Cambler

Czy palenie pomaga wrzodziejące zapalenie jelita grubego?

Nie ma wątpliwości, że palenie powoduje cały szereg problemów zdrowotnych, raka płuc, choroby serca i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, aby wymienić tylko kilka. W rzeczywistości, to jest nr 1 w Europie przyczyną inwalidztwa, choroby i śmierć.

Ale jest dziwny skręt dla osób z chorobami przewodu pokarmowego wrzodziejące zapalenie jelita grubego (UC). Coś w tytoniu może pomóc złagodzić objawy i zapobiec nowych przypadków. To nie powód, aby podnieść zwyczaj, ale może dać naukowcom obiecujący obszar badań dla opracowania nowych metod leczenia.

Różne skutki palenia dotyczące choroby jelit

UC jest ściśle związany z innym chorobach układu pokarmowego, choroba Crohna. Razem są one znane jako choroba zapalna jelit (IBD). Ale mają jedną różnicę uderzające: Palenie zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę Crohna, ale zmniejsza ryzyko UC.

Podczas gdy wiele osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna są palacze, większość tych z UC nie są. Wiele używane do dymu, jednak. Rzucenie palenia zwiększa ryzyko UC w ciągu dwóch do pięciu lat, a efekt utrzymuje się do 20 lat.

Co więcej, gdy palacze z UC zamknąć, oni mogą mieć nagłe pogorszenie objawów. Niektóre badania sugerują, niepalący mają więcej ciężkich przypadków choroby. Mogą wytrzymać więcej hospitalizacji, mogą wymagać większych dawek leków, a bardziej prawdopodobne, że potrzebują operacji.

Nikotyna może zmniejszyć stan zapalny

Naukowcy uważają, że choć dym papierosowy zawiera wiele związków niebezpiecznych, sama nikotyna może mieć pewne działanie przeciwzapalne. To może zmniejszyć obrzęk, podrażnienie i owrzodzenie jelita grubego, które występują u ludzi z UC.

Inne badania zostały zrobione, aby dowiedzieć się, jak nikotyna i inne składniki dymu papierosowego może być korzystne dla UC. Po naukowcy znaleźć odpowiedzi, może być w stanie wykorzystać je do opracowania nowych metod leczenia UC. Zabiegi te mogą zmniejszyć ryzyko UC bez niebezpieczeństw zagrażających życiu palenia.

Korzyści nie przewyższają ryzyka palenia w

Niektóre badania wykazały, że wznowienie palenia na niskim poziomie mogą złagodzić objawy u osób z WZJG, dla których tradycyjne metody leczenia nie pracują. Jednakże, wyniki są kontrowersyjne. Kolejny przegląd całej literaturze medycznej spojrzał na wiele rodzajów terapii, w tym nikotyny papierosów, plastry, gumy i lewatywy i okazało się, że nie był skuteczny dla osób z UC.

Należy mieć na uwadze, że palenie powoduje szereg szkodliwych chorób. Obejmuje to inne choroby żołądkowo-jelitowe, takie jak choroba Crohna, choroby wątroby, kamienie żółciowe, i owrzodzeń. Współpracować z lekarzem, aby znaleźć plan leczenia, który najlepiej łagodzi objawy bez zwiększania ryzyka dla innych problemów. Elementy planu mogą obejmować zmiany diety, leków i operacji.

Główne dania na wynos

  • Nikotyna może mieć działanie przeciw-zapalnych, które zmniejszają obrzęk, podrażnienie i owrzodzenie jelita grubego, które występują u ludzi z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

  • Inne badania zostały zrobione, a odpowiedzi mogą doprowadzić do opracowania nowych metod leczenia.

  • W tym momencie żadnych korzyści z palenia nie przeważają nad ryzykiem dla zdrowia, które obejmują innych chorób przewodu pokarmowego, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna, choroby wątroby, kamica żółciowa i wrzodów.