Cambler

Ocena uzależnienia

Nadużywanie substancji definiuje się jako stosowanie leków, legalnie i nielegalnie, do celów innych niż lecznicze. Wiele osób, które nadużywają narkotyków uzależniają. Narkotyków i narkomanii wpływa zarówno mężczyzn jak i kobiet. Ludzie, którzy nadużywają leków pochodzą ze wszystkich grup etnicznych i wszystkich dziedzinach życia. Leki nie muszą być nielegalne być nadużywane. Jeśli nadużywać narkotyków, można uzależnić się od nich fizycznie, jak i psychicznie. Nadużywanie i uzależnienie od narkotyków może prowadzić do wielu problemów w życiu, jak również doprowadzić do uszkodzenia zdrowia.

Wielu ludzi, którzy nadużywają leków nie są świadomi, że mają problem, lub nie chce się do tego przyznać. Ignorują znaki ostrzegawcze narkomanii i nie słuchać rodziny i przyjaciół, którzy są zaniepokojeni.

Ocena ta jest dla osób, które regularnie używają narkotyków i zastanawiam się, czy mają problem z nadużywaniem lub uzależnieniem. Ocena nie jest dla okazjonalnych użytkowników narkotyków.

Ocena opiera się na ocenie CAGE początkowo opracowane w celu identyfikacji nadużywania alkoholu.

Pytania

Ten krótki kwestionariusz może pomóc podjąć bliżej przyjrzeć się swojej pracy.

1. Czy kiedykolwiek czułeś, trzeba obniżyć swoje narkotyków? Tak Nie
2. Czy kiedykolwiek czujesz się rozdrażniony, kiedy ludzie krytykują swój zażywania narkotyków? Tak Nie
3. Czy kiedykolwiek czułeś się zakłopotany i winny o swojej narkotyków? Tak Nie
4. Czy kiedykolwiek narkotyki z samego rana? Tak Nie

Wyniki

"Tak" na ​​którekolwiek z pytań w tej ocenie powinny pomyśleć o roli, jaką mogą odgrywać leki w twoim życiu. Może być przyczyną problemów z narkotykami, że nie byli świadomi? Można być w zaprzeczeniu o problem z narkotykami? Jeśli masz obawy o uzależnienie od narkotyków, niezależnie od wyników tej oceny, należy porozmawiać z lekarzem.

Z odpowiedzi dałeś nam, nie wydaje się, że masz problem z narkotykami.

O narkomanii i narkotyków

Zarówno narkomania i narkomania mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Problemy te różnią się w zależności od rodzaju leku nadużywane. W ogóle, narkomania osłabia układ odpornościowy organizmu, utrudniając zwalczyć infekcję. Ludzie, którzy nadużywają leków, często angażują się w ryzykowne zachowania, takie jak niebezpiecznego seksu i wymiany igieł. To sprawia, że są bardziej podatne na choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV i wirusa zapalenia wątroby typu.

Nadużywanie leków może wpływać na sposób serce pracuje, w tym zwiększenie ryzyka dla zawału serca. Niektóre leki, gdy nadużywane, mogą uszkodzić nerki. Inne leki, w tym heroiny, wziewne i sterydy, może uszkodzić wątrobę.

Wszystkie leki, które są nadużywane wpływać na mózg. Jest tak dlatego, ponieważ powodują przyjemne lub euforyczne. Niektóre leki uszkodzenie mózgu lub uderzeń powodują lub drgawki. Nadużywanie leków może ingerować w pamięć i uwagę i może mieć wpływ na proces podejmowania decyzji. Z biegiem czasu, uszkodzenie mózgu może powodować paranoja, depresja, i agresji, National Institute on Drug Abuse (NIDA), mówi.

Ludzie, którzy nadużywają sterydów-w kulturystyce lub wyniki sportowe, mają problemy związane z hormonami płciowymi. Dla mężczyzn, bezpłodność i kurczenie się jąder występują. Ciała kobiet stają się bardziej męski.

Kobiety w ciąży, którzy nadużywają leków wpływ na zdrowie rozwijającego się dziecka. Nadużywanie leków może spowodować poronienie, przedwczesny poród, niska waga urodzeniowa. Jak dziecko dorasta, może mieć problemy z zachowaniem lub nauki.

Narkomanii i uzależnienia od narkotyków mają duży wpływ na społeczeństwo, jak również. Ponad połowa szacowanych kosztów narkomanii jest przywiązany do przestępstw związanych z narkotykami, NIDA mówi. Obejmuje to wpływ na ofiary przestępstw, koszt policji i służb więziennych, a utrata uzasadniony wkład do społeczeństwa, angażując się w życiu przestępstwa. dopingu leczenia i programów profilaktycznych i opieki medycznej niezbędnej do problemów zdrowotnych związanych z lekiem nadużycie to dodatkowe koszty.

Nastolatek, który nadużywa leki mogą mieć problemy ukończeniu szkoły. Dorosły, który nadużywa leki mogą mieć trudności z utrzymaniem pracy lub pomagając zapewnić rodzinie. Starszy dorosły, który nadużywa leki mogą być bardziej narażone na demencję błędnie lub depresji.

Leczenie

Narkomania jest chorobą przewlekłą. Jak typ 2 cukrzycy, raka, chorób serca i innych chorób przewlekłych, nie ma lekarstwa. Drug addiction może być z powodzeniem leczone, jakkolwiek. Leczenie, które koncentruje się na zmianie zachowań pomaga wielu ludziom. Ludzie, którzy są uzależnieni od heroiny i niektórych innych leków może być wspomagane za pomocą leków.

Większość programów do obróbki są prowadzone przez ludzi, którzy zostali specjalnie przeszkoleni, jak i licencjonowanych doradców. Wielu doradców są ludzie, którzy są w windykacji się, zgodnie z uzależnieniem i Mental Health Services Administration (SAMHSA).

Programy w zakresie od leczenia szpitalnego w szpitalu lub centrum do leczenia ambulatoryjnego i metadonu klinik. Wiele programów jest dostępna, ponieważ żaden program działa na wszystkich. W przypadku wprowadzenia programu leczenia, trzeba trzymać się programu na czas zalecany, aby była ona skuteczna. Nawet wtedy, być może trzeba kilka okresów leczenia pozostać wolne od narkotyków.

Gdzie udać się po pomoc

Możesz znaleźć centrum leczenia blisko Ciebie dzwoniąc SAMHSA pod bezpłatny numer 800-662-HELP (4357), lub odwiedzając stronę internetową SAMHSA.

O CAGE: powyższa ocena jest zmodyfikowany kwestionariusz CAGE identyfikacji problemów z używaniem narkotyków. Kwestionariusz CAGE został opracowany przez dr Johna Ewing, dyrektor założycielskim Centrum Bowles Studiów alkoholu, University of North Carolina w Chapel Hill. KLATKA jest używany międzynarodowym instrumentem oceny identyfikacji problemów z alkoholem.

Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej opieki zdrowotnej. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady dotyczącej zdrowia. Tylko Twój lekarz może sprawdzić, czy masz problem z uzależnieniem.