Cambler

Procedura operacji wymiany stawu kolanowego

(Endoprotezoplastyka stawu kolanowego, stawu kolanowego Arthroplasty, endoprotezoplastyki stawu kolanowego, wymiana stawu kolanowego)

Przegląd procedury

Co to jest operacja wymiany stawu kolanowego?

Kolanowego, zwany także stawu, jest zabieg chirurgiczny, aby wynurzyć kolano uszkodzone przez artretyzm. Części metalowe i z tworzyw sztucznych stosuje się w celu ograniczenia końce kości, które tworzą stawu kolanowego, oraz rzepkę. Zabieg ten może być uważany za kogoś, kto ma poważne zapalenie stawów lub ciężką kontuzję kolana.

Różne rodzaje zapalenia stawów, mogą uszkadzać staw kolanowy. Choroba zwyrodnieniowa stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, które dotyka głównie osób dorosłych w średnim wieku i starszych, może powodować rozpad chrząstki stawowej i kości w sąsiedniej kolana. Reumatoidalne zapalenie stawów, która powoduje zapalenie błony maziowej i powoduje nadmiernego płynu stawowego, może prowadzić do ból i sztywność. Urazowe zapalenie stawów, zapalenie stawów na skutek urazu może uszkodzić chrząstki stawu kolanowego.

Celem operacji wymiany stawu kolanowego polega na odnawianiu części stawu kolanowego, które zostały uszkodzone i do łagodzenia bólu kolana, które nie mogą być kontrolowane przez inne zabiegi.

Anatomia stawu kolanowego

Budowa stawu kolanowego

Stawy są obszary, w których dwie lub więcej kości spełniają. Większość złączy są ruchome, dzięki czemu kości poruszają się. Zasadniczo, kolano jest dwa długie kości nogi utrzymywane razem przez mięśni, więzadeł i ścięgien. Każdy koniec kości jest pokryta warstwą chrząstki, która absorbuje wstrząsy i chroni kolana.

Istnieją dwie grupy mięśni zaangażowanych w kolanie, w tym mięśnie czworogłowe (znajduje się na przedniej części ud), które Wyprostuj nogi i mięśnie ścięgno (znajduje się na tylnej części ud), które zginać nogi w kolano.

Ścięgna są trudne sznury z tkanki łącznej, które łączą mięśni do kości. Więzadła są elastyczne pasma tkanki łączące kość do kości. Niektóre więzadła stawu kolanowego stabilność i ochronę stawów, podczas gdy inne wiązadła ograniczenia ruchu do przodu i do tyłu w piszczeli (kości).

Kolano składa się z następujących czynności:

 • Tibia. Oto kości piszczelowej lub większe kości podudzia.

 • Kości udowej. To kości udowej lub kości nóg górnej.

 • Rzepki. To jest rzepka.

 • Chrząstki. Rodzaj tkanki, która pokrywa powierzchnię kości w stawie. Chrząstka pomaga zredukować tarcie przemieszczania się w obrębie stawu.

 • Błony maziowej. Tkanki, że linie stawów i uszczelnienia go do torebki stawowej. Błona maziowa wydziela maź stawową (jasne, lepki płyn) wokół stawu, aby go smarować.

 • Więzadła. Rodzaj twardej, elastycznej tkanki łącznej otaczającej staw dać wsparcie i ogranicza ruch stawu jest.

 • Ścięgna. Rodzaju twardej tkanki łączącej mięśni kości i pomaga kontrolować ruch stawu.

 • Menisku. Zakrzywiona część chrząstki w kolanach i innych złączy, która działa jako amortyzator.

Przyczyny postępowania

Operacja wymiany stawu kolanowego jest leczenie bólu i niepełnosprawności w kolanie. Najczęstszą chorobą, która powoduje konieczność wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego jest choroba zwyrodnieniowa stawów.

Choroba zwyrodnieniowa charakteryzuje załamania chrząstki stawowej. Uszkodzenia chrząstki i kości ograniczeń ruchu i może powodować ból. Osoby z ciężką choroby zwyrodnieniowej stawów może nie być w stanie zrobić normalnej działalności, które wymagają zgięcia w kolanie, takich jak chodzenie lub wchodzenie po schodach, bo są bolesne. Kolanowego może puchnąć lub "dać-tak", ponieważ wspólne nie jest stabilna.

Inne formy zapalenia stawów, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i zapalenia stawów, które są rezultatem urazu stawu kolanowego, może również prowadzić do zwyrodnienia stawu kolanowego. Ponadto, złamania, rozdarty chrząstki i / lub rozdarty więzadła może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia stawu kolanowego.

Jeżeli metody leczenia nie są zadowalające, operacji wymiany stawu kolanowego może być skuteczną metodą leczenia. Niektóre metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Leki przeciwzapalne

 • Glukozamina i siarczan chondroityny

 • Leki przeciwbólowe

 • Ograniczanie bolesnych działań

 • Urządzeń pomocniczych do chodzenia (np. trzciny)

 • Fizykoterapia

 • Zastrzyki kortyzonu do stawu kolanowego

 • Zastrzyki Viscosupplementation (dodać smarowanie do stawu, aby wspólny ruch mniej bolesne)

 • Utrata masy ciała (dla osób otyłych)

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić operacji wymiany stawu kolanowego.

Ryzyko związane z procedurą

W przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą wystąpić komplikacje. Niektóre z możliwych komplikacji mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Krwawienie

 • Zakażenie

 • Skrzepy krwi w nogach lub płucach

Wymiana stawu kolanowego może stać się luźne, być przemieszczane, lub nie mogą działać w sposób zamierzano. Łącznik może być ponownie wymianie w przyszłości.

Nerwy i naczynia krwionośne w obszarze chirurgii może być ranny, w wyniku osłabienia lub drętwienia. Bóle stawów, nie może być zastąpiony przez zabiegiem.

Mogą być też inne ryzyka w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może wykonać pełne badanie fizykalne, aby upewnić się, są w dobrym stanie zdrowia, zanim przechodzi procedurę. Możesz przejść badania krwi lub innych badań diagnostycznych.

 • Powiadomić lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, lateks, taśmy, a środki znieczulające (miejscowych i ogólnych).

 • Powiadomić lekarza o wszystkich leków (określonych i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadomić lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać tych leków przed zabiegiem.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, należy powiadomić lekarza.

 • Zostaniesz poproszony, aby szybko na osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy.

 • Możesz otrzymać środek uspokajający przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować.

 • Możesz spotkać się z fizjoterapeuta przed zabiegiem chirurgicznym w celu omówienia rehabilitację.

 • Zorganizować kogoś do pomocy w domu przez tydzień lub dwa, po wyjściu ze szpitala do szpitala.

 • Teren wokół miejsca operacji może być ogolone.

 • Na podstawie swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Zdjęcia z operacji kolana

Kolanowego wymaga pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i praktyk lekarza.

Operacja wymiany stawu kolanowego jest najczęściej wykonywane podczas snu w znieczuleniu ogólnym. Twój anestezjolog omówi to z ciebie z góry.

Ogólnie, operacja wymiany stawu kolanowego następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 2. Dożylnie (IV) linia może być rozpoczęte w rękę lub ręce.

 3. Zostanie umieszczona na stole operacyjnym.

 4. Może być wstawiane cewnikiem moczowym.

 5. Anestezjolog będzie stale monitorować tętno, ciśnienie krwi, oddychanie, a poziom tlenu we krwi w czasie zabiegu.

 6. Skóra na miejsca operacji zostanie oczyszczona z roztworem antyseptycznym.

 7. Lekarz będzie nacięcie w okolicy kolana.

 8. Lekarz usunie uszkodzone powierzchnie stawu kolanowego i wypłynął na staw kolanowy z protezy. Proteza kolana składa się z metalu i tworzywa sztucznego. Dwa najbardziej popularne typy sztucznych protez kolanowych stosowane są mocowane protezy i protezy uncemented. Węglik proteza przywiązuje do kości cementem chirurgicznym. Uncemented proteza przywiązuje do kości o porowatej powierzchni, na której kości rośnie dołączyć do protezy. Niekiedy połączenie tych dwóch typów jest używany do zastąpienia kolana.

  Proteza składa się zasadniczo z trzech części: piszczelową składowych (na odnawianiu powierzchni górnej części piszczelowej lub kości piszczelowej) udowej [kości udowej] Składnik (na odnawianiu powierzchni końca kości udowej, i rzepki składowych (na odnawianiu Dno rzepki że ociera się udowej).

 9. Nacięcie zostanie zamknięty szwami lub klamrami chirurgicznych.

 10. Odpływ może być umieszczony w miejscu nacięcia w celu usunięcia płynu.

 11. Będą stosowane sterylny bandaż lub opatrunek.

Po zabiegu

W szpitalu

Po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej na obserwacji. Po ciśnienie krwi, puls i oddech są stabilne i są świadomi, zostaniesz przeniesiony do sali szpitalnej. operacji wymiany stawu kolanowego zazwyczaj wymaga pobytu w szpitalu kilka dni.

Ważne jest, aby rozpocząć przesuwania nowej spoiny po zabiegu. Fizjoterapeuta spotka się z Państwem wkrótce po zabiegu i zaplanować program ćwiczeń dla Ciebie. Ruch ciągły pasywny (CPM) urządzenie może zostać wykorzystane, aby rozpocząć terapię fizyczną. Ta maszyna porusza nowego stawu kolanowego poprzez jego zakres ruchu podczas odpoczynku w łóżku. Twój ból będzie kontrolowana za pomocą leków, dzięki czemu można wziąć udział w ćwiczeniu. Będziesz mieć plan ćwiczeń do naśladowania zarówno w szpitalu i po wypisie.

Zostanie wypisany do domu lub do centrum rehabilitacji. W każdym przypadku lekarz zleci kontynuacji terapii fizycznej, aż odzyska siły mięśni i dobry zakres ruchu.

U siebie w domu

Gdy jesteś w domu, ważne jest, aby obszar chirurgicznej czyste i suche. Lekarz daje konkretne instrukcje kąpielowych. Szwy lub klamry chirurgiczne zostaną usunięte podczas biurowej wizyty kontrolnej.

Aby zmniejszyć obrzęk, może zostać poproszony, aby podnieść nogę lub stosować lód do kolana.

Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza. Aspiryna lub niektóre inne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Pamiętaj, aby wziąć tylko zalecanych leków.

Powiadomić lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • Gorączka

 • Zaczerwienienie, obrzęk, krwawienie lub inne drenażu z miejsca nacięcia

 • Zwiększona ból wokół miejsca nacięcia

Można wznowić normalną dietę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Nie należy prowadzić pojazdów, dopóki lekarz nie zaleci. Mogą obowiązywać inne ograniczenia aktywności. Pełnego odzyskania od zabiegu może trwać kilka miesięcy.

Jest ważne, aby uniknąć upadków po Twojej operacji wymiany stawu kolanowego, bo upadek może spowodować uszkodzenie nowej stawu. Twój terapeuta może zalecić urządzenia wspomagającego (z trzciny cukrowej lub walker), aby pomóc Ci iść aż do siły i równowagi poprawy.

Dokonania pewnych zmian w swoim domu może pomóc podczas odzyskiwania. Takie modyfikacje obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Wszystkie odpowiednie poręcze wzdłuż schodów

 • Poręcze ochronne w prysznicem lub wanną

 • Prysznic ławki lub krzesła

 • Wychowany sedes

 • Długo obsługiwane gąbki i wąż prysznicowy

 • Opatrunek trzymać

 • Pomoc skarpety

 • Długi róg buty obsługiwane

 • Osiągając kij chwycić przedmiotów

 • Usuwając luźne dywany i przewody elektryczne, które mogą doprowadzić do wyzwolenia

 • Unikanie schody wspinaczka aż zalecane przez lekarza

Lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejska Akademia ortopedów

Europejskie Kolegium Reumatologii

Arthritis Foundation

Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i ludzkiego rozwoju

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine