Cambler

Życie z wypryskiem

Wyprysk zapalenie skóry, które mogą mieć różne cele. Nie są ostre i przewlekłe formy egzemy.

Objawy

Objawy mogą być różne, ale zwykle wszystkie rodzaje egzema pewne objawy wspólne: swędzenie, zaczerwienienie skóry i drobne nierówności lub pęcherzy. Jeśli te objawy pozostaną nieleczone, skóra może stać się gruba, łuszcząca się i sucha, z obszarów łysienia i zmienia kolor.

Dwa wspólne typy egzemy są atopowe i kontaktowe zapalenie skóry.

Wyprysk atopowy

Wyprysk atopowy jest przewlekłą chorobą, często związane z indywidualnymi lub rodzinnej historii astma, alergiczny nieżyt nosa, i / lub atopowego zapalenia skóry. Świąd jest najbardziej zauważalne objawy. To prowadzi do drapania się i pocierania, co może prowadzić do zagęszczonej skóry. Wyprysk pojawia się zazwyczaj przed ukończeniem 5 i zazwyczaj znajduje się na powierzchni twarzy i poza ramiona i / lub nóg. Wydaje się, zaczerwienienie skóry, pęcherze i obszarów sączące. Wiele przypadków trwać tylko do czasu dziecko staje się nastolatkiem. To może się powtarzać w okresie dojrzewania i dorosłości, jednak, jak przewlekłe zapalenie skóry, ze skalowanie, sucha i pogrubionej skóry na twarzy, szyi, górnej części klatki piersiowej, a wewnątrz łokcia i za kolana.

Kontaktowe zapalenie skóry

Kontaktowe zapalenie skóry może być drażniące lub uczulenie. Drażniący, częściej typu jest spowodowane przez kontakt z substancjami, takimi jak kwasy, rozpuszczalniki i detergentów, które podrażniają i wywierają toksyczny wpływ na skórę. Jest zaangażowany nie reakcja alergiczna. Reakcja skórna może nastąpić tylko godziny po ekspozycji lub może podjąć wielokrotnej ekspozycji przed rozwija egzema. Częstą przyczyną drażniącego kontaktowego zapalenia skóry jest częste mycie rąk.

Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry jest opóźnienie odpowiedzi na alergeny, powszechnie występujących w środowisku. Układ odpornościowy staje się wrażliwe na alergeny 10 do 14 dni po ekspozycji. Nie ma reakcji, aż napotka alergen po raz drugi. Wyprysk rozwija 6:59 dni po drugiej lub kolejnej ekspozycji. Niektóre typowe alergeny są rośliny (trujący bluszcz, dąb i sumaka), metale (nikiel), kosmetyki, leki stosowane do skóry i lateksu.

Inne rodzaje wyprysku

Trzecim rodzajem egzemy nazywa nummular wypryskowe zapalenia skóry. Choroba ta jest zdefiniowana przez powtarzające się plastry o kształcie monety głównie na zewnętrznej powierzchni ramion i nóg, rzadziej na pniu. Plastry minute z pęcherzami i małych nierównościach rozprzestrzeniać się skalowanie i zagęszczony. Łagodnego do ciężkiego świąd towarzyszy łatek. Chociaż przyczyna jest nieznana, wiele czynników działających pojedynczo lub w połączeniu mogą przyczyniać się do tej choroby. Suchość skóry jest często czynnikiem, i choroba osiąga szczyt w miesiącach zimowych. Substancje drażniące, takie jak wełna i mydłem, a częste kąpiele mogą przyczynić.

Wyprysk dłoni jest inny rodzaj wyprysku, że zazwyczaj w okresie zimowym pojawia się jako obszary suchej, popękanej skóry. Najczęstszymi przyczynami są stałe narażenie na działanie wody i mydła z częstego mycia rąk, nummular skóry i alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. Wyprysk dłoni jest najbardziej powszechne wśród gospodyń domowych, kucharzy, obsługi żywności i personelu medycznego. Najlepsze leczenie jest unikanie substancji, które irytuje skóry, czy to mydło, rozpuszczalniki, detergenty lub częste narażenie na działanie wody. Aby ograniczyć narażenie na działanie wody, można nosić bawełniane rękawiczki gumowe rękawice nad nimi.

Łojotokowe zapalenie skóry, ale innego rodzaju wypryski, występuje owłosionych lub olejowych obszarów skóry, w tym powierzchni, uszu i piersi. Wydaje się, czerwone plamy i żółte, tłuste łuski. Łupież jest rodzajem łojotokowego zapalenia skóry na skórze głowy, ale bez zapalenia. Niemowlęta mogą rozwijać łojotokowe zapalenie skóry (zwane Ciemieniucha), ale zazwyczaj znika około 6 miesiąca życia. Może się ona ponownie po okresie dojrzewania. Najlepsze sposoby leczenia są specjalne szampony zawierające ketokonazol, siarkę, kwas salicylowy, siarczek selenu lub pirytionian cynku.

Diagnoza

Twój lekarz zapyta o osobistej i rodzinnej historii alergii i wszelkich niedawnej ekspozycji na drażniące substancje chemiczne. On lub ona zbadać skórę. Ważne jest, aby powiedzieć, co się z dostawcą, który może być obszar wyprysk wyglądało, kiedy po raz pierwszy zauważył problem, jak to się zmieniło i co zrobiłeś, aby je leczyć.

Zapobieganie

Możesz zapobiec wyprysku atopowego zaostrzenia i kontaktowe zapalenie skóry poprzez ograniczenie lub uniknięcie narażenie na substancje drażniące. Należy unikać częstego mycia rąk i częste lub długie kąpiele. Użyj letniej wody zamiast gorącej wody do kąpieli. Za pomocą myjki, które nie są ścierne. Nosić ubranie, które jest w 100 proc bawełna; uniknąć szorstką odzież i ubrania z wełny. Podczas prania, nie używać środków zmiękczających do tkanin. Jeśli używasz perfum i makijażu, upewnij się, że nie pali lub swędzenie. Unikaj dymu papierosowego i aerozoli.

Aby zapobiec wyprysk, prysznic lub kąpiel z mydłem o wysokiej zawartości tłuszczu lub gliceryny, a następnie osuszyć tak zostawić trochę wilgoci na skórze. Zastosuj balsam nawilżający zawierający sole kwasów mlekowego i mleczanów. Używać nawilżacza, aby dodać wilgoci do powietrza w pomieszczeniach w okresie zimowym. Nie stroić w ciągu dnia lub wykorzystywać tak wiele koce na łóżku w nocy, że się pocą.

Aby zapobiec kontaktowe zapalenie skóry, unikanie drażniących substancji chemicznych, roślin i niklu biżuterię.

Leczenie

Celem leczenia jest do zwalczania zapalenia i swędzenie, i zapobieganie problem pogorszeniu. Łagodne OTC kremy kortykosteroidów są dostępne, które mogą pomóc złagodzić objawy i objawy, takie jak swędzenie, zaczerwienienia i szorstkości. Powinny one być użyte w ograniczonym okresie czasu i tylko w sposób nieciągły. Twój lekarz może przepisać silniejsze kortykosteroidami receptę maść lub krem, albo lek przeciwhistaminowy. Atopowe zapalenie skóry i kontaktowe zapalenie skóry mogą dobrze reagować na lekkim lub, jeżeli wskazane, więcej silnych miejscowych sterydów.

Tam też są nowe niesteroidowe leki miejscowe, które traktują egzem. Nazywane są miejscowe leki immunomodulujące (puszki). Pimekrolimus i takrolimus są przykłady.