Cambler

Operacji wymiany stawu kolanowego

Operacji wymiany stawu kolanowego

Kolanowego jest zabieg chirurgiczny, który zastępuje uszkodzone kolano sztucznego stawu, zwanego proteza. Zabieg ten jest najczęściej dla osób w wieku od 60 do 80. Dowiedz się więcej na temat operacji wymiany stawu kolanowego ›

Co się dzieje podczas operacji wymiany stawu kolanowego?

Kiedy kolano jest tak poważnie uszkodzony przez choroby lub urazu, sztuczne kolanowego mogą być uznane. Podczas operacji wymiany stawu kolanowego, wspólne powierzchnie są podstawione lub zastąpione protez. Prawie 600.000 kolana operacje zamienne są wykonywane raz w roku w USA

Dowiedz się więcej o tym, co się dzieje podczas operacji wymiany stawu kolanowego ›

Jak przygotować się do planowej operacji

Zaplanowano na operację może być przerażające. Ludzie, którzy przygotowują psychicznie i fizycznie przed ich działania mogą mieć mniej powikłań, mniej bólu i szybszy powrót do zdrowia niż ci, którzy nie przygotowują. Poniższe sugestie mogą pomóc podjąć aktywną rolę w procesie podejmowania decyzji medycznych i swoje przygotowanie do zabiegu, co zwiększa prawdopodobieństwo, procedura będzie miała pozytywny wynik.

Dowiedz się więcej na temat przygotowania do planowych operacji ›

Wybór szpitala

Nie masz czasu, aby wybrać się do szpitala, jeśli zagrożenia zdrowia. Ale jeśli jesteś w obliczu operacji lub leczenia danej choroby zdrowia, poświęcenie czasu, aby znaleźć szpital, który spełnia Twoje potrzeby jest warte wysiłku, według Europejskiego Stowarzyszenia Szpitala. Następujące informacje i strategie mogą pomóc zrozumieć i szpitale badawcze w swojej społeczności.

Dowiedz się więcej o wyborze szpitala ›

Seks po stawu: znowu staje kameralny

Po całkowitej stawu, możesz mieć wiele pytań: Jak szybko mogę być aktywny? Jak moje życie seksualne wpływa? Kiedy mogę mieć znowu seks? Dobrą wiadomością jest to: jest prawdopodobne, że można wrócić do seksu wcześniej niż wielu innych działań.

Dowiedz się więcej o seksie po stawu ›

Prywatne sieci historia: doświadczenie wspólnych operacji wymiany

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz rozważa stawu, można znaleźć komfort czytania, co inni przeszedł. Kilku pacjentów, opiekunów i świadczeniodawcy hojnie dzielić się historie o kolana i operacji wymiany stawu biodrowego w ich własnych słów, w nadziei, że inni będą korzystać z ich doświadczenia i wiedzy.

Przeczytaj wszystkie historie zamienne na wspólnych sieci osobistej historii ›