Cambler

Kolano utrata chrząstki związane z nadwagą

<15 lipca 2009> - Według nowego raportu, nadwaga lub otyłość może powodować gwałtowne pogorszenie chrząstki w kolanie, co prowadzi do choroby zwyrodnieniowej stawów - kolejny powód, dla ludzi, aby utrzymać zdrową wagę ciała.

Zdjęcie z obandażowaną kolana

Otyłość, między innymi, jest silnie związana ze zwiększonym ryzykiem nagłej utraty chrząstki, według badań opublikowanych w czasopiśmie medycznym Radiologii.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą postacią zapalenia stawów, wpływa 27 milionów ludzi, według Narodowego Instytutu zapalenia stawów i układu mięśniowo-szkieletowego i chorobach skóry (NIAMS). W chorobie zwyrodnieniowej stawów, chrząstki zepsuje i może całkowicie zużyć w ciężkich przypadkach, pozostawiając spoinę bez poduszki. Kości ocierają się o siebie, powodując dalsze uszkodzenia, znaczny ból i utratę sprawności ruchowej.

Zapalenie kości i stawów najczęściej rozwija się powoli, lecz u niektórych pacjentów doświadcza szybszego postępu. Jest to pierwsze badanie, aby połączyć otyłości z szybkiej progresji choroby i utraty chrząstki.

"Mamy samodzielnie MRI-demograficzne i czynniki ryzyka w oparciu postępującą utratą chrząstki," mówi dr Frank W. Roemer, autor prowadzić badania i adiunkt Associate w Boston University i współreżyser Quantitative Imaging Center na Wydziale Radiologii w Boston University School of Medicine. "Zwiększona bazowy wskaźnik masy ciała (BMI) był nie tylko predyktorem oparte MRI zidentyfikowano," dodaje.

Studiował utrata chrząstki

Naukowców zatrudnionych 336 pacjentów z dużego badania choroby zwyrodnieniowej stawów. Wszystkie były z nadwagą i ryzyko choroby zwyrodnieniowej stawów, ale miał minimalną lub bez utraty chrząstki w kolanach.

Podczas 30 miesięcy obserwacji, 20,2 procent pacjentów wykazały powolną utratę chrząstki kolana i 5,8 procent miało szybką utratą chrząstki, badanie wykazało.

Głównymi czynnikami ryzyka utraty chrząstki były wcześniej istniejących uszkodzeń chrząstki, Nadwaga lub otyłość, łzy lub inne uszkodzenie chrząstki w stawie kolanowym (menisku) i poważne uszkodzenia widoczne na MRI. Inne czynniki zawarte zapalenie błony wyściełającej stawów i nienormalne gromadzenie się płynu w złącza, zgodnie z raportem.

Zespół dr Roemer odkrył, że nadwaga było związane z szybką utratą chrząstki. W rzeczywistości, dla każdego wzrostu jednostkowych w jednym wskaźnikiem masy ciała, szanse na szybką utratą chrząstki wzrosła o 11 procent.

Nadwaga jest głównym czynnikiem

Naukowcy twierdzą, że związek między otyłością i szybkiej utraty chrząstki pozostał nawet po uwzględnieniem wieku, płci i pochodzenia etnicznego.

"[Choroba zwyrodnieniowa] jest chorobą bez leczenia w innym niż obecny objawowe - najczęściej chirurgiczne leczenie bólu i całkowita wymiana stawu," mówi Dr Roemer.

"Wiemy, że utrata masy ciała jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem, aby spowolnić postęp choroby," Dr Roemer nadal. "Dodatkowe badania będą musiały wykazać, czy inne środki, takie jak witaminy i ukierunkowanego leczenia uszkodzeń szpiku kostnego, pomaga spowolnić progresję," mówi.

"Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszym schorzeniem układu mięśniowo-szkieletowego z dużego wpływu na zdrowie i społeczno-gospodarczego w naszym starzejącym się społeczeństwie", dodaje dr Roemer.

Kontrola masy ciała jest ważna

Dr Sean Scully, profesor ortopedii na Uniwersytecie w Miami Miller School of Medicine na Florydzie, zgadza się, że ryzyko zachorowania na zapalenie kości i stawów, jest kolejnym powodem, aby kontrolować wagę.

"Nie daj się ciężkie," Dr Scully mówi. "To badanie pokazuje bezpośredni związek - ludzie, którzy są ciężkie są te, które są coraz gorsze," mówi.

Utrzymanie wagi w dół - poprzez dietę i ćwiczenia lub operacji odchudzającej - może zapobiec konieczności operacji kolana zastępczej, dodaje.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zdrowia i dobrego samopoczucia, odwiedź modułów informacyjnych zdrowia na tej stronie.

Więcej na temat choroby zwyrodnieniowej stawów

Zapalenie kości i stawów, najbardziej rozpowszechnioną formą zapalenia stawów, jest przewlekłą, zwyrodnieniowe, choroby stawów, które dotyka głównie osób dorosłych w średnim wieku i starszych. Choroba zwyrodnieniowa charakteryzuje się rozpad chrząstki stawowej i kości w sąsiedniej szyi, pleców, kolan, bioder, i / lub palce.

Choroba ta znana również jako choroba zwyrodnieniowa stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów.

Zapalenie kości i stawów mogą być klasyfikowane jako pierwotne lub wtórne. Pierwotne zapalenie kości i stawów jest nieznane przyczyny, zapalenie kości i stawów, podczas gdy wtórne spowodowane przez inne choroby, zakażenia lub uszkodzenia deformacji.

Choroba zwyrodnieniowa charakteryzuje się rozpad chrząstki w stawie i sąsiedniej kości. Jak chrząstki nosi w dół, końce kości mogą zagęścić, tworząc kościste narośla lub ostrogi, które zakłócają ruchu stawu. Ponadto fragmenty kości i chrząstki może unosić się przestrzeni stawowej i torbiele wypełnione płynem może wystąpić w kości, ograniczenie ruchu stawu.

Kilka czynniki ryzyka są związane z zapaleniem kości i stawów, w tym następujące:

 • dziedziczność
  Nieznaczne wspólne wady lub dwukrotnie jointedness (rozluźnienie) i defekty genetyczne mogą przyczyniać się do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów.

 • otyłość
  Nadmierna waga może umieścić nadmiernego stresu w takich stawach jak kolana w czasie.

 • szkody / nadużywanie
  Znaczący uraz stawu, takie jak kolana, można następnie prowadzić w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Może również powodować szkody w wyniku wielokrotnego nadużywania lub niewłaściwego okresie czasu.

Najczęstszym objawem choroby zwyrodnieniowej stawów jest ból po nadużywanie wspólnego lub długotrwała bierność stawu. Najczęstsze stawów dotkniętych chorobą zwyrodnieniową stawów obejmują biodra, kolana, palce, nogi i kręgosłup. Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów zwykle rozwija się powoli w ciągu wielu lat.

Oto najczęstsze objawy choroby zwyrodnieniowej stawów. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • ból stawów

 • sztywność stawów, zwłaszcza po spania lub bezczynności

 • komandytowo ruch miarę postępu choroby

 • kraty stawów gdy przeniósł się (w bardziej zaawansowanych stadiach choroby zwyrodnieniowej stawów), jak chrząstki niszczeniem

 • ból pleców

 • drętwienie

 • osłabienie ręki lub nogi (w bardziej zaawansowanych stadiach)

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów może przypominać inne choroby lub problemy medyczne. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

Zasoby w sieci

(Nasze biuro nie ponosi odpowiedzialności za treść stron internetowych.)

Europejska Akademia ortopedów - Zapalenie stawów

Europejskie Kolegium Reumatologii

Arthritis Foundation

Narodowy Instytut stawów i chorób skóry i układu mięśniowo-szkieletowego

NIH - Zapalenie stawów