Cambler

Przegląd wyprysk

Egzemę, atopowe zapalenie skóry zwane również jest chorobą dziedziczną przewlekłą chorobą skóry, która powoduje swędzenie skóry, stają się czerwone, a płatek.

Wyprysk jest bardzo powszechne. Ponad 15 milionów dzieci i dorosłych w Europie ma egzemę.

Academy of Dermatology szacuje, że co najmniej 20 procent niemowląt i dzieci wystąpią objawy egzemy. Dzieci, które mają egzemę, większość będzie wykazywać oznaki egzemy w pierwszym roku życia, a 90 procent będzie wykazywać oznaki wyprysku w ciągu pierwszych pięciu lat.

Czynniki ryzyka

Wyprysk dotyczy głównie niemowląt i bardzo małych dzieci. Większość dzieci wyrasta wyprysk, ale w niektórych przypadkach może się powtarzać w młodzieńczych lat lub w wieku dorosłym. To staje się przewlekłe zapalenie skóry.

Jeśli jeden lub oboje rodzice egzemę, istnieje duża szansa, ich dziecko będzie zbyt. Dzieci są również bardziej narażone na egzemę, gdy nie jest astma, alergia, katar sienny lub alergii pokarmowej w rodzinie. Badania dowodzą również znaleźć istnienie związku pomiędzy ekspozycją na antybiotyki jak niemowlę i zwiększonym ryzykiem egzema i astmy w dzieciństwie.

Przyczyny

Naukowcy nie znają dokładnej przyczyny, ale wiele czynników może wyprysk gorzej, w tym środowiskowych czynników drażniących i alergii. Choroby tendencję do wyrównania się w czasach, gdy naprężenia temperaturze jest bardzo wysoki lub niski, gdy pacjent cierpi na infekcję bakteryjną, lub gdy skóra jest podrażniona przez tkanin lub detergentów.

Rozkład wyprysku może zmieniać się z wiekiem. U niemowląt i małych dzieci, wyprysk zazwyczaj znajduje się na powierzchni, poza kolana i na kolanach. U starszych dzieci i osób dorosłych, wyprysk wydaje się być na rękach i nogach, ramionach i na plecach z kolanami.

Objawy

U dzieci z wypryskiem są bardziej podatne na infekcje skóry. Ich zarysowania może rozprzestrzeniać bakterii lub wirusów w obszarach wysypki. Objawy wyprysku mogą przypominać inne choroby skóry, tak ważne jest, aby zawsze skonsultować się z lekarzem w celu postawienia diagnozy.

Diagnoza

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, badania krwi mogą być wykonywane do diagnozowania egzemy. Lekarz będzie też spojrzeć na historię rodziny pacjenta i osobistej historii alergii i astmy. Dzieci urodzone przez matki, która ma chorób alergicznych są bardziej podatne na egzemę.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na egzemę. Celem leczenia jest zmniejszenie świądu i zapalenie skóry, nawilżać skórę i zapobiegać infekcji. Niektóre wspólne zalecenia do zarządzania choroby obejmują unikanie kontaktu z substancjami drażniącymi, nie stosując surowe mydło, i biorąc krótkie kąpiele lub prysznice przy użyciu letniej wody. W ciężkich przypadkach lekarz może przepisać leki, takie jak leki przeciwhistaminowe, steroidy kremy, lub antybiotyków doustnych.