Cambler

Egzemy u dzieci: irytujące, ale uleczalna

Łuszcząca się, czerwona, swędząca, sucha wysypka może pojawić się w pierwszych tygodniach życia. Sygnalizuje to podyktowane, ale można leczyć problemy skóry zwanego atopowego zapalenia skóry (AZS), często znany jako egzema.

Głównym objawem jest swędzenie AD. Gdy dziecko przewlekle zadrapania lub ściera powierzchnię, może to prowadzić do zapalnym, szorstki, pogrubionej skóry. Obszary skóry dotknięte AD może stać się czerwone i sączenie.

U młodszych dzieci, wysypka występuje zwykle na twarzy, głowie i na zewnętrznych obszarach ramion i nóg. U starszych dzieci, wysypka pojawia się w zgięciach na łokciach, kolanach i nadgarstkach.

Większość dzieci wyrasta AD, ale w niektórych przypadkach może się powtarzać w młodzieńczych lat lub w wieku dorosłym. To staje się przewlekłe zapalenie skóry.

Do 20 procent niemowląt i małych dzieci ma objawy Alzheimera, według Narodowego Instytutu artretyzm i choroby mięśniowo-szkieletowe i skóry (NIAMS). Naukowcy nie znają dokładnej przyczyny, ale wiele czynników może AD gorzej. Jeśli jeden lub oba rodzice AD, jest duża szansa, ich dziecko będzie zbyt.

"Dzieci są również bardziej narażone na atopowe zapalenie skóry, gdy pojawia się astma, alergia, katar sienny lub alergii pokarmowej w rodzinie, "mówi Anthony J. Mancini, MD, profesor pediatrii i dermatologii na Uniwersytecie Northwestern.

Najnowsze badania również znalazł istnienie związku pomiędzy ekspozycją na antybiotyki jak niemowlę i zwiększonym ryzykiem AD i astmy w dzieciństwie.

Świerzb AD może się wahać od łagodnego do ciężkiego. W niektórych przypadkach, może zakłócać sen, powoduje problemy w szkole i prowadzić do zaburzenia emocjonalne w rodzinach. Od czasu do czasu, dla dzieci z AZS są dokuczał i oddzielony przez rówieśników, co prowadzi do utraty poczucia własnej wartości.

Dzieci z AZS są bardziej podatne na zakażenia skóry, mówi Dr Mancini. Ich zarysowania może rozprzestrzeniać bakterii lub wirusów w obszarach wysypki.

Jaki jest najlepszy środek zapobiegawczy dla AD? Utrzymując wilgotną skórę, Dr Mancini mówi.

Podejście do leczenia

Celem leczenia jest do zwalczania zapalenia i swędzenie, i zapobieganie problem pogorszeniu. Leczeniu AD wymaga szerokiego podejścia:

 • Cała rodzina powinna się o AD. "Dzieci na tyle stary, aby zrozumieć, uczy o swojej chorobie, a to ważne dla rodziców, aby dowiedzieć się," mówi Dr Mancini.

 • Miejscowo kremy sterydowe kontrolować stan zapalny i świąd, mówi. "Te kremy są bardzo bezpieczne, jeśli są stosowane prawidłowo i nie ma skutków ubocznych związanych ze sterydami doustnie." Użyj kremu na pierwszy znak swędzenie.

 • Dzieci z AZS powinny stosować emolienty (kremy nawilżające skórę) często, aby utrzymać skórę wilgotną.

 • Aby zminimalizować ryzyko infekcji, utrzymać dziecka paznokcie krótko obcięte i ręce dziecka czyste.

 • Daj dziecku lek przeciwhistaminowy w nocy, jeśli swędzenie przerywa sen Twojego dziecka lub sprawia, że ​​trudno dla niego zasnąć.

 • Nowe leki zwane miejscowe niesteroidowe leki immunomodulujące może pomóc w leczeniu AD.

 • Kup bawełnianą odzież dla dziecka, ubrania z wełny mogą wyprysk gorzej.

 • Chroń swoje dziecko przed nadmiernym ogrzaniem i zimna, suchego powietrza; chloru i innych agresywnych środków chemicznych, oraz mydła.

 • W czasie sezonu pylenia traw, powiedz dziecku, aby uniknąć toczenia lub gry na trawie.

 • Aby uniknąć komplikacji, zachować wszelkie dziecko z wypryskiem z dala od wszystkich, którzy niedawno otrzymali szczepienia ospy

 • Dzieci z egzemą nie powinny otrzymać szczepionkę przeciwko ospie.

Gdy jest wyprysk poważnie?

Natychmiast wezwać swojego dziecka z lekarzem, jeśli wysypka wygląda zainfekowany, a Twoje dziecko ma gorączkę, albo czy wysypka wybucha po kontakcie z kimś, z gorączka blistry (wirus opryszczki).

Połączenia w ciągu dnia, jeśli wysypka się surowe i otwarty lub wysypka wzrosła po tygodniu samoobsługi.