Cambler

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie okrężnicy fakty

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest zapalna choroba jelit (IBD), w którym wyściółka jelita (okrężnicy lub jelita grubego i odbytu), stanu zapalnego. Zapalenie zazwyczaj rozpoczyna się w odbytnicy i jelita cienkiego, a rozprzestrzenia się do całego jelita grubego. Dowiedz się więcej o wrzodziejące zapalenie jelita grubego ›

Zarządzanie wrzodziejące zapalenie jelita grubego z lekami

Lekarz może przepisać leki, aby pomóc kontrolować wrzodziejące zapalenie okrężnicy i objawy przyczynić się do poprawy jakości życia. Nie będzie leczyć wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Ale może pomóc zachować je od spowalniając. Ściśle współpracować z lekarzem. Możesz mieć pewne skutki uboczne i objawy mogą się zmienić. W tym przypadku, leki lub dawki może być konieczna zmiana.

Leki te mogą zmniejszać ból i zapalenie błony śluzowej jelit. Muszą być przepisane przez lekarza. Najbardziej typowe leki przeciwzapalne do wrzodziejącego zapalenia okrężnicy nazywane związki 5-ASA. Są ułatwiania kontroli objawów w ciągu długich okresów czasu. Mogą one być wykonane jako pigułki. Ale to może być również wykonane w postaci czopka lub lewatywy bezpośrednio do odbytu.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu wrzodziejące zapalenie jelita grubego z lekami ›

Życie z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego

Można prowadzić pełną życia, nawet jeśli masz wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Skupić się na utrzymaniu objawy pod kontrolą. I niech to nie choroba izolować was. Przez planowaniu i pracy z grupami wsparcia, można znaleźć sposoby radzenia sobie. I może nawet pomóc innym, którzy mają wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest typu zapalnej choroby jelit (IBD).

Uczynić to swój cel: ". Wrzodziejące zapalenie jelita grubego nie będzie mnie od działalności uprawiasz" Być może trzeba zrobić kilka planowania, aby osiągnąć ten cel. Ale pobyt pozytywne, możesz pomóc upewnić się, że jesteś w kontroli-nie wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Oto kilka wskazówek:

Dowiedz się więcej o życiu z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego ›

Co to ​​jest dieta nisko-reszta?

Co to jest "niska pozostałość" dieta? Dlaczego miałoby to być poinformowany? Jakie pokarmy są w tej diecie i jakie pokarmy należy unikać?

Niskie diety pozostałość pozostawia mniej cząstek stałych do wnętrzności zemdleć po trawieniu. Zazwyczaj diety ubogiej pozostałość składa się z produktów, które są stosunkowo łatwe do trawienia. Można myśleć o nich jako łagodne do wnętrza jelit.

Dowiedz się więcej o niskiej pozostałości diety ›

Wrzodziejące zapalenie okrężnicy: choroba zapalna jelit

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest zapalna choroba jelit (IBD), w której warstwa wewnętrzna jelita (okrężnicy lub jelita grubego i odbytu), stanu zapalnego. Zapalenie zazwyczaj rozpoczyna się w odbytnicy i esicy dolnej (jelita) i rozciąga się w górę w całej okrężnicy. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego rzadko wpływ na jelito cienkie, za wyjątkiem części dolnej, w jelicie krętym.

Zapalenie powoduje biegunkę lub częste opróżnianie jelita grubego. Ponieważ komórki na powierzchni błony śluzowej okrężnicy i śmierć pozbywanie, owrzodzenia (otwarte rany) formy i może spowodować wyładowanie ropy i śluzu, oprócz krwawienia.

Mimo, że dzieci i osoby starsze czasami rozwijać wrzodziejące zapalenie jelita grubego, to najczęściej zaczyna się w wieku od 15 do 30 lat. Dotyczy to w równym stopniu mężczyzn i kobiety i wydaje się działać w niektórych rodzinach.

Dowiedz się więcej na temat choroby zapalnej jelit wrzodziejące zapalenie jelita grubego ›