Cambler

Poznaj swoje możliwości: alternatywne metody leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie okrężnicy (UC) jest chorobą całe życie. I podczas gdy kilka leki mogą złagodzić objawy, ale nie może pracować cały czas dla każdego. Ponadto, niektóre działania niepożądane.

Nic więc dziwnego, że około 40 procent osób z UC kolei do terapii alternatywnych. Zabiegi te nie są w głównym nurcie, i nie są one wspierane przez rygorystyczne badania medyczne. Ale terapie, takie jak kurkumy, probiotyków, akupunktury i jak nazwie ignipunktury może przynieść ulgę dla niektórych.

Jak w przypadku każdego leczenia alternatywnego, porozmawiać z lekarzem przed próbą tych terapii dla UC. On lub ona może upewnić się, że są bezpieczne dla Ciebie i nie powodują szkód w połączeniu z innymi metodami leczenia jesteś korzystających na choroby.

Kurkumina

Daje Indian Spice kurkuma jego żółty odcień. Ale kurkumina nie więcej niż potraw curry smakowych. Na całym świecie, to jest również stosowany w leczeniu szerokiego zakresu chorób medycznych, od raka do chorób wątroby do przeziębienia. Właściwości przeciwzapalne Kurkumina wydają się łagodzić cierpienie jelit oznaczającą UC.

Choć jest on używany w szerokim zakresie żywności-z dań z ryżu, aby jogurt do ciasta-większość ludzi, którzy używają go do UC wziąć go w postaci kapsułek. Badania są podzielone na temat jego skuteczności w UC, ale wydaje się, aby pomóc niektórzy ludzie czują się lepiej. Kurkumina jest ogólnie bezpieczna, nawet przy wysokich dawkach i obok zwykłych leków, takich jak steroidy i aminosalicylany. Jednakże, może to spowolnić krzepliwość krwi, więc skontaktować się z lekarzem przed użyciem.

Probiotyki

Państwo to może nie wiedzieć, ale jest cały ekosystem wewnątrz układu pokarmowego. Setki rodzajów bakterii żyje w żołądku i jelitach w delikatnej równowadze, przyczynia się do zachowania zdrowia. Naukowcy podejrzewają, zakłócenie tych bakterii jelitowych może przyczynić się do UC.

To miejsce, gdzie probiotyki wejdźcie Te korzystne błędy są podobne do bakterii znalezionych naturalnie w organizmie, więc mogą przywrócić równowagi. Możesz wziąć je jako tabletki lub proszku, lub produkty mleczne, takie jak jogurt.

Probiotyki pokazują obietnicę zmniejszenia biegunki, a także leczenia zapalenia zbiornika jelitowego, choroby zapalnej, które występuje po zabiegu jelita grubego. Nadal potrzebne jest więcej dowodów, zanim lekarze zalecają probiotyki jako podstawowego leczenia UC.

Istnieje wiele różnych rodzajów bakterii probiotycznych, w tym Lactobacillus i Bifidobacterium. Choć rzadko powodować poważne skutki uboczne, nie było obawy o jakość niektórych produktów probiotycznych. Badania odkryli niektóre preparaty nie zawierają kwot i rodzajów bakterii wymienionych na etykiecie. Skonsultuj się z lekarzem na temat szczepów i formuł, które mogą być właśnie dla Ciebie.

Olej z ryb

Dzięki zdrowych tłuszczów omega-3 zawiera on olej rybny znany jest zapobieganie chorobom serca i zwiększenie zdrowie mózgu. Te same efekty przeciwzapalne są rzekomo do pomocy UC.

W rzeczywistości, o 5 procent osób z wykorzystaniem choroby suplementów oleju rybnego. Jednak badania na temat korzyści oleju z ryb jest dla UC były sprzeczne. Niektórzy wskazują, że pomaga, a inni nie wykazują efektu.

Dawki 3 g na dobę lub mniej, są na ogół bezpieczne dla większości ludzi. To kwota około 10,5 uncji tłuste ryby, takie jak łosoś, makrela czy tuńczyk. Jednak, olej rybny, jak kurkumy, spowalnia krzepnięcie krwi.

Moxibustion

Jako część starożytnej chińskiej terapii ignipunktury, terapeuta spala Moxa-stożek lub kij lub suszonej bylicy piołunu ziela. Następnie, on lub ona dotyczy bezpośrednio lub pośrednio do punktów akupunktury na skórze.

W tradycyjnej medycynie chińskiej, praktyka jest myśl, aby pomóc organizmowi leczyć się. Ma to jednak wady. Stosując Moxa bezpośrednio na skórę może powodować blizny i pęcherze, a dym z bylicy lub piołunu mogą podrażnić układ oddechowy.

Jest obecnie obiecać, ale nie ma dowodu, że moxibustion może być skuteczny w leczeniu UC. Narodowy Instytut Zdrowia prowadzi badania moxibustion i akupunktury, że należy szybko zapewnić więcej odpowiedzi.

Aloes

Być może rozmazany go na skórę po otrzymaniu oparzenia., Ale co najmniej jeden mały badanie sugeruje, że połykania żelu wykonane z tego soczyste roślin uspokaja łagodne do umiarkowanego UC. Po spożyciu, żel z aloesu może zatrzymać ciała od wydzielania pewnych związków zapalnych, a tym samym zmniejszenie podrażnienia jelit.

Podczas miejscowego aloes ma niewielkie skutki uboczne, może on nie być spełnione przy aloes wewnętrznie. Może powodować skurcze i biegunkę, i to nawet było związane z rakiem jelita u zwierząt. Biorąc pod uwagę, cienkie dowody na jego korzyści, dobrze jest postępować ostrożnie.

Główne dania na wynos

  • Około 40% osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego włączyć do terapii alternatywnych.

  • Zabiegi te nie są wspierane przez rygorystyczne badania medyczne, ale mogą przynieść ulgę.

  • Powszechnie stosowane terapie alternatywne dla UC zawierają kurkumę, probiotyki, tran, aloes, oraz akupunktury jak nazwie ignipunktury.