Cambler

Wysypka żołądek

Co to jest wysypka żołądek?

Wysypka jest objawem, który powoduje, że dotknięty obszar skóry na kolor czerwony i poplamiona i puchnąć. Wysypka może powodować plamy, które są wyboista, łuszcząca się, łuszcząca się, lub wypełnione ropą. Wysypka może zmieniać się w położeniu, wzór i zakresie i może również wystąpić w dowolnej części ciała. Wysypka na brzuchu może mieć wiele przyczyn, i może to oznaczać coś występujące wokół samego żołądka lub sugerują chorobę (systemowe całego ciała).

Kontaktowe zapalenie skóry (zapalenie skóry) jest spowodowane przez niepożądanej reakcji na coś, co dotyka skóry, w tym substancji chemicznych znajdujących się w mydła lub detergentu, zapachem. Na przykład, może się wysypka na brzuchu, gdy ma na sobie nową koszulę lub bluzkę lub po myciu ubrania z nowej marki detergentu. Inne postacie kontaktowego zapalenia skóry obejmują ekspozycję na pewnych roślin, takich jak sumak jadowity, bluszcz i ukąszeniach zwierzęcego lub użądlenia przez owady. Choroba z Lyme jest spowodowane ukąszeniem kleszcza i można najpierw pojawia się jako koła o wzorze bull'seye, następnie przejście do wysypki.

Alergia na żywność i leki są potencjalnie poważne źródła wysypki. Skorupiaki, orzeszki ziemne, truskawki i awokado to tylko niektóre z produktów, które mogą powodować reakcje alergiczne. Te produkty mogą powodować łagodne reakcje, jednak w niektórych przypadkach może rozwinąć się reakcje potencjalnie zagrażających życiu chorób charakteryzujących się wymioty, trudności w oddychaniu i obrzęk. Plamica alergiczna jest poważne, często zagrażające życiu reakcje alergiczne, które mogą powodować uszkodzenia skóry, ale może mieć również wpływ na stawy, układ pokarmowy i nerki.

Wysypka może również wystąpić w chorobach skóry, takich jak egzema, łuszczyca i liszajec. Żołądek jest wspólna lokalizacja dla łuszczycy, które powodują wybuchy łuszczących się białe plamy i stan zapalny. Inne przyczyny wysypki są zaburzenia autoimmunologiczne, które pojawiają się, gdy organizm jest atakowany przez własny system immunologiczny, który zwykle służy do ochrony przed najeźdźcami obcych (antygenów). Choroba Kawasaki jest rzadkie, ale bardzo poważne choroby u dzieci, które uważa się, że masz autoimmunologiczne pochodzenia. Jest powszechnie występuje w bardzo wysokiej gorączki i wysypki, która może rozpocząć się w żołądku. Wiele wirusów, w tym takie, które powodują pospolite choroby z dzieciństwa, może produkować wysypkę. Szkarlatyna często zaczyna się wysypką w żołądku przed nałożeniem na innych częściach ciała.

Wysypka może być spowodowane reakcją alergiczną na żywność, leki lub produkty, takie jak płyny kosmetyczne i detergentów. Reakcje te mogą wahać się od łagodnego do wystąpienia zagrażających życiu, zwłaszcza jeśli obrzęk i zwężenie oddychaniu, które mogą wskazywać na anafilaksji. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wysypka towarzyszą jakichkolwiek poważnych objawów, w tym obrzęk twarzy, obrzęk i zwężenie gardła, trudności w oddychaniu, omdlenia, zmiany w poziomie świadomości lub czujność, blada skóra, lub fioletowy wysypki.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wysypka jest trwałe i powoduje ci troskę.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić wysypka żołądka?

Wysypka żołądka mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Niektóre choroby, które powodują wysypkę żołądka może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o żołądka objawy wysypka

PRZYCZYNY

Co powoduje wysypkę żołądka?

Wysypka żołądka może mieć wiele przyczyn, w tym potencjalne alergeny (środków, które wywołują alergie), infekcji, chorób autoimmunologicznych i innych przyczyn, takich jak stres.... Więcej o żołądka powoduje wysypka

Więcej artykułów


Najbardziej popularne

  • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
  • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
    Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
  • Leczenie plam starczych
    Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
  • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
    Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.