Cambler

Po rehabilitacji: oto kilka narzędzi

Szukam pomocy dla alkoholu lub uzależnienia od narkotyków w willowej jednostkę odzysku jest pierwszym krokiem w kierunku pokonując uzależnienia i odzyskania kontroli nad swoim życiem. I odzyskiwanie ludzie mogą korzystać z narzędzi wyuczone na odwyku, aby rozpocząć intensywny wyzwanie uniknięcia nawrotu.

Pacjenci mogą nadal korzystać z tego systemu wsparcia po opuszczeniu urządzenia do odzyskiwania, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z codziennych bez narkotyków lub alkoholu.

Poniżej kilka wskazówek, jak kontynuować leczenie i zapobiec nawrotom po opuszczeniu jednostki odzysku.

Utrzymanie stabilności

Jeśli wyjść z nałogu, zachować swoje życie i rutyna jak najbardziej stabilnym poziomie. Nie należy dokonać znaczących zmian w życiu po powrocie do domu z jednostki odzyskiwania.

Dobrze jest też unikać miejsc i spotkań towarzyskich związanych z ostatniego picia lub zażywania narkotyków, które mogą służyć jako wyzwalaczy do nawrotu.

Szukać wsparcia

Dołącz do grupy wsparcia Anonymous-Alkoholicy (AA) lub Anonimowych Narkomanów, który pasuje do Twoich potrzeb.

Można uzyskać informacje na temat tych grup wsparcia, które są powszechnie dostępne na terenie całego kraju, z centrum leczenia, w Internecie lub w lokalnej bibliotece. Badania wykazały, że ludzie, którzy zapobiec nawrotom i kontynuować odzyskiwanie regularnie uczestniczyć w posiedzeniach wsparcia. Należy również rozważyć, poszukuje sponsora, najlepiej kogoś, kto rozumie proces odzyskiwania i jest członkiem programu 12 kroków. Sponsorem służy jako mentor i trener jednocześnie zapewniając bezpłatne wsparcie emocjonalne.

Weź limity czasu

Rozważyć wprowadzenie medytacji do codziennej rutyny. Medytacja jest jednym z 12 etapów programu odzyskiwania alkoholu AA.

Poprzez te formy medytacji, można zaangażować się w zapasach i własnej samooceny. Okresy te pomóc w sprawdzeniu swoich potrzeb i nauka nie lekceważy uczucia samotności, złości, a nawet głodu jako pragnienie picia lub używania narkotyków.