Cambler

Po wymianie stawu kolanowego: pierwszy miesiąc

Będziesz stosować te same umiejętności ruchowych, których nauczyłeś się w szpitalu lub centrum rehabilitacji do programu ćwiczeń w domu. Możesz także kontynuować spotkanie z terapeutą. Następujący program ćwiczeń przynosi duże korzyści. Z kolana w kształcie, będziesz chodzić łatwiej i powrócić do aktywnego życia prędzej.

Utrzymanie program ćwiczeń

Wykonując to jedyny sposób, aby odzyskać swoją siłę i zakres ruchu. Z dalszego wysiłku, można uzyskać jeszcze większą siłę i zakres ruchu, niż miał przed operacją. To dlatego, że przed bólem operacja może mają ograniczone ruchy. Tak, aby część ćwiczeń z codziennej rutyny. Kontynuować spotkanie z fizjoterapeuta zgodnie z zaleceniami. On lub ona może dodać jazda na rowerze stacjonarnym lub inne nowe ćwiczenia do programu.

Trzymać laskę na boku nieużywane nogi. Przesunąć laskę jak krok z operowanej nodze.

Chodzenie w kroku

Chodzenie pomaga budować bardziej normalne, komfortowe kroku. Utrzymuje on także kształt i pomaga zapobiegać tworzeniu się zakrzepów krwi. Rozpocznij poprzez trzy lub cztery krótkie spacery codziennie. Stopniowo zwiększać, jak daleko, jak długo i ile razy dziennie można spacerem. Po spacerze, położyć się, podnieść swoje kolano, i lód to zmniejszyć obrzęk. Twój lekarz lub fizjoterapeuta poinstruuje Cię, kiedy i gdzie używać Walker, kule, lub trzciny cukrowej. On lub ona będzie również poinformować, kiedy można zaprzestać ich używania.