anon/alateen
Rodzina Al-Anon Grupy Centrala, Inc
1600 Corporate Landing Parkway
Virginia Beach, VA 23454-5617
Telefon: 757-563-1600
Fax: 757) -563-1655
http://www.al-anon.alateen.org/