Cambler

By the way, lekarz: kolanowego małoinwazyjne

Q. Muszę kolanowego i staram się zdecydować między minimalnie inwazyjnej operacji i tradycyjnego. Co o tym sądzisz?

A. tradycyjna operacja obejmuje nacięcie, które jest około ośmiu do 10 cm długości, które idzie w dół z przodu kolana i nogi. Z minimalnie inwazyjnej operacji nacinania około połowę krótszy, a niektóre z operacji wykorzystywać podejście "boczny", który polega na wykonaniu nacięcia w zewnętrznej części kolana. Ale operacje tradycyjne i minimalnie inwazyjne mają więcej wspólnego, niż nie. Chirurg nadal odcina części kości udowej (kości udowej) i piszczeli (kości), które tworzą kolano, i nadal polega na zastąpienie ich protezą, który jest zaprojektowany, aby przywrócić ruch i zmniejszyć ból.

Niektórzy ludzie uważają, chirurgii minimalnie inwazyjnej atrakcyjne ze względów kosmetycznych - i to powoduje mniejsze blizny. Ale główne zalety są mniej bólu po operacji i szybsze odzyskiwanie, więc korzyści z wymiany stawu kolanowego są doświadczeni prędzej. Minimalnie inwazyjna operacja powinna być w stanie wywiązać się z tych obietnic: mniejsze nacięcie znaczy mniejsze uszkodzenia tkanek. I zwolennicy operacji może wskazywać na niektórych badaniach, które wykazały pewne zalety, takie jak krótsze pobyty w szpitalu i mniejszą utratą krwi.

Ale zastępując kolano nie jest jak zabranie pęcherzyka żółciowego. Urządzenie ma być wszczepione do organizmu. Jury jest jeszcze bardzo dużo, czy zamienniki przez mniejsze nacięcia wykonane będzie trwać tak długo i być tak stabilne jak te zrobione przez większego nacięcia. Jako chirurg, który wykonał tysiące kolanowe w tradycyjny sposób, myślę, że widok - bezpośredni wizualizacja - że chirurg dostaje stawu dzięki większej nacięcie jest ważne dla prawidłowego umieszczenia protezy i unikania powikłań chirurgicznych. Są też inne sposoby, aby zmniejszyć ból pooperacyjny i odzyskiwania prędkości oprócz podejmowania mniejsze nacięcie. Wynoszą one od zastrzyków z długo działających leków przeciwbólowych do stawów i otaczających tkanek, do zimnych okładów wokół stawu, na "stałe ruch bierny" maszyny, które mogą być stosowane w czasach tuż po operacji wykonywać kolana delikatnie, obrzęk i utrzymanie w dół sztywność. Nie sądzę, minimalnie inwazyjna operacja jest rodzajem "przełomowej technologii", który ma zrewolucjonizować endoprotezoplastyki stawu kolanowego, która jest już bezpieczne, skuteczne działanie sprawdzone. Zyski, jeśli w ogóle, mogą być marginalne, i myślę, że te inne podejście do opieki pooperacyjnej można chyba dopasować je.

Kilka ogólnych punktów o nowych procedur chirurgicznych. Chirurdzy nauki krzywe. Nie chcesz być chory na stromej części. Ważne jest więc, aby zapytać, jak wiele z tych procedur chirurg zrobił. I techniki chirurgiczne nie są jak leki, które przechodzą przez badania kliniczne i zatwierdzeń FDA zanim są one na rynku.

To wspaniałe, że jest innowacyjność. Odzyskanie od stawu kolanowego jest bolesne - i zawsze wymaga dużo ciężkiej pracy. Wszystko, co sprawia, że ​​łatwiej dla pacjentów jest mile widziany.

Ale wymiana stawu jest duży ekspres pieniądze, które rodzi wiele konkurencji dla pacjentów wśród chirurgów i szpitali. Namawiających chirurgii minimalnie inwazyjnej, zanim udowodnił swoją wartość, jest sposobem na perkusji działalności gospodarczej. Więc moja rada dla ciebie jest wybrać chirurga, który robi umiejętne wiele protezy stawu kolanowego, w szpitalu, że robi to samo.

- Donald T. Reilly, Baptist Hospital MD Nowa Anglia